Болки в колената

27.08.06
00:27

Вчера бях на палатка и играх футбол(да играя футбол ми се случва изключително рядко), вечерта пийнах солидно и си легнах в колата. На сутринта усещам адските болки в колената и това продължава вече целия ден - когато краката ми стоят в едно положение и не се движат не усещам нищо, когато вървя или бягам също, но когато приклякам ме обхваща една тъпа болка в областта на капчките.
Такова нещо не ми се е случвало дори, когато правя клекове и лег преса.
Възможно ли е да съм се контузил от клековете в залата, въпреки че нямам проблеми когато ги правя?
Трябва да спомена, че за последните 2 месеца съм правил крака най-много 4 пъти.
Много се притеснявам, защото съм решил да тренирам Тай Бокс и дори си мислех в понеделник да ида на първата тренировка, а в Тай Бокса колената играят голяма роля :(

Какво ще ми препоръчате? Или направо да ходя на лекар? И да спра ли лег пресата в залата или въобще тренировките за крака, иначе клековете твърдо реших да ги спра.

27.08.06
12:16

и на мене ми се е случвало подобно нещо , футболът също е голям спорт , който натоварва краката и ставите доста , особено ако сте играли продължително време и ако не си играл преди туй , така си си стресирал краката и ставите не са ти издържали на голямото натоварване и затова те болят и аз съм имал такива болки , които ги пренабрегнах и продължих да играя футбол всеки ден , но ми мина , да ме е боляло 5-6 дена максимално като последните почти не се усещаше и вече ми свикнаха ставите и краката , най-добре според мен всеми си мажи коленете с някакъв крем и вседи напрягането им до минимум т.е. стои си повечко на стола и недеи да правиш крака поне тази седмица , обаче ако болката продължи повече от 1 седмица и ако не намалее отиди на лекар

По-здрави

28.08.06
01:50

Болката може да е от футбола може и да е от лягането в колата цяла вечер обездвижен..Впрочем болка та ти да не под капачката и даже може и отстрани да обхваща, защото ако е такава може и минискос да си скъсал.Ако до неколко дена не ти мине болката иди на лекар.

01.09.06
00:36

Благодаря за съветите. За щастие всичко ми мина и вече си тренирам без проблем.
Явно причината е била, че отдавна не съм раздвижвал краката, а изведнъж съм се хвърлил да играя футбол.

01.09.06
01:04

Мдам прав си.Понеже при фитнеса използваш повече мускулите отколкото ставите не че те не се товарят пак но имам предвид че при фубола краката като бягаш особено като риташ не са ти прави както на лег пресата и клековете.Някъде бях гледал че няква баскет болистка си е скисала някво сухожилие точно на ставите на крака и проблема е бил там че като е играла с топката и е искала да заобиколи противничката е стъпала и после рязко си е сменила посоката което е довело до усукване на сухожилието и неговото скъсване.Аз веднъж бях разпънал сухожилие на на бедрото близо до тестисите понеже се нашутах с десния крак а тои ми е по слабият.Болката беше неописуема ... Та моят съвет е по полека и преди това загреи хубаво чак да усещаш парене в мускулите ...

01.09.06
13:33

[quote author=“Mayhem”]Благодаря за съветите. За щастие всичко ми мина и вече си тренирам без проблем.
Явно причината е била, че отдавна не съм раздвижвал краката, а изведнъж съм се хвърлил да играя футбол.

И спането в колата ти е разказало играта.

Препоръчани продукти
back-arrowbb-hexcalendarcheckoutfacebook-iconforumgoogle+instagramlinkedinlogo-smallmailmessagesmy-bbprofileprogressreadingsearchseparator-carrotseparator-dumbbellseparator-shoeservicestoresubmit-arrowtop-arrowtwitteryoutube1 forum-blockforum-deleteforum-editforum-favorite-postforum-flagforum-followforum-lockforum-mergeforum-moveforum-new-postforum-quoteforum-recommendforum-subscribeforum-unlock1