Сокове ... ?

AL

14.08.06
14:48

Предполагам не само на мен ми е писнало да пия само вода в продължение на 2 месеца докато трае НВД-то. За храната доста въпроси съм задал идва време и не тези за течностите. Газирано - ясно че е забранено , алкохола предполагам също (поне за мен) , но в последно време се появяват разни 100%ни сокове , фрешеове и т.н.
Въпроса ми е , ако се предполага , че фрешът се прави от изцеден плод (портокал например) има ли проблем да се пие при НВД ? Сега има и едни сокове на Cappy на които срещу Състав пише - портокалов сок. А на соковете Pfanner пише , че са ohne Zuckerzusatz или “без добавена захар”. Може ли да им се вярва на тея фирми и вие пиете ли им продуктите ?

DI

15.08.06
00:00

В едно списание във фитнеса прочетох че идеалния вариант за НВД е половин лимон в чаша вода

15.08.06
10:08

[quote author=“AlfaR”]Въпроса ми е , ако се предполага , че фрешът се прави от изцеден плод (портокал например) има ли проблем да се пие при НВД ?

Има проблем. Не пий напитки с калории. Като изцедиш плодовете, гликемичният индекс скача много, понеже махаш фибрите и остават чисти и бързоусвоими въглехидрати, които вдигат инсулина. По - добре изяж един цял плод, вместо да го цедиш.
За пиене само чай, кафе (без подсладители или с малко мед), минерална вода. Аз това си пия и не виждам проблем. Не ми се пие друго.
В краен случай Кола лайт, но пък тя има аспартам, който е вреден, освен това, също предизвиквал инсулинова реакция, така че може да стане опасно (малко въглехидрати е равно на малко глюкоза в кръвта, което съчетано с покачване на инсулина, предизвикано от подсладителя е равно на хипогликемия). А и е много възможно да ти се прияде сладко след това, и да се принудиш да нарушиш режима.

15.08.06
23:57

Ако ще е Cola light , по добре да пие газирана вода. Може да си сложи лимон + мед или само лимон в нея.

16.08.06
08:49

[quote author=“TedyK”]Ако ще е Cola light , по добре да пие газирана вода. Може да си сложи лимон + мед или само лимон в нея.

И защо мислиш така ?

16.08.06
12:55

[quote author=“emzo”][quote author=“TedyK”]Ако ще е Cola light , по добре да пие газирана вода. Може да си сложи лимон + мед или само лимон в нея.

И защо мислиш така ?

Заради това,което Петко К обясни по-горе.(АСПАРТАМА)

16.08.06
13:24

1. Исках TedyK да ми отоговори ;)
2. @djpetko - я пак си помисли дали една кола лайт няма да е по-добре от газирана вода + мед + лимон  :?:
Аспартама е вреден, спор няма.Обаче друг е въпроса колко аспартам консумираш.
Аз Кола Лайт си пия от време на време и не ми пука за аспартама, виж ако наистина предизвиква инсулинова реакция вече по-друг начин стоят нещата.

16.08.06
14:50

[quote author=“emzo”]1. Исках TedyK да ми отоговори ;)
2. @djpetko - я пак си помисли дали една кола лайт няма да е по-добре от газирана вода + мед + лимон  :?:
Аспартама е вреден, спор няма.Обаче друг е въпроса колко аспартам консумираш.
Аз Кола Лайт си пия от време на време и не ми пука за аспартама, виж ако наистина предизвиква инсулинова реакция вече по-друг начин стоят нещата.

Ако е чиста газирана вода + мед(препоръчително сутрин,защото меда спада към калоричните и високо въглехидратни продукти),но добавянето на лимон под формата на сок не е препоръчително,заради това,че след изтискване сокът от плод е с по-висок Г.И.,а и така тялото ще произведе значително по-бързо от въглехидратите му захар,което мисля,че всички знаете,че не е в наша полза  :wink:  :wink:
И да това за Аспартама е вярно.

