Body & mind log: flow through life with amazing grace

Прескочи до:

18.10.19
22:15

Движение:
- йога, час, малко стоящи, обърнати и ресторативни - с това ставане по три пъти на нощ, нямам сили за нищо
- разходка

Храна и добавки:
- Б6, 9, 12, пробиотик, масло от дроб на треска
- какао с черна мака, кокосово масло, мед, чили
- смути от банан, маракуя, кестени, пш.зародиш...т.е. каквото имаше за доизяждане
- банан, лешници, шоколад
- останалата от вчера супа, краставица, варено яйце, 2 фпх с масло; вафла лимецка
- сладолед от джелато и латте
- банан
- домат от градината, домашна баница, филийка типов хляб а масло, препечена; шоколадови бисквити, малко сусамка

Вода:
- към 2

Сън:
- събуждания в 1.30, 4.30, 7, ставане - май след 8.30 беше

Като недоспивам, се храня зле. Пак забегнахме за известно време. Путуването обаче става доста тегаво и изнервящо. На Малчо вече не му се седи на едно място, не иска да спи (и не го обвинявам - бебешките столчета за кола са мега неудобни), плаче, иска да се върти и да си играе, и като цяло, му е скучно след първите 20 минути. Затова пък, новата отсечка на магистралата ни съкрати с 30-тина минути пътя.

19.10.19
20:40

Движение:
- йога, прекъсвана около 35626 пъти. Налрая скалъпих около 30 мин без певкъсване оснвно АМШ и обърнати
- разходки

Храна и добавки:
- пробиотик, масло от дроб на треска
- какао с шилажит, кокосово масло, мед; малко хрупкав течен шоколад
- овес с кокос, канела, мед
- физалис
- кисело мляко с маракуя и кафява захар
- тиква на пара - започнахме да захранваме малчо, че много тегаво това будене по 3 пъти на нощ за храна, и без това педиатърката ни каза да почваме още преди 10-тина дена. Изчаках досега, за да имаме на разположение домашна тиква. 🙂 ...от неговата ядох, де

- малко бейлис с много вода, крекери
- домашна баница, крем супа от сладък картоф, лук, джинджифил и подправки, шоколадови бисквити

Вода:
- 1.8

Сън:
- събуждания в 1.30, 4.30, 6, ставане в 7.45

Мнението беше редактирано от Margi на 19.10.19 20:42.

21.10.19
21:19

Неделя беше много подобна на събота, не ми се описва. Не че понеделник е много различен, но все пак:

Движение:
- йога, Суря намаскар варианти, 30 мин
- разходки

Храна и добавки:
- хрупкав течен шоколад с останалата от вчера намачканата тиква на малчо
- пресен сок от грозде липа
- овес с маракуя и мед
- ацидофилно мляко с маракуя и кафява захар, домашна баница, шоколад
- физалис
- пресен сок от грозде липа
- няколоко тарали
- крем супа от карфиол, праз, чесън, прясна куркума, подправки; басмати с пиперки, лук и люта чушка; бисквити (без палмово масло и с кафява захар, специално беше упоменато на опаковката 🙂 ), млечно кисел десерт

Вода:
- 2

Сън:
- събуждане в 4.30, ставане в 6.30

Мнението беше редактирано от Margi на 21.10.19 21:58.

22.10.19
21:23

Движение:
- йога, час
- ускорения, подскоци, напади
- разходки

Храна и добавки:
- хлорела, масло от дроб на треска
- овес с чиа, кокосово масло, мед
- хрупкав течен шоколад
- ацидофилно мляко с чиа, маракуя, кафява захар
- печени пиперки, 2 варени яйца; тиква на пара с кафява захар
- няколко зърна бяло грозде
- физалис
- домашна баница, шам фъстъци, печени
- пиперка, сирене, крем супа (от тиква, тиквичка, сладък картоф, прясна куркума, чесън, лук, кимион, ким); бисквити с крем, редче шоколад

Вода:
- 2.3

Сън:
- събуждания в 1.30, 4.30, 6, ставане в 7.30

Мнението беше редактирано от Margi на 22.10.19 21:45.

23.10.19
21:34

Движение:
- йога, час
- разходки и малко бягане
- колело, 15 км май бяха, до Трявна и обратно

Храна и добавки:
- Б9, масло от дроб на треска
- овес с чиа, кокосово масло, орехи, мед
- физалис
- домашна баница с домашен конфитюр от кайсии
- бодлива круша (или както там се казва кактусовия плод)
- лешникова паста с тиква на пара
- половин парче баница и парпе тиквеник
- 2 корнишона, крем супа от карфиол, пиперки, лук, чесън, подправки; 2 бъркани яйца със сирене; шоколад
- 2-3 тарали

Вода:
- към 2.3

Сън:
- събуждания в 1.30, 4.30, 6, ставане към 8

Мнението беше редактирано от Margi на 23.10.19 21:38.

