Мога ли освен редовната програма да правя лицеви опири всеки ден?

20.11.07
11:34

Здравейте, искам да ви попитам, по какъв начин ще ми подейства освен в редовната ми тренировачна програма от 4 дни в фитнес залата да правя всеки ден по 2-4 серий лицеви опори. Всичко други мусколи са мо добре развити освен гърдите и стоят малки на фона на останалото. Тренирам от 1 година, теглото ми е 76кг 180см висок на 18г. Програмата ми за гърди е Лег, полулег, флайс.  Какво друго бихте препоръчали, освен спазването на хранителен режим... просто няма да мога :)
Благодаря!

Ето как изглежда тялото ми:
Free Image Hosting at www.ImageShack.us

Темата беше редактирана от rdelight на 20.11.07 11:45.

20.11.07
12:19

Сложи и кросоувър и обратна лежанка за долна част.Лицевите ги остави.

Пробвай нещо различно. След една година, организма иска нещо ново.  Например:

1. Избутване на дъмбели от обратен лег - 4 серии
2. Полулег с щанга - 3 серии
3. Лег с щанга - 4 серии
4. Кросоувър (или пек-дек сам си прецени) - 3 серии

20.11.07
14:51

При мен лично много помогна,когато тренирах отна4ало трудно ка4вах килограми на лежанката и като почнах ливеви постояно(не правя само в деня за гърди след това)качих за нула време много кила и гръдната бая скочи.Може да е съвпадение,но малко или много помагат.

20.11.07
16:22

Правя лицеви 2 пъти на седмица 4 серии по 20-25.. много добре се отразяват на гърдите.А и виждам едно много добро напомпване и в долните, и в горните гърдите след лицевите.

Mothefucker

20.11.07
16:38

Да аз също правя лицеви и то всеки ден и наистина много хубаво се напомпват при мен повече горните :)

21.11.07
09:55

Всеки ден не бива да се правят. Защото гърдите рацете свикват на натоварването и нищо нестава. Поне така аз го знам виж 3 пъти в седмицата може . Незнам аз така си го обеснявам.

21.11.07
17:02

казано от rdelight на 20.11.07, 11:34:

Здравейте, искам да ви попитам, по какъв начин ще ми подейства освен в редовната ми тренировачна програма от 4 дни в фитнес залата да правя всеки ден по 2-4 серий лицеви опори. Всичко други мусколи са мо добре развити освен гърдите и стоят малки на фона на останалото. Тренирам от 1 година, теглото ми е 76кг 180см висок на 18г. Програмата ми за гърди е Лег, полулег, флайс.  Какво друго бихте препоръчали, освен спазването на хранителен режим... просто няма да мога :)
Благодаря!

Ето как изглежда тялото ми:
Free Image Hosting at www.ImageShack.us

Изоставането на гърдите в сравнение с другите мускулни групи с лицеви няма да го наваксаш. Не съм против тях, но според мен трябва да си промениш или разнообразиш тренировката им. Упражненията които правиш са си класически, но винаги могат да се разнообразят като смениш лоста с дъмбели или като замениш флайса с пек-дек или кросоувър. Може също така да се опитат дропсерии или суперсерии. Има разни методики, примерно правиш една серия полулег и веднага в суперсерия правиш един флайс. Разнообразието е ключов момент особено при застой. Успех!

Мнението беше редактирано от Стоянчо на 21.11.07 17:04.

22.11.07
19:10

Ок. В такъв случай лицевите в колко серий да ги правя ако ги правя 3 пъти седмично в не дни които нямам тренировка за гърди и на юмруци или длани?

FZ

22.11.07
19:35

Да ти кажа аз лично не бих правил лицеви опори + другата тренировъчна програма ако тренирам за м. маса  :coolsmirk:

01.12.07
11:57

Пиши на кирилица!
ГГ

Мнението беше редактирано от Георги Гайдов на 01.12.07 21:51.

01.12.07
13:44

Това си е чисто претрениране с тия лицеви

Вземи здравето си в свои ръце. Ето как:

Научи повече
back-arrowbb-hexcalendarcheckoutfacebook-iconforumgoogle+instagramlinkedinlogo-smallmailmessagesmy-bbprofileprogressreadingsearchseparator-carrotseparator-dumbbellseparator-shoeservicestoresubmit-arrowtop-arrowtwitteryoutube1 forum-blockforum-deleteforum-editforum-favorite-postforum-flagforum-followforum-lockforum-mergeforum-moveforum-new-postforum-quoteforum-recommendforum-subscribeforum-unlock1