karfi4ka тренира

Прескочи до:

08.10.19
13:51

казано от karfi4ka на 08.10.19, 13:40:

, а, ако, не дай, Боже, някой реши, че иска да си говори с мен, започва да ми минава мисълта да се разплача 😂😂😂

О, тия разговорливите директно ги пращам да си ходят с жестове - не мога да хабя дъх за дори за артикулация на псувня. Хубавото на Швеция е, че са крайна рядкост. 🙂 А и вече ме понаучиха за три години в залата и не ме закачат, докато не приключа.

08.10.19
13:57

Хаха,аз си броя на глас,а тези дето сами си говорят,не ги закачат много.)))

08.10.19
14:01

Аз също съм се преборила с най-ранните през седмицата - даже са толкова мили, че ме питат тяга или клек днес, за да ми освободят 😍 Обаче съботните и неделните, понеже ходя по различно време, понякога се случва да се говори наоколо...и да, тогава ми иде просто да се разплача 😂😂😂 А имаше и един случай, назад във времето, съвсем в началото на интервалите, в който някой ми говореше на главата, ама не с мен, а с Десо, докато кляках, и тогава наистина се разплаках 😂😂😂 Малко прегрях 😂

П.п. А знаете ли, че броенето също ме изнервя, толкова съм съсредоточена в подходите и да си почина в тия 10 секунди, че броенето/следенето на време ме натоварва психически. Знам, че съм лигла, но в това отношение, Десо като ми следи времето е безценно.

Мнението беше редактирано от karfi4ka на 08.10.19 14:04.

08.10.19
14:04

Интересна разлика в емоциите по време на интервал. На мен тогава не ми се реве, бие ми се някой. Като ме заговорят в такъв момент, в най-добрия случай не отговарям изобщо, а в най-лошия (случвало се е два-три пъти) съм много рязък и груб, което определено не ми е присъщо.

Мнението беше редактирано от Boby_ на 08.10.19 14:05.

08.10.19
14:08

Аз също съм ставала агресивна като ме закачат. То е едно такова чувство, все едно чашата ти е преляла и си в някакъв афект. И много лесно се издразвам - примерно на предната тяга ми мърдаха дисковете...наложи се да ги сритам 😂😂😂 Чувство на безсилие, то приплакването е не, че ми е мъчно, а такова агресивно, от дразнение.

Мога да направя бизнес - да продавам специални бели ризи на трениращите по интервали <3 <3 <3

Не, не, забравете. Втора идея имам - охранителна фирма да направя и да ви наемам! Преди смяна, ще си правите интервалите.

10.10.19
14:59

10.10.2019г.
Тренировка:
През 10 секунди:
12х2 х клек с тежест над главата@15кг диск;
10х2 х набиране с успореден хват;
12х2 х раменна преса@2х8кг;

Загрявка 2х5 х оувърхед@10кг диск.

Мнението беше редактирано от karfi4ka на 10.10.19 15:04.

11.10.19
09:19

11.10.2019г.
Тренировка:
През десет секунди:
10х3 х мъртва тяга@53кг;
10х2 х лежанка@35кг;
20х3 х руски суинг@24кг;

За суинговете се напънах много, още на осмия “не можех повече”, но Цербер каза “Престани да се лигавиш”. Тягата ме мори мноооого, не мога да кажа “тежи ми”, щото не ми тежи, но ме изцежда. Осмелих се да сложа 35кг на лежанката, усещам доста психоза да не се контузя, затова съм много внимателна. Мисля, че така тежестите са добре, няма да барам повече.
Категорично не мога да тренирам в последователни дни, в смисъл мога, но е рисково, аз не обичам да живея на ръба. В тази връзка и тази, и миналата седмица имам по 3 тренировки, заради намалената седмица откъм възможност за трениране, 2 последователни са кошмар, а 4…
Преди да мина към тройките на тягата, това беше възможно, макар да беше геройство.

Мнението беше редактирано от karfi4ka на 11.10.19 09:26.

11.10.19
09:38

Тройките тяга и на мен са ми доста тегави, особенно като гоня стриктна форма и спазен интервал - няма свикване и адаптация. Клека по-бива, но пък от него след това възстановявам три-четири дни. Някой ден може и да олекнат, но тройките в интервал, така ме смазват, че все едно съм тренирал 2 часа, не 10-тина минути.

