Лек сърбеж/боцкане по цялото тяло

08.04.13
20:28

Здравейте мъж съм на 30 години висок 1.75 82кг и в момента не приемам никакви медикаменти.Преди 2 месеца някъде спрях антидепресантите (сероксат) който пиех 4-5 години.Да кажа също че бях 91 кг преди 2-3 месеца но почнах да тренирам и да се храня здравословно и в момента съм 82 кг.Пия суроватъчен протеин и аминокиселини на прах на фирмата DYMATIZE и от време на време взимам и oxyelite pro 1 таблетка преди фитнеса.
Моя проблем е че от месец някъде може и малко повече ми се появи някакъв лек сърбеж или нещо като иглички/бодежи то и аз не мога да го обясня точно който се местят по цялото тяло.Рядко се чеша защото в повечето пъти сърбежа е много лек.Даже някой път само като потупам с ръка на мястото сърбежът спира..Интересното е че никъде няма обриви.Сърбежът не е постоянен но доста често и да кажа също че като заспя не се събуждам от него.
Обиколил съм 4-5 доктора.Първия път посетих дерматолог който ме прегледа и ми изписа някакви хапчета (aerius) , каза да се мажа с ментолов спирт и каза че ще ми мине и че най вероятно е от спирането на антидепресантите.Изпих хапчетата,мазах се със спирта и нищо
След това реших да ходя при друг дерматолог който ме прегледа,нищо не видя по кожата и ми предписа един душ гел и един крем за мазане ‘‘TRIXERA’’ на AVENE.
Пробвах и с тях ама никакъв ефект отново
Ядосах се че не ми минава и че никой от дерматолозите не може да ми помогне и да ми достави точна диагноза и реших да отида при невролог.Неговата диагноза беше че е на нервна почва вследствие от спирането на антидепресантите,предписа ми АТАРАКС и МИЛГРАММА N.Трябваше да ги пия седмица,само че аз ги пих само 2 дни и спрях защото не виждах подобрение.Последния доктор който посетих беше уролог понеже прочетох че е възможно сърбежът да има връзка с бъбречни,чернодробни заболявания,диабет и други....
Назначи ми изследвания от който не се вижда някакъв проблем.
Чернодробни ензими:
АЛАТ/ГПТ/-22 U/L
АСАТ/ГОТ/-23 U/L
ГАМА-ГТ-24 U/L
ГЛУКОЗА-5.3 mmol/L
Гледал ме е и на ехограф (черния дроб,бъбреците и жлъчката) и каза че всичко ми е наред.
Направих си и кръвна картина от която всичко беше в норма освен повишени левкоцити 13.9 G/L
Забравих да кажа че говорих и с психиатърът ми и каза че не е възможно да е от спирането на антидепресантите.
Вече незнам къде да ходя и какво да направя....
Моля за съвет,защото сърбежът не спира и вече се отчаях
Благодаря предварително!!

Темата беше редактирана от radoslav ivanov на 08.04.13 20:33.

08.04.13
22:34
#1

Спирането на антидепресантите или antidepressant discontinuation syndrome е причина за поява на уникални симптоми, които може да претърпите и развиете, когато спрете употребата на подобен медикамент. Най-често става при рязко спиране на антидепресанта, но не само тогава. В нета се посочват данни, че един на пет човека винаги има подобни оплаквания (включително чесане без причина и без обрив), ако спре приема след 6 или повече седмици употреба. Как ги спря ? Беше ли съгласувано с доктор или самоинициатива?
Един съвет, колкото и нечовешко да е, дай си още време. Пил си тези шитни цели 4-5 години, съвсем достатъчно да те объркат отвсякъде. Спри да ходиш по доктори. Това е лично мнение и просто споделям. Поздрави и бързо влизане в релси !
пс. Интересно е колко лесно се предписват антидепресанти, без изобщо да са изследвани страничните ефекти при дългосрочен прием.

Мнението беше редактирано от Strelok91 на 08.04.13 22:35.

И аз бих казал, че е от антидепресантите и е на нервна почва. След като всичко ти е наред и си стигнал чак до психиатър, те съветвам и аз да спреш с тия доктори и да не се вглеждаш чак толкова много(прилича на онзи герой от един скорошен филм, който си правеше преглед на простатата всеки ден).

