Бадемово масло/тахан

25.05.12
16:52

Намерих си такова чудо,проблема е че е био и цената му е солидна.
Другият проблем е че е натурално,тоест без никакви добавени мазнини,пробвал съм такова фъстъчено масло,но това нещо беше ужасно,не можеше да се преглътне по никакъв начин и просто си стои на топка в устата.Да не говорим че е абсурд да си го намажеш където и да е.
До колкото знам този вид продукт се приготвя след като се изпекат ядките,по този начин не губим ли по-голяма част дори всички цени  мастни кисилини?
А ако някой се интересува от продукта мога да кажа къде можете да го намерите,освен това има и вариант от лешници.

25.05.12
16:55

от къде го купуваш? и случайно да си видял колко протеин,въгл, и мазнини има в 100гр ?

donsir

25.05.12
17:00

Ако целта са ти мазнините / мастните киселини,то тогава си взимай студено пресовани бадемови,лешникови и орехови масла.
Цената пак си е таковало,но също е вариант.

25.05.12
19:52

В карфур на био щанда има този продукт.Цента е 16 лв за 300 гр бурканче.
За маслата е добра опция,но това което имам предвид е по-скоро като паста и може и има начин да се намаже на сандвич например.
Но на етикета не са много подробни дали ядките са печени.Пише само 100% видя ядки.
Като състав трябва да е идентичен с този на 100 гр ядки от съответният вид.

26.05.12
06:53

Всяка сутрин ям сусамов тахан с варени яйца и мед, много е вкусно и засища. На мен лично комбинацията от тахан и хляб не ми харесва и си го хапвам с лъжичка. Като хранителна стойност белтъчините са колкото въглехидратите или малко повече, а мазнините са най-много, калочен е, но по-малко от фъстъченото масло.

Miss Fight

26.05.12
11:24

Всъщност стойностите на таханът и фъстъченото масло са почти единтични.
Б: 20г В:10-20 (в зависимост от това дали таханът е бял или пълнозърнест) М: 50-55

Мнението беше редактирано от Miss Fight на 26.05.12 11:24.

26.05.12
12:59

Трябва да те е*ал луд,за да дадеш 16 лв за 300 гр бурканче бадемово масло....То за толкова ще си взема 1 кг бадеми ,че и отгоре

Miss Fight

26.05.12
14:10

Да, и аз не бих дала пари за подобен тип масло при наличие на изобилие от алтернативи.

Мила

26.05.12
14:21

Зависи от къде си го взимате. От бълка е 8 паунда килото бадемово масло, 3-4 паунда беше килограм фъстъчено, ако някой е решил да използва повече такова масло в ежедневието си поръчва си 2-3 кг с посредническа фирма и излиза изгодно (имайки предвид суровината)

26.05.12
23:50

Такава е цената защото е БИО,а друго по нашите магазини не съм засичал.

04.06.12
15:12

Най-евтино излиза тахън 3.75 340г (Белчо) това са към 10 лв килото. Ако някой знае по-евтино, от пазара и т.н. моля да каже.
Фъстъченото излиза към 15 кинта килото от бълка, но доколкото разбирам е по-гъсто, т.е. цените са близки

09.05.15
12:33

Модерация: Мнението не отговаря на условията за ползване на форума!

Мнението беше редактирано от Вероника Налбатска на 09.05.15 12:57.

Вземи здравето си в свои ръце. Ето как:

Научи повече
back-arrowbb-hexcalendarcheckoutfacebook-iconforumgoogle+instagramlinkedinlogo-smallmailmessagesmy-bbprofileprogressreadingsearchseparator-carrotseparator-dumbbellseparator-shoeservicestoresubmit-arrowtop-arrowtwitteryoutube1 forum-blockforum-deleteforum-editforum-favorite-postforum-flagforum-followforum-lockforum-mergeforum-moveforum-new-postforum-quoteforum-recommendforum-subscribeforum-unlock1