11.10.19
10:03

Аз и друг път съм казвала, че склонността ми да бъда перфекционист към буквояд, в техниката, в разписания инетрвал и т.н., ме мори мноооого. Интересно е за мен, че клекът ме омаломощава толкова понякога, че не виждам никаква възможност да кача с още два подхода, макар да се е случвало да са 14, по начин, че да не пострадат набиранията. Също интересно е, че докато и тягата, и клекът бяха в двойки, да дърпам тяга на следващия ден след клека, не беше немислимо, а сега, откакто тягата е в тройки, не, че няма да стане, но няма да стане с желаната от мен прецизност откъм техника и ритъм на интервала. Въобще много е интересно как съвсем малка корекция всъщност въобще не е толкова малка.

А за двата часа - иди обяснявай после като ти кажат “За какво въобще се събличаш?!”, когато са те питали колко време ти е тренировката и си казал “11-15 минути” 😂😂😂

Мнението беше редактирано от karfi4ka на 11.10.19 10:22.

11.10.19
12:14

казано от karfi4ka на 11.10.19, 10:03:

Аз и друг път съм казвала, че склонността ми да бъда перфекционист към буквояд, в техниката, в разписания инетрвал и т.н.

И аз трябва така да действам, но някои тренировки са на ръба на възможностите ми, а не винаги съм в топ кондиция. Егото ми пречи да пипам работните килограми и го отнася или техниката или протокола. За сега ми се разминава, но кой ли ден ще се контузя и ще ми дойде акъла в главата 🙂

Мнението беше редактирано от Splash на 11.10.19 12:18.

15.10.19
18:40

15.10.2019г.
Тренировка:
През 10 секунди:
10х2 х набиране с успореден хват;
12х2 х раменна преса@2х8кг;

Загрявка 2х5 х оувърхед@10кг диск.

3 дни в Холандия се шляхме с Десо 😍

Мнението беше редактирано от karfi4ka на 15.10.19 19:24.

17.10.19
19:31

16.10.2019г.
Тренировка:
През десет секунди:
10х3 х мъртва тяга@53кг;
10х2 х лежанка@35кг;
20х3 х руски суинг@24кг;

Тегава тренировка, много лош тайминг. Станах в 8:20, работих до 11:30 и чак тогава отидох в залата. Три часа са ми много между ставане и тренировка. За тягата забравих да повдигна щангата, но формата не беше лоша. Обаче поне 5 подхода бяха touch and go. И това ми помогна да поддържам формата. Някак си така го усещах. Лежанката ми натежа. За суинговете пак се напъвах да станат 20х3.

Въобще тегаво.

Днес ми сложиха най-накрая новите предни зъби.

19.10.19
11:42

19.10.2019г.
Тренировка:
През 10 секунди:
12х2 х набиране с успореден хват;
10х3 х раменна преса@2х9кг;

Загрявка 1х8 оувърхед@10кг;

На клека много добре, хубава дълбочина, източи ме, но много добър ритъм. Имах сили за 14 подхода, но щеше да ме източи твърде и да саботират набиранията. Набиранията много добре, много малко помощ след седмия подход и реших да направя 12. За раменната преса 8-ците бяха заети и бях принудена да взема 9-ките, та правих тройки. До петия подход отлични тройки, но в петия третото повторение беше на отказ и започнах да пушвам. Добре беше, де. Доволна съм, макар да е малко объркано.

Оувърхедът ми е абсолютно любим, жалко, че не мога да прогресирам с тежестите, защото следващата тежест е 20кг диск, а с лост ми е абсолютно противопоказно за раменете.

20.10.19
14:42

20.10.2019г.
Тренировка:
През десет секунди:
10х3 х мъртва тяга@53кг;
10х2 х лежанка@35кг;
20х3 х руски суинг@24кг;

Доста експедитивно, че бързахме за фотосесията на всички костюми от Северняшка област от колекцията на татко. 😍 Бръчникът и ризата на прабаба ми по майчина майчина линия. Баща ми е пазител на огромно културно наследство, включително събирано от пред контейнери за боклук...

Мнението беше редактирано от karfi4ka на 20.10.19 14:50.

Прескочи до:
Препоръчани продукти
back-arrowbb-hexcalendarcheckoutfacebook-iconforumgoogle+instagramlinkedinlogo-smallmailmessagesmy-bbprofileprogressreadingsearchseparator-carrotseparator-dumbbellseparator-shoeservicestoresubmit-arrowtop-arrowtwitteryoutube1 forum-blockforum-deleteforum-editforum-favorite-postforum-flagforum-followforum-lockforum-mergeforum-moveforum-new-postforum-quoteforum-recommendforum-subscribeforum-unlock1