24.10.19
21:48

Движение:
- йога, час
- подскоци, лицеви опори, напади
- разходки - тръгнахме по една от любимите ми горски пътеки в региона, но дивите прасета са я изорали така, че е трудно проходима с раничка с бебе, спъвах се или пропадах ма всяка крачка, така че се придържах към стандартните маршрути 🙂

Храна и добавки:
- масло от дроб на треска
- кафе Индонезия с кокосово масло, мед и джинджифил ( не съм голям разбирач, но Индонезийското кафе е абсолютно безаронатно, пила съм няколко вида и всичките са пикоч)
- тахан с мед и лимонов сок
- физалис
- ябълка
- лешников крем
- малко тиква на пара
- 2 варени яйца с масло, печено пиперки, дом.баница с дом.конфитюр  от кайсии
- от вчерашната супа, 1 корнишон; домашни соленки; шоколад
- шам фъстъци

Вода:
- над 2

Сън:
- събуждане в 4.30, ставане в 6.30

Мнението беше редактирано от Margi на 25.10.19 21:41.

25.10.19
21:26

Движение:
- йога, час
- разходки, бягане

Храна и добавки:
- Б9, хлорела, пробиотик, масло от дроб на треска
- кафе Индонезия с кокосово масло, мед, канела; лешникова паста
- ацидофилно мляко с маракуя и кафява захар
- ябълка, орехи
- домашен гроздов сайдер (преди да стане на вино)
- печени пиперки, 2 варени яйца, малко праз; курабийки с кокосово масло и сладко от малини; шоколад
- 2 домашни соленки
- нар, малко грозде
- 2 корнишона, 2 домашни яйца, бъркани със сирене и масло; крем супа от тиква, лук, чесън, джинджифил, прясна куркума; курабийки с кокосово масло със сладко от малини
- фъстъци, редче шоколад

Вода:
- над 2

Сън:
- събуждане в 4.30, 6.30, ставане в 7.30

Мнението беше редактирано от Margi на 26.10.19 10:35.

26.10.19
22:14

Движение:
- йога, час
- подскоци, лицеви опори, напади, бягане
- разходки

Храна и добавки:
- хлорела, пробиотик, масло от дроб на треска
- кафе Индонезия с кокосово масло, мед, канела
- тахан с мед, лимон, канела
- физалис
- ацидофилно мляко с маракуя, кафява захар
- домашни соленки с дом. сладко от малини
- от вчерашната крем супа, домашна баница, кокосови бисквитки, вафла
- кашу с морска сол, малко шам фъстъци, пак печени
- крем супа от карфиол, морков, цвекло, лук, чесън, масло, бял пипер, шоколад

Вода:
- над 2

Сън:
- събуждане в 4, 6, ставане в 7.30

27.10.19
20:48

Движение:
- йога, час
- разходки

Храна и добавки:
- Б9, пробиотик, хлорела, масло ит дроб на треска
- какао с шилажит, кокосово масло, мед
- овес с чиа, орехи, мед
- ацидофилно мляко с чиа, маракуя, кафява захар
- 2 домашни бъркани яйца с масло, сирене, праз; дом. соленка; шоколад
- физалис
- оризовки (отново ни снабдиха с два кашона от тази смрад)
- малко дом.бяло вино, 4 корнишона, домашна баница, шоколад, бисквита
- крем супа от сладък картоф, цвекло, лук, чесън

Вода:
- към 2

Сън:
- както през последните дни, но с разбъркани часове, заради омразната ми смяна на времето. Бебо не го бърка новото време - заспа с час по-рано, и цял ден ме изненадва с глад в различни ит обичайните му часове.

28.10.19
20:13

Движение:
- йога, 40 минути
- разходки

Храна и добавки:
- хлорела, пробиотик, масло ит дроб на треска
- какао с шилажит, мед, кокосово масло
- редче черен шоколад
- ацидофилно мляко с дюля, мед, маракуя, “скаличка”
- домашни соленки, шоколад
- няколко глътки червено вино, оризовки
- морков, чери домати, бъркани домашни яйца с масло, лук и сирене; вафла

Вода:
- 1.8

Сън:
- не помня часове но три събуждания имахме за ядене преди да станем окончателно.
Колкото и да мразя смяната на часовника, със зимното време се чувствам много по-добре. Въпреки събужданията, станах свежа и йогата беше навън докато темперарурата все още беше под 10 градуса. 🙂 Котката пак помагаше:

Мнението беше редактирано от Margi на 28.10.19 20:14.

