Как да набавя 2800 калории

29.11.12
21:57

Здравейте на всички.
Ако може някой да ми помогне и да ми каже как да набавя нужните 2800кал. Изчетох почти всички дневници и горе долу придобих представа за храните които трябва да се хапват. Но проблема при мен е следния че не съм от много заможните и не мога да си позволя всеки ден да ям по 1кг свинско месо или цели пилета или риба. Дори и да взема аз трябва да споделя със семейството.Не мога да си позволя да го изям цялото за 1-2 дни .
Ако може някой да помогне да ми каже някой по евтин вариант.  Мерси предварително.

Източници на калории има много, сравнително доста са и качествените такива. Погледни и тази тема, в която е коментирано храненето при ограничен бюджет.

За по-конкретен съвет ще е хубаво да кажеш и с каква сума на месец разполагаш за храна.

29.11.12
22:53

Еми да ти кажа взимам 400лв . да платя това онова 150-190 лв оставам за мен .

30.11.12
12:45

1.100 гр овес + 1 кисело мляко + 100 гр ядки ~ 1170 калории
2. 3 яйца + 50 гр кашкавал + 50 гр масло    ~ 700 калории
3. 250 гр месо + 100 гр ориз + 30-40 гр зехтин ~ 800 калории

Предимно така се хранех,когато ми трябваха 2800 калории :)

30.11.12
13:15

Избрал си си скъпо хоби.По 5/6 лв на ден за храна са си малко.Естествено ще ти стигнат да се храниш,но си мисля,че няма да е достатъчно.Ти от към калории ще ги докараш,но въпроса е от какво ще идват.Не знам какви са ти целите,но ти пожелавам успех искрено.

П.п.Много хора си купуват всеки ден по 1 кут.цигари за 5 лв.Колко е гаден живота.

30.11.12
18:52

Еми целта ми е да кача ММ. 180 70 кг съм .А ръцете са ми трагични много слаби. Изчислих си калориите и да имам калоритен излишък които ми е 2600 + 200 от мен за да кача ММ.Ама лошото е че много ме бъркат парите .

30.11.12
20:02

За качване ще се справиш с твоя бюджет мисля.Купуваш само евтините стоки.Ориз,картофи,овес,пълн.хляб,яйца,масло и др.Колкото остане за месо.Направи си меню и смятай.

01.12.12
13:44

Стига глупости 20-25 лева за храна лично на мен са ми достатъчни на седмица,ако ще качвам маса. Пък на него му остават по 150-190 лева на месец за фитнес :) И кой е казал,че протеина му трябва да идва само от месо,че да дава луди пари.

Мнението беше редактирано от Denis Denis на 01.12.12 13:44.

01.12.12
13:51

С толкова пари можеш да си правиш спокойно режим.А ако трябва да споделяш..Де да знам ,вземай нещо,което няма да ядат..Например сигурно ваще няма да ядат извара..купувай си 1 кг израва по 2 -3 лева е.

01.12.12
14:04

казано от Denis Denis на 01.12.12, 13:44:

И кой е казал,че протеина му трябва да идва само от месо,че да дава луди пари.

Ами примерно, щото от месо излиза най-евтино? ;)

01.12.12
14:11

1 литър течна сметана за сладкиши на мегле струва 4,80 и има почти 3000ккал.

01.12.12
14:14

казано от NRG на 01.12.12, 14:11:

1 литър течна сметана за сладкиши на мегле струва 4,80 и има почти 3000ккал.

А литър бензин е над 7000 ккал и струва по-малко.

01.12.12
19:57

Ахам .Благодаря ви все пак че помогнахте с  съвети.

казано от Петко К на 01.12.12, 14:04:

казано от Denis Denis на 01.12.12, 13:44:

И кой е казал,че протеина му трябва да идва само от месо,че да дава луди пари.

Ами примерно, щото от месо излиза най-евтино? ;)

Напротив. Суроватъчният протеин е по-евтин ;)

01.12.12
21:07

Аз не можах да разбера как за 25 лева ще си набавиш качествени 3000 калорий/дневно в период от 7 дена?Пича да не ги смята в някви цени от преди 20 години?

01.12.12
22:21

казано от basi halvata на 01.12.12, 14:14:

казано от NRG на 01.12.12, 14:11:

1 литър течна сметана за сладкиши на мегле струва 4,80 и има почти 3000ккал.

А литър бензин е над 7000 ккал и струва по-малко.

Аз си пия сметаната, ти си пий бензина. :)

01.12.12
22:38

казано от NRG на 01.12.12, 22:21:

казано от basi halvata на 01.12.12, 14:14:

казано от NRG на 01.12.12, 14:11:

1 литър течна сметана за сладкиши на мегле струва 4,80 и има почти 3000ккал.

А литър бензин е над 7000 ккал и струва по-малко.

Аз си пия сметаната, ти си пий бензина. :)

Бензин още не съм тръгнал да пия, просто количеството на калории в даден продукт нищо не значи.

Сметаната ти я оставям на теб. :) Както и млекцето, изварата, вафлите, овесените ядки, хляба и много други.

Колкото по-малко търсене на качествени продукти като месо и яйца => толкова по-ниски цени => толкова по-добре за мен. Така че продължавай да ядеш всякакви боклуци с много калории. :)

01.12.12
22:41

Яж халва

back-arrowbb-hexcalendarcheckoutfacebook-iconforumgoogle+instagramlinkedinlogo-smallmailmessagesmy-bbprofileprogressreadingsearchseparator-carrotseparator-dumbbellseparator-shoeservicestoresubmit-arrowtop-arrowtwitteryoutube1 forum-blockforum-deleteforum-editforum-favorite-postforum-flagforum-followforum-lockforum-mergeforum-moveforum-new-postforum-quoteforum-recommendforum-subscribeforum-unlock1