Клек всеки ден. Ефект ?

Здравейте, аз практикувам волейбол и имам следното питане ако правя пълен клек всеки ден, какъв ще е ефекта? Моята цел е да увелича отскока и същевременно  да сваля излишните мазнини от краката и дори ако е възможно да стопя и малко мускулна тъкан?

07.07.12
19:59

Ще дръпнат краката.

е  същевременно ще тренирам и другите мускулни групи, но ще постигна ли описания ефект

07.07.12
20:09

Може да е положителен, може да е отрицателен, а може и да е нулев.
Нали се сещаш, че на така зададен въпрос точен отговор няма.

смисъл какво трябва да разясня повече?

07.07.12
20:17

Как ще клякаш, с какви тежести, с каква интензивност, какъв обем? Какъв ти е стажа, имаш ли опит, как се храниш, как се възстановяваш, какво друго тренираш и правиш през деня? И други такива неща.
Отскок си се тренира по определен начин, не става просто да си клякаш как да е. Мазнини не се топят директно с клякане, а мускули още по-малко.

Мнението беше редактирано от Петко К на 07.07.12 20:17.

ами вече 5-ти ден правя 5х10 с 80 кг. храня се по 3 пъти на ден, и същевременно тренирам и другите мускулни групи та ако продължа така какъв ще е ефекта от клека ?

07.07.12
20:25

Правя това упражнение всеки ден. Откровено казано не мога да ти кажа дали има резултати, просто вече съм свикнал и когато имам възможност го практикувам. Според мен краката ми се развиват, стават по-силни и в същото време са слабо-мазнинни, а аз искам точно това. (skinny legs ;d)
Със сигурност мога да ти кажа следния ефект - краката ще те болят, но в даден момент свикваш с това и не обръщаш внимание на болката :) Зависи до теб - дали си мазохист или не. :D

07.07.12
20:27

Еми ще ти пораснат краката,и силата
Много обемен ми се струва клека ти за начало.Почни всеки ден със тежка 2ка или 1ца,мжое и отказ,след 2-3 седмици адаптираш ли се добави 1-2 серии с  10 кг ниско от макс серията ти,ако ме разбираш,и постоянно добавяй.
5х10 не мисля,че ще има приложимост в волейбола.

тялото се адаптира към болката,и минава в един момент.Ако почнеш твърде обемно всеки ден ще те болят сухожилия и т.н.,затова по - добре по - плавна адаптация

Мнението беше редактирано от Vintage на 07.07.12 20:28.

ами за да стапям мазнини и мускулна маса какви повторения и с колко килограма клек трябва да правя ?

07.07.12
20:34

Прави кардио като искаш да стопиш излишните мазнини. Колкото повече килограми използваш с упражненията си, толкова повече мускулни влакна късаш, съответно мускулите на краката ти се развиват и краката ти се увеличават, а доколкото разбрах ти искаш да редуцираш мускулната им маса, демек да имаш по-слаби крака на външен вид.

07.07.12
20:38

може да ми провериш дневника последната седмица и нещо клякам всеки ден

07.07.12
20:39

Ако искаш да стопиш мускул, спри да ги тренираш и почни да гладуваш. Другия вариант - дълго и продължително кардио и диета.
Така ще изгориш и мазнини и мускули.
От това отскока няма да ти се подобри. Май искаш няколко несъвместими неща.

09.07.12
00:13

Някой с опит да каже има ли смисъл от намаляване на мускулна маса на крака за волейболист. При спринтьорите повече маса и сила е по - висока скорост, при волейболистите не знам как е, но подозирам, че това е лоша идея

Мнението беше редактирано от Lachezar Tomov на 09.07.12 00:13.

09.07.12
11:39

казано от Lachezar Tomov на 09.07.12, 00:13:

Някой с опит да каже има ли смисъл от намаляване на мускулна маса на крака за волейболист. При спринтьорите повече маса и сила е по - висока скорост, при волейболистите не знам как е, но подозирам, че това е лоша идея

Има си оптимални килограми за целите на всеки спорт, дори и като мускулна маса - просто от един момент нататък вече пречи.

Примерно, ако си 190 см. съвсем по един начин ще отскачаш внезапно, ще спираш/статрираш рязко и сменяш посоката (във всякакви комбинации) на 85-90 килограма и ако си 105 кила изчистен.Плюс ще има разлика и в издържливостта.

Мнението беше редактирано от Von Suthaus на 09.07.12 11:58.

09.07.12
12:11

Възможно ли е да си над оптималното количество мускули изчистен без стероиди?

казано от Lachezar Tomov на 09.07.12, 12:11:

Дефинирай “оптималното количество мускули”, защото честно казано аз не разбирам колко е това количество.

09.07.12
12:17

казано от Lachezar Tomov на 09.07.12, 12:11:

Оптимално тегло за целите на съответния спорт - едно е за натурален бодибилдър, друго е за волейболист или за баскетболист, или пък футболист.

Не виждам никакъв смисъл от клякане всеки ден, особено при такава цел. Отскокът е функция на много качества, само едно от които е силата. Подобряването на отскока става с много труд и много по-разнообразно натоварване. Коментирали сме точно тези неща няколко пъти, потърси ги и ако има още нещо - давай да обсъждаме.

09.07.12
14:53

За спортове, в които тичането на дълги разстояния не е есенциално

28.03.17
19:39

Аз лично видях от един борец система и по нея ми дръпнаха краката, че бяха мега зле

1 зима 3 месеца правех едно и също но (през ден)

Започвам
3 серии клек тежък
3 серии обръщане тежко
3 серии тяга тежка

Само това по 3 серии за да можеш за 24ч да се възстановиш и да го направиш същото пак на по другия ден, но в друг ред за да не ти е скучно

Вземи здравето си в свои ръце. Ето как:

Научи повече
back-arrowbb-hexcalendarcheckoutfacebook-iconforumgoogle+instagramlinkedinlogo-smallmailmessagesmy-bbprofileprogressreadingsearchseparator-carrotseparator-dumbbellseparator-shoeservicestoresubmit-arrowtop-arrowtwitteryoutube1 forum-blockforum-deleteforum-editforum-favorite-postforum-flagforum-followforum-lockforum-mergeforum-moveforum-new-postforum-quoteforum-recommendforum-subscribeforum-unlock1