08.04.13
23:32
#3

казано от Strelok91 на 08.04.13, 22:34:

Спирането на антидепресантите или antidepressant discontinuation syndrome е причина за поява на уникални симптоми, които може да претърпите и развиете, когато спрете употребата на подобен медикамент. Най-често става при рязко спиране на антидепресанта, но не само тогава. В нета се посочват данни, че един на пет човека винаги има подобни оплаквания (включително чесане без причина и без обрив), ако спре приема след 6 или повече седмици употреба. Как ги спря ? Беше ли съгласувано с доктор или самоинициатива?
Един съвет, колкото и нечовешко да е, дай си още време. Пил си тези шитни цели 4-5 години, съвсем достатъчно да те объркат отвсякъде. Спри да ходиш по доктори. Това е лично мнение и просто споделям. Поздрави и бързо влизане в релси !
пс. Интересно е колко лесно се предписват антидепресанти, без изобщо да са изследвани страничните ефекти при дългосрочен прием.

Здравей и ти благодаря много за отговора.Антидепресантите ги спрях изведнъж понеже ми беше писнало от тях иначе казват постепенно да се спират.Ами по принцип това което чувствам не е точно сърбеж то и аз не мога да го обясня  нещо като боцкане като иглички без болка а като дразнене някакво все едно нещо ходи по мен и изчезва без да се почеша.Странно ми е да ви кажа!

08.04.13
23:32
#4

казано от Камен Илиев на 08.04.13, 23:00:

И аз бих казал, че е от антидепресантите и е на нервна почва. След като всичко ти е наред и си стигнал чак до психиатър, те съветвам и аз да спреш с тия доктори и да не се вглеждаш чак толкова много(прилича на онзи герой от един скорошен филм, който си правеше преглед на простатата всеки ден).

Благодаря за отговора!

08.04.13
23:56
#5

Ами виж да не е някаква лека алергия, към дрехи които носиш (бельо) или към праховете с които ги переш. Или към сапуна с който се къпеш,ако е от тези силно ароматизираните.
За бъбреците не пише урея и креатинин дали са ти в нормата. Друга ввроятност е също да качваш периодично кръвната захар. Диабетиците имат разни неприятни усещания,мравучкане и други разни. Едва ли имаш това,но все пак.
А може да се е получило и някакво взаимодействие между някоя добавка и антидепресант. Спомни си дали си ги вземал по едно и също време.

09.04.13
00:19
#6

казано от Миро на 08.04.13, 23:56:

Ами виж да не е някаква лека алергия, към дрехи които носиш (бельо) или към праховете с които ги переш. Или към сапуна с който се къпеш,ако е от тези силно ароматизираните.
За бъбреците не пише урея и креатинин дали са ти в нормата. Друга ввроятност е също да качваш периодично кръвната захар. Диабетиците имат разни неприятни усещания,мравучкане и други разни. Едва ли имаш това,но все пак.
А може да се е получило и някакво взаимодействие между някоя добавка и антидепресант. Спомни си дали си ги вземал по едно и също време.

Здрасти колега и благодаря за вниманието.Смених си и прахта след като докторът ми каза също така и сапуна с някакъв друг на АВЕНЕ която е медицинска козметика и нищо.Нивото на  креатина ми е 76 mmol в нормата е.Като почнах да пия добавките не пиех антидепресантите,бях ги спрял.Кръвната ми захар също е в нормата.

Мнението беше редактирано от radoslav ivanov на 09.04.13 00:21.

едно изследване на гръбначния мозък

31.08.15
04:43
#8

Здравейте!
От около 3 седмици имам същия проблем, който колегата по-горе е описал, не съм взимал антидепресанти, но може да се каже, че бях в известен стрес през последните 2 месеца, преди да се появи оплакването. Искам най-вече да помоля за съвет колегата, ако се е оправил.
Искрено благодаря.

apple-placeholderarrowback-arrowbb-hexbb-lettersbeginner-wizardbodyweight-wizardbookmarkGroupcartcheckoutclosecrossdiarydocumentdumbbell-wizardexpert-wizardfacebook-iconfacebookfemale-wizardfemalefootnotesforum-blockforum-editforum-favorite-postforum-flagforum-followforum-new-postforum-recommendforum-subscribeforumgains-wizardghost-image-squareghost-imagegoogle-iconGoogle+gym-wizardhabitillustration-404instagramleft-arrowlogo-smallloss-wizardmail-iconMailmaintain-wizardmale-wizardmaleman-placeholdermeasurementsmedium-wizardmessagesmy-bbnewsletterphotosplaceholderpollprofileread-laterreadingright-arrowsearchservice-1service-2service-3service-4servicestarstoresubmit-arrowticktop-arrowtwitter-iconTwitterwoman-placeholder1 forum-blockforum-deleteforum-editforum-favorite-postforum-flagforum-followforum-lockforum-mergeforum-moveforum-new-postforum-quoteforum-recommendforum-subscribeforum-unlock1