29.10.19
21:28

Движение:
- почти никакво. Пътувахме обратно към София, имах доста домашни неща да свърша, и останаха 20-тина минути за няколко възстановителни пози...всъщност, това ми беше единственото време за почивка днес... 🙂
Храна и добавки:
- физалис
- домашни соленки
- боза харминика - ужасно ме дразнят вече с тяхната боза - освен че всеки път е с различен вкус, явноне може да изкара дори до краяна срока си на годност. По етикет,поне до31-ви трябва да еок, но вече беше вкиснала.
- хрупкав течен шоколад
- физалис
- тиква с кокосово масло - доизядох манджата на Малчо,само и добавих пшеничен зародиш
- домашни соленки
- зеленчуци (сладък картоф, морков, лук, карфиол, гулия) с гхи на фурна; басмати без нищо; вафла с халва, шоколад
- фъстъци, още малко шоколад

Вода:
- 1.8

Сън:
- събуждане в 3.30, ставане в 6.15, трябваше да тръгваме

С все по-малко желание се връщам в София. В гората ми е най-добре. 😄

30.10.19
21:19

Движение:
- изправяне отколянна опота с пудовка, подскоци от клек, суингове, колелце от колене
- разходка из софийския въздух, който отново се виждаше, и според данните изпреварва по замърсяване Пекин, а Мумбай ни диша праха с 22 места по-назад в класацията!?!?! Така че, ЧЕСТИТО! София официално е четвъртия най-замърсен град на планетата: https://www.airvisual.com/world-air-quality-ranking
- йога, малко над час

Храна и добавки:
- Б6,12, пробиотик,масло от дроб на треска
- хрупкав течен шоколад
- кисело мляко със смокини,пшеничен зародиш
- хляб от лидл с камембер,печените зеленчуци от вчера; шоколад
- домашни соленки
- физалис
- броколи на пара със сос от зехтин, черен пипер, чесън, сол; 2 яйца с камембер; шоколад (ужасно се надух от някоя от храните, или от комбинацията им)

Вода:
- към 2

Сън:
- събуждане в 4, ставане в 7

Мнението беше редактирано от Margi на 30.10.19 21:20.

30.10.19
22:26

казано от Margi на 30.10.19, 21:19:

Движение:
ЧЕСТИТО! София официално е четвъртия най-замърсен град на планетата: https://www.airvisual.com/world-air-quality-ranking

Ти видя ли “приборите” с които отчитат замърсяването?
Обърна ли внимание на принципа им на работа?

30.10.19
22:37

казано от nervak на 30.10.19, 22:26:

Ти видя ли “приборите” с които отчитат замърсяването?
Обърна ли внимание на принципа им на работа?

Дори и синоптик са въвели критерий “качество на въздуха”, където също пише: “нездравословен”.
Моят “прибор”, отчита според мирис и цвят - щом въздухът ги има, значи не е ок.

31.10.19
11:39

Цвят и мирис....кажи честно.)))))))
Спекулативно е яко.
Пресмята се като се отчитат концентрациите на различните вредни съставки, газове и частици.
Нездравословен)))))))))-не е и според измерванията на РИОС, като изключим центъра, кварталите като Младост са си чисти...да речем.
Всъщност този сайт,който предлагаш))) продава програмки за следене на различни замърсявания и разни ефтинджьос джажи за
оценка...ма по кой индекс?-всяка страна има различен.
Нещо като българския сайт air.bg който пък  “безплатно “раздава китайски боклуци
и всички “мерят”, ама какво -не знаят, но после Хоризонт раздухва нещата.
Измерванията на газове, частици и др. е доста специфична дейност и без метрологични оценки приборите не са актуални...то не бива и прибори да се наричат.
Широко поле за всевъзъможни спекулации....,от които хора без никъв опит и знания по темата се спичат.
Нещо като глобалното затопляне, чиито автори през 70-те ни обещаваха, че през 2000-те земята ще замръзне....

31.10.19
15:09

Нервак, няма как да се съглася с теб.
Въздухът в София е мръсен и това се отразява на здравето. Стандартите за приемливи нива са спорни, клиничните данни не са.
https://www.capital.bg/politika_i_ikonomika/bulgaria/2019/07/11/3936819_potvurdeno_v_dnite_s_mrusen_vuzduh_ima_poveche/

Това само допълва моя анекдотичен опит на човек, който изведнъж забрави за хроничен фарингит, откакто се махна от града. Всеки път, като се прибирам в София, в първите часове се задъхвам, кашлям, а понякога дори ми люти на очите. Вие сте адаптирани към това и не го усещате така ясно, освен може би в най-мръсните дни, също както и аз през по-голямата част от живота си.