16.08.06
16:53

И в крайна сметка и двамата казваме едно и също нещо  :!:

CR

16.08.06
17:14

а ако е само газирана вода с лимон примерно, без мед - става ли за пиене при нвд?
има ли въобще някакви въглехидрати?

16.08.06
17:38

emzo, на кое изискваш отговор? на това защо е по добре да се пие газирана вода пред Cola Lignt li? все едно да ме питаш защо не е добре да се слага в кафето подсладител.
а в една бутилка газирана вода не мисля човек да изстиска цял лимон. все пак на 100 г. лимон се падат 0 въгл. + 2.8 захар. а той ще изцеди най много 10 г. сок. Едва ли е фатално.

16.08.06
21:29

Освен това в соковете хакат много прахчета дето хич не са здравословни.

Гола вода е истината.  :D

17.08.06
02:08

Ами не знам дали е истината. Точно снощи слушах за бутилираната минерална вода. Как ако човек пиел 2 бутилки на ден след 20 ден кожата ти започва не видимо да се състарява. Освен това обсъждаха до колко знаем каква точно вода бутилират. Ама аз вече така съм привикнала на вода, че мога да направя разлика коя каква е. Освен да започна да си събирам дъждовна вода, ама то и тя няма да се чиста. http://s2.rimg.info/56952d786d10c7961c8b9c11cfefdc55.gif

17.08.06
10:50

[quote author=“TedyK”]Ами не знам дали е истината. Точно снощи слушах за бутилираната минерална вода. Как ако човек пиел 2 бутилки на ден след 20 ден кожата ти започва не видимо да се състарява. Освен това обсъждаха до колко знаем каква точно вода бутилират. Ама аз вече така съм привикнала на вода, че мога да направя разлика коя каква е. Освен да започна да си събирам дъждовна вода, ама то и тя няма да се чиста. http://s2.rimg.info/56952d786d10c7961c8b9c11cfefdc55.gif

Това които го е казал,че от минералната вода кожата се застарява е някакъв ненормалник.Точно водата съдържа сяра,която се грижи за поддържането на косата и кожата в добро състояние.

18.08.06
16:17

[quote author=“djpetko”]Това които го е казал,че от минералната вода кожата се застарява е някакъв ненормалник.Точно водата съдържа сяра,която се грижи за поддържането на косата и кожата в добро състояние.

ми да ти кажа не знам колко е ненормалник. все пак като му гледах титлите човека с PhD от Харвард, ама знам ли.... :roll:

18.08.06
17:05

[quote author=“TedyK”][quote author=“djpetko”]Това които го е казал,че от минералната вода кожата се застарява е някакъв ненормалник.Точно водата съдържа сяра,която се грижи за поддържането на косата и кожата в добро състояние.

ми да ти кажа не знам колко е ненормалник. все пак като му гледах титлите човека с PhD от Харвард, ама знам ли.... :roll:

И сега какво...чешмяната вода рулз а !? :?

zweio

18.08.06
17:25

Къде, кой , как , кога го е казал това за водата ? А то в чешмяната има толко калк, че ....  :shock:

7P

18.08.06
20:58

Хах аз имам мн добър вариянт ходя с две туби 10 литра до една чешма не е точно в гората но е много чиста водата.
И си пия чиста вода.

31.08.06
15:02

Нямах търпение да прочета компетентните мнения на всеки, може да повторя някого, за което предварително се извинявам, но съм на мнение, че може да е кока-кола, може да е лайт, ама пак е газирано!  :evil:

Препоръчани продукти
back-arrowbb-hexcalendarcheckoutfacebook-iconforumgoogle+instagramlinkedinlogo-smallmailmessagesmy-bbprofileprogressreadingsearchseparator-carrotseparator-dumbbellseparator-shoeservicestoresubmit-arrowtop-arrowtwitteryoutube1 forum-blockforum-deleteforum-editforum-favorite-postforum-flagforum-followforum-lockforum-mergeforum-moveforum-new-postforum-quoteforum-recommendforum-subscribeforum-unlock1