Въпрос за кофеинът.

30.08.06
10:08

Аз съм около 74 килограма, 175 см. и тренирам от 7-8 месеца. Имам малко ненужни мазнини около корема и за това взимам шишенцата с Л-карнитин на “Нутрим” и тренирам на веларгометъра.Аз освен за свалянето на мазнините около корема си тренирам за маса, но понеже съм чувал,че кофеинът има негативен ефект върху развитието на мускулната маса, се чудех дали да продължавам да си взимам л-карнитина.Какъв е точно ефектът на кофеинът и лошо ли е ако си пия лкарнитина?

30.08.06
10:30

Значи ако съм разбрал правилно, първо да ти кажа, че в л-карнитина няма кофеин. Освен това кофеина по никакъв начин няма да ти попречи да си тренираш, даже  напротив. Е, без да прекаляваш, разбира се.

30.08.06
10:35

Ами ,то шишенцето се води Л-карнитин + тонизираща напитка(така пише).Не мога да ти кажа точно колко кофеин се съдържаше, но принципно при фитнес напитки се слага кофеин равна на 1 чаша кафе.Ми,незнам...

30.08.06
12:25

Ама това тонизираща напитка ли е! Не се занимавай с глупости, купи си л-карнитин, пийвай си кафенце и си ОК. Пробвай този на Адифарм, не на Нутрим, около 18-19лв е за 30г.

Препоръчани продукти
back-arrowbb-hexcalendarcheckoutfacebook-iconforumgoogle+instagramlinkedinlogo-smallmailmessagesmy-bbprofileprogressreadingsearchseparator-carrotseparator-dumbbellseparator-shoeservicestoresubmit-arrowtop-arrowtwitteryoutube1 forum-blockforum-deleteforum-editforum-favorite-postforum-flagforum-followforum-lockforum-mergeforum-moveforum-new-postforum-quoteforum-recommendforum-subscribeforum-unlock1