А иначе ето тука този младеж доста добре е обобщил защо и как вреди мръсният въздух (в четри части, на когото му е интересно):
https://6nine.net/2017/04/20/мръсен-въздух-защо-наистина-трябва/
https://6nine.net/2017/11/04/мръсен-въздух-част-2-тихият-убиец/
https://6nine.net/2017/12/10/мръсен-въздух-част-3-как-да-се-справим/
https://6nine.net/2018/01/12/мръсен-въздух-част-4-засилващият-ефе/

Мнението беше редактирано от Boby_ на 31.10.19 15:34.

31.10.19
21:25

Съгласен съм с изнесеното от теб Боби,но то няма отношение към казаното от мен.
А именно,че сайта и измислените машинарийки са пълна боза,класацията им още повече.Разгледайте го по-внимателно,макар да не си струва изобщо ...
Бих препоръчал на хората с подобни “прибори” да ги сложат до един обикновен овлажнител да видят ,какво ще отчете.
Вестникарски статии ...от Капитал-не е сериозно.
Аз наблюдавам само сертифицирани лаборатории,които могат да изнесат коректни данни,останалото са бръщолевения на всякви вегани и прочие увредени.
http://eea.government.bg/bg/dokladi/threemonth/threemonth.02_2018/air/IIro_Trim_2018.pdf

31.10.19
21:38

казано от nervak на 31.10.19, 11:39:

,от които хора без никъв опит и знания по темата се спичат.

Спичам се когато изляза и миетрудно да си поема въздух, а докато се прибера, вече ми дращи на гърлото. Спичам се и когато детето ми има сополи заради мръсотията във въздуха. Както и да е...днес беше малко по-добре положението (откъм въздух).

Храна и добавки:
- какао с кокосово мляко, мака, мед, чили
- вчерашното пюре на бебо (тиква, кокосово масло, гулия) с хрупкав течен шоколад
- 2 банана, вафла с халва
- домашни соленки
- остатъка отднешното пюре на бебо - тиква, кокосово масло, сладък картоф
- домат (от градината), гигантски маслини, 2 яйца,бъркани със сирене, половин пълн.земелка; шоколад
- ябълка
Имам чувството, че пропускам нещо...

Вода:
- 1.8

Сън:
- две събуждания през нощта, ставане към 8

Мнението беше редактирано от Margi на 01.11.19 10:57.

01.11.19
21:00

Движение:
- изправяне от колянна опора с пудовка, лицеви опори, суингове, подскоци от клек
- разходка
- йога, 30 мин възстановителни пози

Храна и добавки:
- хлорела, пробиотик, масло от дроб на треска
- какао с кокосово мляко, мака, мукуна, канела, мед
- пюре от тиква с кокосово масло, канела, джинджифил, мед
- ябълка
- райска ябълка
- кедрови ядки, лешници
- таханов бар с какаови зърна
- крем супа от карфиол, цвекло, гулия, лук, подправки; две яйца с масло и сирене; шоколад
- фъстъци
...пак нещо ми се губи от менюто

Вода:
- 1.8

Сън:
- събуждане в 4.30, ставане в 7.30

02.11.19
17:51

Движение:
- йога, час, основно стоящи и обърнати

Храна и добавки:
- Б6, 12, пробиотик, масло от дроб на треска
- какао с кокосово масло, мукуна, мака, чили, мед
- ябълка
- докато щъкахме из фантастико - рокет боза и част от багета с маслини
- черен шоколад с портокал
- ябълка
- ябълка
- тиква на пара
- от вчерашната супа, багета с маслини, с масло и лютеница; фафли с халва - ужасно много ми се ядеше хляб и сладко днес, чак ми се доповдига от лакомията
- ябълка, остатъка от тиквата с кокосово масло на бебо

Вода:
- към 1.8, предполагам

Сън:
- събуждане в 5, ставане в 7 (трябваше на плуване да ходим с бебо). Той нямаше да се събуди и в 5, но аз се размърдах и съответно, той се сети че е гладен. 🙂

Мнението беше редактирано от Margi на 02.11.19 21:49.

03.11.19
21:52

Дяижение:
- йога, 45 мин
- разходка

Храна и добавки:
- Б9, пробиотик
- кафе Етиопия с кокосово масло, мед, ц.канела, инд.орехче
- ябълка
- банан
- рокет боза
- 2-3 хапки торта от Ванилницата и 1-2 трюфела; 2 дребни сладки от Аби
- нахутени крекери, пак от Ванилницата (после доста ме боля корема от тях, вероятно от нахутеното брашно)
- ябълка
- банан с пшеничен зародиш
- домат от градината, морков, 2 варени яйца, малко от вчерашната маслинова багета, с масло, лютеница; фъдж от Аби, шоколад
Оливам се със сладко втори ден, мисля че и на бебо се отразява - вечер е превъзбуден, когато трябва да спи.

