абе верно ли е това ?

KI

17.08.06
19:54

че човек дъвчещ непрекъснато дъвка напълнява ????
някой запознат ли е ?

17.08.06
20:13

[quote author=“kirildi”]че човек дъвчещ непрекъснато дъвка напълнява ????
някой запознат ли е ?

Ами ако дъвката е някаква плодова например и е с захар,ако дъвчеш такива дъвки цял ден-нищо чудно.

17.08.06
20:36

[quote author=“kirildi”]че човек дъвчещ непрекъснато дъвка напълнява ????
някой запознат ли е ?

няма такова нещо /в практически смисъл, иначе ако става дума за някакви психарии...  :lol: /

17.08.06
21:49

аз знам (тва пак някъв мит)  че от дъвченето се отделя стомашен сок и нали няма в корема ти храна и получаваш язва .... некви такива щуротии

17.08.06
23:08

аз пак съм чувал че се огладнява от дъвченето :D

[quote author=“L07uUz”]аз пак съм чувал че се огладнява от дъвченето :D

Това е вярно. Аз доста огладнявам от дъвки, но и много дъвча.

18.08.06
10:42

Не се напълнява от дъвченето на дъвки,освен ако не са направили някакви висококалорични или хормонални такива :D . Дъвката води до отделяне на слюнка и храносмилателни ензими  и огладняваш по-бързо и като ядеш (естествено,че зависи и какво) напълняваш. Повечето дъвки,които са без захар са с аспартам или подобни вредни за здравето подсладители, така че не прекалявайте с тях. Освен това по дъвката по време на дъвченето полепват остатъци от храна и се развиват бактерии. Така, че след 10 мин. дъвчене изхвърлям дъвката.

18.08.06
10:54

[quote author=“manson”][quote author=“L07uUz”]аз пак съм чувал че се огладнява от дъвченето :D

Това е вярно. Аз доста огладнявам от дъвки, но и много дъвча.

Дъвченето на дъвка залъгва мозъка, че се приема храна и започват да се отделят стомашни сокове и т.н., затова се приема, че дъвченето на гладно може да причини язва, но дъвченето след храна подобрява перисталтиката => храносмилането => усвояването на храната
Но да се напълнява ... поредната изцепка  8)

Препоръчани продукти
back-arrowbb-hexcalendarcheckoutfacebook-iconforumgoogle+instagramlinkedinlogo-smallmailmessagesmy-bbprofileprogressreadingsearchseparator-carrotseparator-dumbbellseparator-shoeservicestoresubmit-arrowtop-arrowtwitteryoutube1 forum-blockforum-deleteforum-editforum-favorite-postforum-flagforum-followforum-lockforum-mergeforum-moveforum-new-postforum-quoteforum-recommendforum-subscribeforum-unlock1