Айде на поредната нвд

13.09.06
18:46

BMR=2021,2
2021,2 x 1,55 = 3132,86 - 600 = 2532

3х84=252гр. протеин
1х84=84гр. въглехидрати

2532-1008-336=1188/9=130гр. мазнини

7:00 кафе,2-3 ябълки
9:00 200 мляко 2% + 150гр. овесени ядки
11:00 200гр. месо (риба, пилешко) +100гр. извара + зеленчукова салата
Тренировка
13:00 100гр. ядки(бадеми)
16:00 200гр. месо
19:30 150гр. извара
20:00 кардио трен.

Тва ми е първо НВД  :?
Ще ми препоръчате ли ВКУСНА извара, щото има отвратителни...

13.09.06
19:27

Супер е само гледай тея ядки да са сурови...

извара взимай на “ЖОСИ” много е добра нестига че не е гадна пък на моменти ми се струва и вкусна даже.

13.09.06
19:29

А и да използвам тази тема да попитам за БМВ-то на кашкавалената извара
Благодаря предварително...

нямам идея за кво бмв говориш  :roll:

13.09.06
23:30

150гр - овес - 99гр въгл.
2-3 ябълки - 35-50гр въгл.
100гр. ядки - 20гр
—————-
тотал = 154-169гр “лееееко” те изкарва извън НВДто

п.с. +9гр въгл. от киселото мляко ;) (бях го пропуснал)

Раздели овесените ядки на два приема по 70-80г единия сутрин като станеш другия след трен.

CR

14.09.06
01:43

[quote author=“djpetko”]А и да използвам тази тема да попитам за БМВ-то на кашкавалената извара
Благодаря предварително...

Продукт        kcal/100g Мазн, g Белт, g Въгл, g
Извара (кашкавал) 145     7       18       2

14.09.06
10:42

Направо ще сложа още 100гр. извара за деня за сметка на овесените ядки сутрин, които ще отидат на 70гр.  :roll:

JI

14.09.06
11:00

искам да попитам и да дам личен опит малко ... принципно всеки е различен и за неговия тип тяло важат различни закони ...
при мен като почнах с фитнеса бях мазен в корема и хилав
сега съм на около 10 -12 % мазнини и много по здрав . Правил съм 2 пъти точно НВД за по 2 седмици мога да ви го напиша ще видите , че не съм бъркал в диетата по никакъв начин ! трнеировката ми беше същата ...
вярно свалих мазнини но след 2 рата седмица почнах направо да се психирвам .... насичкото отгоре и много мускул се сваля ! ...
Не мисля че нВд то е най добрия начин ... казвал съм го и в други теми казвам и сега от личен опит ! Много по добре е да си остайш съшото съотношение на б/в/м 40 40 20 , но да намалиш калориите ... поне при мен
ако почнеш да сваляш мускул порбвай и това .
Нвд то според мен си е за почти чистите ендоморфи .

CR

14.09.06
12:32

винаги съм поддържала отрицателен калориен баланс и съм се тъпкотила с много плодове, малко 4ерен хляб и картофи, по4ти никакво месо и яйца, много сирене и зелен4уци, но съм си гледала калориите - в последните 2-3 години ми се заформи шкембе и паласки, други мазни екстри си нямам. изкарах 1 месец на НВД и поза4езнаха видимо, ама си позволих 1 седмица да хапвам благинки и пак се омазах
та, мисълта ми беше, че за мен НВД определено е на4ина, макар че от време на време изпитвам психическо желание да ям шоколад примерно. и да, иска го мозъка ми, не тялото
понякога хапвам
замислям вариант да си правя 1 сладък ден на седмица, ама не знам дали това няма да развали ефекта от предишните 6-7 дни

14.09.06
12:56

[quote author=“cranberrry”]винаги съм поддържала отрицателен калориен баланс и съм се тъпкотила с много плодове, малко 4ерен хляб и картофи, по4ти никакво месо и яйца, много сирене и зелен4уци, но съм си гледала калориите - в последните 2-3 години ми се заформи шкембе и паласки, други мазни екстри си нямам. изкарах 1 месец на НВД и поза4езнаха видимо, ама си позволих 1 седмица да хапвам благинки и пак се омазах
та, мисълта ми беше, че за мен НВД определено е на4ина, макар че от време на време изпитвам психическо желание да ям шоколад примерно. и да, иска го мозъка ми, не тялото
понякога хапвам
замислям вариант да си правя 1 сладък ден на седмица, ама не знам дали това няма да развали ефекта от предишните 6-7 дни

Обаче ти не си запазвала пропорциите протеин-въглехидрати-мазнини. От место идва протеина, а с тези много плодове, картофи си приемала главно въглехидрати. Т.е. ако преди си приемала 2000 калории дневно, но от тях 200гр. протеин, то след като си ги намалила до 1600 примерно, протеина е бил колко...20гр ?

офф:
Не е ли по - правилно да се пише “Поредната НВД” ?
Това е абревиатура все пак.

CR

14.09.06
14:45

[quote author=“topDevil”]
Обаче ти не си запазвала пропорциите протеин-въглехидрати-мазнини. От место идва протеина, а с тези много плодове, картофи си приемала главно въглехидрати. Т.е. ако преди си приемала 2000 калории дневно, но от тях 200гр. протеин, то след като си ги намалила до 1600 примерно, протеина е бил колко...20гр ?

дааа, това ми е ясно, но го написах в отговор на пост-а на jivko, който казва, че за него си остава най-добре разпределението 40-40-20, но явно вси4ко е индивидуално, защото при мен до скоро горе долу това беше съотношението, но без ефект. в смисъл като се хранех, както описах и си тренирах, не ка4вах кг, но и не свалях. спирах ли дори за седмица трен и веднага ми отесняваха дънките  :?

JI

17.09.06
21:44

аа забравих да добавя че гликомичния индекс на въглехидратите трябва да е яко нисък ! ии да ги спираш след 1 -3 следобед и да видим тогава дали няма да има ефект  :wink:
‘Все пак природата е по умна от хората предпочита въглехидратите за енергия ! не мазнините или протеина !
Вярно , че говорим за цели но те трябва да са съобразени и с устройството ни :)

18.09.06
19:56

[quote author=“JiVk0”]аа забравих да добавя че гликомичния индекс на въглехидратите трябва да е яко нисък ! ии да ги спираш след 1 -3 следобед и да видим тогава дали няма да има ефект  :wink:
‘Все пак природата е по умна от хората предпочита въглехидратите за енергия ! не мазнините или протеина !
Вярно , че говорим за цели но те трябва да са съобразени и с устройството ни :)

По принцип хич,ама хич не е добре да използваш въглехидратите за енергия...
Мазнините са точно за това...
А въглехидратите са храната на мозъка...
Понеже ако приемаш много въглехидрати,гориш много такива,а мазнини в много малки количества...
А като ядеш повече мазнини и по-малко въгл.,гориш мазнини,което е по-добрия вариянт.

Препоръчани продукти
back-arrowbb-hexcalendarcheckoutfacebook-iconforumgoogle+instagramlinkedinlogo-smallmailmessagesmy-bbprofileprogressreadingsearchseparator-carrotseparator-dumbbellseparator-shoeservicestoresubmit-arrowtop-arrowtwitteryoutube1 forum-blockforum-deleteforum-editforum-favorite-postforum-flagforum-followforum-lockforum-mergeforum-moveforum-new-postforum-quoteforum-recommendforum-subscribeforum-unlock1