Вода:
- 1.7

Сън:
- три събуждания през нощта. Последно се събудихме към 6.30, но преместих Малчо при нас, сгуши се и спахме до 9. 😆

04.11.19
12:05

казано от Boby_ на 31.10.19, 15:09:

Нервак, няма как да се съглася с теб.
Въздухът в София е мръсен и това се отразява на здравето. Стандартите за приемливи нива са спорни, клиничните данни не са.
https://www.capital.bg/politika_i_ikonomika/bulgaria/2019/07/11/3936819_potvurdeno_v_dnite_s_mrusen_vuzduh_ima_poveche/

Това само допълва моя анекдотичен опит на човек, който изведнъж забрави за хроничен фарингит, откакто се махна от града. Всеки път, като се прибирам в София, в първите часове се задъхвам, кашлям, а понякога дори ми люти на очите. Вие сте адаптирани към това и не го усещате така ясно, освен може би в най-мръсните дни, също както и аз през по-голямата част от живота си.

А иначе ето тука този младеж доста добре е обобщил защо и как вреди мръсният въздух (в четри части, на когото му е интересно):
https://6nine.net/2017/04/20/мръсен-въздух-защо-наистина-трябва/
https://6nine.net/2017/11/04/мръсен-въздух-част-2-тихият-убиец/
https://6nine.net/2017/12/10/мръсен-въздух-част-3-как-да-се-справим/
https://6nine.net/2018/01/12/мръсен-въздух-част-4-засилващият-ефе/

Аз също съдя по себе си и по това как се чувствам като поостана 3-4 дена в Трявна и после се приберем в София. По Виктор също мога да преценя, хрипа, носа му е целия в слуз и прах. На втория ден в Трявна всичко изчезва. Явно кореняк софиянците са изградили реизстенстност 🙂

04.11.19
13:58

Сега кореняк-Софиянците ще кажат, че въздухът им е бил по-чист когато такива като нас е нямало. 🙂 ...само че в това зарворено поле, въздухът не помръдва през по-голямата част от годината...
Както и да е, ето малко успокоително  изследване , което касае Виктор.

Мнението беше редактирано от Margi на 04.11.19 16:35.

04.11.19
14:20

казано от Margi на 04.11.19, 13:58:

Сега кореняк-Софиянците ще кажат, че въздухът им е бил по-чист когато такива като нас е нямало. 🙂 ...само че в това зарворено поле, въздухът не помръдва през по-голямата част от годината...
Както и да е, ето малко успокоително  изследване , което касае Воктор.

Аз съм кореняк-софиянец. Не помня много ясно какъв беше въздухът в началото на 80-те, но през втората им половина си беше мръсен, особено в ниските части на града. А като се обърнеше вятърът и задухаше от Кремиковци, ставаше страшно. После след 2000-та стана още по-зле - трафикът се увеличи значително, а околософийските села, топлещи се на твърдо гориво, се разраснаха много. Сега като че ли е една идея по-добре, но това съвсем не значи добре, а само малко по-малко зле. Докати си живеех постоянно в града, не ми правеше впечатление, дори като съм пътувал - явно деадаптацията иска повече от няколко дни или седмици. Сега обаче, след над 3 години на чист въздух, нещата не изглеждат така.
А това, че София е разположена в котловина, е само още една причина да са нужни още по-сериозни мерки в сравнение с градовете в равнините.

04.11.19
22:01

Движение:
- клекове с пудовката от дефицит, подскоци от клек, странични напади, лицеви опори
- разходка
- йога, 40 минути

Храна и добавки:
- Б6, 12, пробиотик, масло от дроб на треска
- ацидофилно мляко с банан, пшеничен зародиш
- остатъка от вчерашното пюре от тиква с кокос на малчо
- ябълка
- авокадо с остатъка от багетата с маслини от онзи ден; черен шоколад, парченце фъдж от Аби
- ябълка
- 2 фпх с масло и кашкавал, препечени; лютеница; фъдж от Аби, шоколад
- кисело мляко с конопено семе икафява захар

Вода:
- 1.6

Сън:
- събуждания към 3.30, 6.30, ставане към 8

05.11.19
21:39

Движение:
- йога, час
- доста разходки

Храна и добавки:
- хлорела, пробиотик с пчелно млечице, масло от дроб на треска
- какао с мака, мед, кокосово масло, чили
- 2 фпх с авокадо, конопено семе и черен пипер; черен шоколад
- кокосово кисело мляко и кокосов шоколад; банан
- тиквено пюре с кокосово кисело мляко
- крем супа от цвекло, морков, гулия, карфиол, лук; басмати с куркума, кашкавал; ванилов йогурт, шоколад
- ябълка

Вода:
- 2

Сън:
- събуждане в 5.45, ставане в 7.45

Мнението беше редактирано от Margi на 05.11.19 21:40.

