Нов съм помагайте !

23.08.06
16:15

значи започнах да се храня като хората да спазвам хранителен режим доколкото може да се нарече така , да ям по малко въглехидрати и повече белтъци , тааа баща ми има фирма за млечни продукти и аз така си ям на воля праясно кисело мляко сирена кашкавали и сичко такова , че вапроса ми е следния: има ли някакъв проблем ако ям много от свички тези неща , става вапрос , че ям по 2-3 литра прясно мляко , 4-5 кисели млека , и около килограм сирене и кашкавал , нещо от тези изборените вреди ли на здравето в голямо количество , защото ще дам за пример , че киселото мляко предпоставя бъбреците към образуване на камъни (аз имам такъв проблем и ми го каза лекарката) и там нали знам , че сиренето садържало лактоза , която в големи количества вреди на здравето и някви такива работи все съм слушал , че тъй де оставете някъв коментар ако сте разбрали нещо от написаното  :oops: 

БЛАГОДАРЯ предварително!!!

RE

23.08.06
16:21

Според мен не е добре толкова много сирене и  мляко да ядеш. Поемаш много калции, а организма си взема само една част, която му е необходима, а останалото се изхвърля, чрез бъбреците и по този начин здраво ги натоварваш.
сега си млад, но след време ако продължаваш така може и да имаш пи роблеми, което не ти пожелавам естествено.
така мисля аз. :wink:

23.08.06
20:38

да бе то дефакто си е така и аз това знам , това съм чувал и това мисля , просто исках и вашето мнение , тогава ако можи да си променя малко вапроса: По колко от тези по горе изборените храни е нормално да приемам на ден като се има предвид , че съм доста активен човек(фитнес , карате) висок съм 178 , тежа 72 килограма

24.08.06
11:17

Ето един друг проблем, който аз веднага виждам. Кило кашкавал ти е близо 3500 калории. Като включиш и 4 млека още 1000 и още нещо като хапнеш, и се получават по 5000 и повече калории дневно. Ще се омазниш от толкова, ако не успееш да ги изразходваш. Друг е проблема, че кило кашкавал се изяжда доста трудно.
Още нещо -  ако се храниш както си написал, ще си на кетонен режим (НВД), поради почти пълната липса на въглехидрати в менюто ти.
А ако пък ядеш допълнително още въглехидрати, не е добра идея да ядеш толкова много мазнини, колкото ще ти идват от кашкавала и сиренето. Кило от тях ти дават към 250 - 300 грама мазнини.
Според мен, давай по - умерено с млечните. Но ако решиш те да са ти основният източник на белтъци, ще е доста по - добре да замениш по - голяма част от сиренето и кашкавалът с извара.

24.08.06
12:22

Петко К тука пак си прав точно това всех да правя замествам и ям повечко извара точно това ми е целта да си набавям повечко белтъци с млечните продукти и гледам да спазвам(до колкото мога де) ниско въглехидратна диета , а нали също съм чувал , че изварата не садържа лактоза или греша ?

24.08.06
13:26

[quote author=”Петко К”]Ето един друг проблем, който аз веднага виждам. Кило кашкавал ти е близо 3500 калории. Като включиш и 4 млека още 1000 и още нещо като хапнеш, и се получават по 5000 и повече калории дневно. Ще се омазниш от толкова, ако не успееш да ги изразходваш. Друг е проблема, че кило кашкавал се изяжда доста трудно.
Още нещо -  ако се храниш както си написал, ще си на кетонен режим (НВД), поради почти пълната липса на въглехидрати в менюто ти.
А ако пък ядеш допълнително още въглехидрати, не е добра идея да ядеш толкова много мазнини, колкото ще ти идват от кашкавала и сиренето. Кило от тях ти дават към 250 - 300 грама мазнини.
Според мен, давай по - умерено с млечните. Но ако решиш те да са ти основният източник на белтъци, ще е доста по - добре да замениш по - голяма част от сиренето и кашкавалът с извара.

И аз така мисля, с изключение на това, че млякото съдържа лактоза, а това е бърз въглехидрат. Така, че не може да се каже, че му липсват въглехидрати.

Лактоза има и в изварата, но да кажем, че е пренебрежимо малко.  Абе то изобщо във всички млечни продукти има лактоза. ;)

Но иначе ако не се увличаш в кашкавала /яж макс 500г на ден, иначе е дооста и си сметнеш млякото/ може да си направиш доста добра диетка от млечни продукти. Вкарваш малко яйца,риба и месо и си перфект. Иначе и бавни въгл трябва да имаш вменюто от картови, ориз, пълноз. хляб.

Не видях дали искаш да сваляш или качваш...? Но ако е за сваляне сериозно ще трябва да си регулираш яденето на всички тия неща. Иначе ти остава да си барнеш тренировъчната система и си ок.

24.08.06
15:46

Не видях дали искаш да сваляш или качваш...? Но ако е за сваляне сериозно ще трябва да си регулираш яденето на всички тия неща. Иначе ти остава да си барнеш тренировъчната система и си ок.

еми tpd искам просто да си поддържам теглото и да качвам само мускулна маса май съм си добре 178 висок , 72 килограма , на 17г. , че малко в долната част на корема имам за дооправяне но ще го опрая , обаче гледам да приемам храни богати повечко на белтъци и не толкова на въглехидрати , като се има предвид , че все ощи не съм си измислил хранителен режим , а просто съм спрял сладките , пици мици такива работи и гледам да ям само здравословна храна с по малко въглехидрати

ако имаш да добавиш нещо (или някои от другите потретибели) слушам  :!:

24.08.06
15:51

значи става вапрос да сменя по голямото количество от сирене с извара , да намаля кашкавала и да пия по нискомаслено мляко (няли то садържа по малко лактоза) ?

25.08.06
20:04

Трябва да знаеш какви са камъните:уратни,калциеви.оксалати и т.н.И да избягваш съответните храни.

25.08.06
20:55

еми Миро то не са камани , то са песачинки и лекарката ми каза (тя е доста добра) , че тялото ми само си образува тия песачинки и да пия много и САМО минерална вода , обаче вечи си падам малко параноик и като прочетох , че от тези калции (в повече) можи да се образуват камани ала бала и от други неща и направо ми се  :cry:  :cry:

28.08.06
16:37

Пий повече течности,може и минерална вода за промиване на бъбреците.Пясъка се изхвърля лесно и нямаш проблем.

28.08.06
17:26

пия аз вечи доста водица , то хубу лесно се изхвърля ама аз тоз калпавият организъм от де съм го намерил  :cry:  не да произвежда повече ММ еми повече пясък бива ли това  8) 

Мери все пак!

Препоръчани продукти
back-arrowbb-hexcalendarcheckoutfacebook-iconforumgoogle+instagramlinkedinlogo-smallmailmessagesmy-bbprofileprogressreadingsearchseparator-carrotseparator-dumbbellseparator-shoeservicestoresubmit-arrowtop-arrowtwitteryoutube1 forum-blockforum-deleteforum-editforum-favorite-postforum-flagforum-followforum-lockforum-mergeforum-moveforum-new-postforum-quoteforum-recommendforum-subscribeforum-unlock1