06.11.19
21:40

Движение:
- йога, час
- разходка
- гребане с пудовката, стойки на ръце, лицеви опори

Храна и добавки:
- Б6, 12, хлорела, пробиотици (различни), масло от дроб на треска
- кафе Танзания с кокосово масло, мака, канела, мед; хрупкав течен шоколад
- банан
- 2 фпх с авокадово пюре със спанак и конопено семе; кокосово кисело мляко с мед и тиквено пюре
- ябълка
- кисело мляко с пшеничен зародиш и кафява захар
- от вчерашната крем супа, омлет с масло, кашкавал и прясна куркума; кокосови бисквити с хрупкав течен шоколад

Вода:
- 1.8

Сън:
- ставане в 6. Понеже нямаше нощни ставания, успях да се разсъня към 6 и нещо, и след като малчо се нахрани и заспа, използвах да си вместя йогата преди да стане. Добре се получи, ако се задържи тенденцията да спи през цялата нощ, ще си я върна в ранните часове.

Мнението беше редактирано от Margi на 06.11.19 21:40.

07.11.19
21:07

Движение:
- йога, час
- разходки

Храна и добавки:
- Б9, хлорела, синя спирулина, пробиотици, масло от дроб на треска
- кокосови бисквити с кокосово кисело мляко
- 2 фпх с пюре от авокадо и спанак, кокосови бисквити с хрупкав течен шоколад
- ацидофилно мляко с кленов сироп и пшеничен зародиш
- пълнозърнести гризини със сусам
- карфиол (суров) с подправки и зехтин; 2 яйца на очи, малко хляб с масло; парче торта

Вода:
- 2

Сън:
- събуждане в 5, ставане в 8
Днес не сработи планът ми за сутрешна йога - 5 ми се стори прекалено рано, а и снощи не успях да си легна навреме.

Мнението беше редактирано от Margi на 07.11.19 21:40.

08.11.19
20:14

Движение:
- йога, час
- разходки

Храна и добавки:
- хлорела, синя спирулина, пробиотик, масло от дроб на треска
- кафе Танзания с мака, мед, кокосово масло
- хрупкав течен шоколад
- хляб с пюре от авокадо и спанак; малко шоколад
- ацидофилно мляко с тиквено пюре, мед, пшеничен зародиш, конопено семе
- спанак със зехтин и дом.яб.оцет; 2 бъркани яйца с прясна куркума, малко хляб и “револютеница”; шоколад

Вода:
- 2

Сън:
- ставане в 8, без нощни събуждания

Ходихме на inter food expo - то, 80% от щандовете бяха пълен ш*т, но останах много приятно изненадана, че в България вече се продава сибирска чага и доста интересни продукти от нея. Хората, които ги правят - добре осведомени по темата и подкрепени с изследвания в уважавани лабораатории.
Освен това се видях с доста приятни хора, с които работех покрай бара, абе, интересно събитие. 🙂
Слави се сдоби с тези неща от снимката, търсим компания за дегустация на Каролина Рийпър и Тринидадски скорпион. Като се събере група, срещата ще е пред спешното.

Мнението беше редактирано от Margi на 08.11.19 20:15.

10.11.19
16:50

За събота:
Движение:
- йога, около 50 мин
- разходки, из Плевен

Храна и добавки:
- Б6, 9, 12, хлорела, синя спирулина
- кафе Танзания с мака, кокосово масло, мед, инд.орехче; хрупкав течен шоколад
- тиква с конопено семе, ванилов йогурт
- ябълка
- сусамка
- домат, краставица, сирене, 1-2 лъжици китайски ориз, щрудел, дребни сладки

Вода:
- 2

Сън:
- ставане към 6

Неделя:
Движение:
- йога в група, при колежка от Плевен 🙂 Не бях ходила при друг преподавател на практика от февруари, когато бях бременна в 6-ти месец. Много е приятно и полезно да има кой да те наблюдава и коригира. 🙂

Храна и добавки:
- златно мляко, шоколад
- шоколад
- ябълка, сусамка
- селски (топъл) хляб и малко сирене, сусамка
- половин кокосова бисквита с хрупкав течен шоколад
- гуакамоле, вероятно още малко хляб и сусамка
...и днес се изхраних със сладко...

Вода:
- 1.8

Сън:
- няколко будения през нощта, но не заради бебо, с него се събудих в 6 и после в 8

Мнението беше редактирано от Margi на 10.11.19 21:20.

11.11.19
21:54

Движение:
- гребане с пудовката + подскок от клек + колелце от колене; суингове + лицеви опори
- йога, час
- разходка

Храна и добавки:
- Б6, 9, 12, хлорела, синя спирулина, пробиотик
- какао с шилажит, кокосово масло, мед; хрупкав течен шоколад
- ябълка
- пюре от авокадо
- препечечни филийки селски хляб с кашкавал и лютенца (с хабанеро), сусамка
- морков, 2 яйца на очи, малко (ок. 15-20) гр кашкавал; сурова торта от Роули, с която ни изненадаха за имения ден на бебо 😍
- 2 нахутени крекера, още малко сурова торта

Вода:
- 2

Сън:
- събуждане в 6, ставане в 8

12.11.19
22:02

Движение:
- разходки (вече с 8 допъшнитешни кила 🙂 )
- йога, ресторативни пози (доколкото е възможно да са такива с будно бебе), около час

Храна и добавки:
- какао с кокосово масло, мед, инд.орехче, канела
- хрупкав течен шоколад
- накиснати орехи; сурова торта от роули
- намачкано авокадо
- пюре от тиква, морков и кокосово масло със сметана, кафява захар, пшеничен зародиш, конопено семе
- филийка селски хляб със зехтин и чубрица, а.к.а. циганска баница; сусамка
- половин ябълка
- няколко глътки бяло вино; гулия и цвекло на пара със зехтин и домашен оцет; 2 яйца с ементал; шоколад

Вода:
- над 2

Сън:
- събуждане в 5, ставане в 7.30

За пръв път ходихме да вземат кръв на Малчо, за рутинните му изследвания. Очаквах рев и драми, а той кротко си мълча през цялото време и дори се усмихваше. Оказа се по-смел от майка си, на която доскоро и се случваше да припадне като види игла и епруведка с кръвта си. 😂

Мнението беше редактирано от Margi на 12.11.19 22:34.

13.11.19
19:23

Движение:
- йога - сутринта, 20 мин Суря Намаскар и стойки на ръце; следобед, ок. 45 мин изтегляния
напред
- разходка; бяхме и на басейн с бебо, треньорката беше друга и днес се гмуркаха вече, много беше щастлив

Храна и добавки:
- кафе Танзания с кокосово мляко, мака, мед, канела
- банан
- малцов хляб с ементал и лютеница с хабанеро; шоколад (цял)
- златно мляко с кокосово мляко, парче ябълка
- морков; пюре от морков и тиква с кокосово масло, чили; 2 бъркани яйца със сирене; още шоколад

Вода:
- към 1.8

Сън:
- събуждане в 4.45, ставане в 6.45

Пристигна ми новата книжка, остава да намеря време за четене. 😃

Мнението беше редактирано от Margi на 13.11.19 19:25.

14.11.19
19:41

Движение:
- йога, час и малко, успях да се класирам за сутрешна йога, т.е. станах с час и половина по-рано от другите и не си доспах 😅
- разходката беше кратка, времето беше прокиш. Пак по задача отидохме в мола, вече започвам да се изприщвам като влизам там, не разбирам как хората ходят там за удоволствие...

Храна и добавки:
- Б6, 9, 12, хлорела, синя спирулина, пробиотик, масло от дроб на треска
- какао в чага чай, кокосово масло, мед, канела
- банан с кисело мляко, пшеничен зародиш, конопено семе
- 2 филии малцов хляб с авокадо, шоколад
- кисело мляко с пшеничен зародиш
- няколко хапки намачкано авокадо, бебо не го искаше днес
- крем супа от моркови, тиква, гулия, лук, подправки; басмати с прясна куркума, черен пипер, квасена сметана; черен шоколад с чили и бял с ванилия

Вода:
- 1.8

Сън:
- не помня дали се събуждах, в 6 станах

15.11.19
22:22

Движение:
- изправяне от колянна опора с пудовката, лицеви опори, подскоци от клек
- йога, към 75 минути

Храна и добавки:
- кафе Танзания сварено в чага чай с кокосово масло, мед, канела; хрупкав течен шоколад
- банан
- 2 филийки малцов хляб с пюре от авокадо и броколи, конопено семе; черен шоколад с чили
- смути от банан съз замразени малини, конопено семе
- парченце черен шоколад с чили, банан
- морков, малко пюре от тиква, морков, броколи; 2 филии малцов хляб с кашкавал, препечени; шоколад
- оризовки

Вода:
- 1.8

Сън:
- събъждане в 2, 6, ставане в 8

16.11.19
21:45

Движение:
- йога, 20 мин
- разходка до х. Демяница и обратно, ок. 3.5 часа
- йога, към час, повече възстановителни пози, без стоящи

Храна и добавки:
- какао с кокосово масло, мед, джинджифил, канела, кардамон
- кисело мляко с пробиотични шоко перлички
- на хижата - омлет със сирене, много вкусен, но плуваше в мазнина; кисело мляко със сладко от боровинки
- прониотични шоко перлички
- малко бяло вино; моркови на пара, млечен грах (от консерва), кашкавал; шоколад, шоколадова вафла
- малко оризовки

Вода:
- 1.8

Сън:
- събуждане в 5, ставане към 6.30

17.11.19
17:04

Движение:
- някакво подобие на йога + разтягане, 30 мин
- малко плацикане в минерален басейн, с бебо, голяма радост е водата, макар и да беше 35-6 градуса темперарурата и...после спа првз целия път Банско - София непробудно

Храна и добавки:
- пробиотик
- какао, както вчера
- пробиотични шоко перлички
- ябълка
- нещо като пестил от сливи и ябълки, шоколад
- райска ябълка
- недоизяденото пюре на малчо от вчера - тиква, моркови, броколи, кокосово масло, с добавена сол, препечени филийки (2) малцов хляб с кашкавал и чубрица; хрупкав твчвн шоколад
- вероятно салата и нещо малко дивечера, тъй като с филиите в късния следобед си развалих вечерята

Вода:
- засега не върви водата, ще се опитам над 1.5 да стане

Сън:
- събуждане в 2, 6, опити за заспиване и ставане в 8, след толкова събуждания, нямам настроение цял ден, а освен това си прищипах нещо около шийните прешлени (докато правех...нищо) и ме боли и главата от ден и половина

Мнението беше редактирано от Margi на 17.11.19 22:15.

18.11.19
22:25

Движение:
- йога, час
- разходка

Храна и добавки:
- Б6, 12, хлорела, синя спирулина, пробиотик, масло от дроб на треска
- какао с мака, кокосово масло, мед; хрупкав течен шоколад
- 2 малки райски ябълки
- 2 фпх с кашкавал, чубрица; шоколад
- ръжена боза хармоника
- половин авокадо
- кисело мляко с чиа, коноп, кафява захар
- крем супа от броколи; 2 бъркани яйца, пюре от тиква и морков с чиа и мед; шоколад

Вода:
- 1.8

Сън:
- събуждане в 4, 6, ставане в 8

В Моравско село така им викат:

Мнението беше редактирано от Margi на 18.11.19 22:40.

19.11.19
22:22

Движение:
- йога, 40 мин, прекъсване, 10 мин, првкъсване, Шавасана.
- разходки

Храна и добавка:
- пробиотик
- кафе Бурунди в чага чай с кокосово мляко, мед, канела, инд.орехче
- хрупкав течен шоколад
- ябълка
- горещ шоколад с кокосово мляко, кафява захар, ванилия
- останалата от вчера супа от брокУли, 1 фпх с авокадо и конопено семе, шоколад
- 2 малки райски ябълки
- овче к.мляко с чиа и мед
- домат, 2 бъркани яйца с кашкавал, шоколад
- мини банан
- мини банан
- 1 фпх с кашкавал

Вода:
- 1.7

Сън:
- субуждане в 3, 6, ставане в 8

Качество, не количество:

20.11.19
21:10

Движение:
- суингове + бърпита; изправяне с пудовката от колянма опора + колелце от колене; клек от дефицит с пудовката + ХСПУ
- по-кратка от обичайните разходки, заради дъжда
- йога, 30 мин

Храна и добавки:
- хлорела, синя спирулина, пробиотик, масло от дроб на треска
- какао в чага чай с какаово масло, мед, чили
- банан с овче мляко, чиа, конопено семе
- банан, хрупкав течен шоколад
- крем от авокадо, банан, лонопено семе, чиа, мед; 1 фпх с авокадо
- котидж сирене, шоколад
- крем супа от броколи и пащърнак; 1 фпх с масло, 2 яйца на очи; шоколад
...общо около 250 гр шоколад ми се събра днес. По “разписание” сме в пика на поредния скок в растежа, и вече наблюдавам закономерност, дори и да не е толкова ревлив, моята консумация на шоколад през тези периоди скача драстично, а йога практиката ми става калпава. Не ме оставя с минутка време за себе си, събужда се през нощта, не спи през деня. ☀🌩🚼❤

Вода:
- не ми остана времв да пия много, към 1.6

Сън:
- събуждания в 1.30, 4, ставане в 8

Мнението беше редактирано от Margi на 21.11.19 08:38.

Прескочи до:
Препоръчани продукти
back-arrowbb-hexcalendarcheckoutfacebook-iconforumgoogle+instagramlinkedinlogo-smallmailmessagesmy-bbprofileprogressreadingsearchseparator-carrotseparator-dumbbellseparator-shoeservicestoresubmit-arrowtop-arrowtwitteryoutube1 forum-blockforum-deleteforum-editforum-favorite-postforum-flagforum-followforum-lockforum-mergeforum-moveforum-new-postforum-quoteforum-recommendforum-subscribeforum-unlock1