Може ли съвет ?

10.02.15
23:08

Здравейте , аз съм момче на 14 години. Имам сериозен проблем с тялото , много съм напълнял около 85 кг съм и съм висок 175 см. Може ли някой да ми даде някакви съвети относно свалянето на тези излишни килограми и стопяването на мазнините .. Хранителен Режим ? Тренировка ? Фитнес .. През почивните дни редовно ходя да играя баскетбол , но незнам това дали ще помогне . Ако някой може да ми помогне нека се свърже с мен и да каже какво мисли . Благодаря :)

Saudade

24.05.15
19:10

казано от Aleksandar Stoilov на 10.02.15, 23:08:

Здравейте, аз съм момче на 14 години. Имам сериозен проблем с тялото, много съм напълнял, около 85 кг съм и съм висок 175 см. Може ли някой да ми даде някакви съвети относно свалянето на тези излишни килограми и стопяването на мазнините? Хранителен Режим? Тренировки? Фитнес? През почивните дни редовно ходя да играя баскетбол, но не знам дали това ще помогне. Ако някой може да ми помогне, нека се свърже с мен и да каже какво мисли. Благодаря :)

Този сериозен проблем с килограмите не ми се струва чак толкова сериозен. Има огромно значение как са разположени тези килограми в тялото ти. И този човек е със сегашните ти мерки, и този също. Прецени сам.
Чети статиите тук.
Предлагам ти да започнеш просто да тренираш, ти си избери дали лека-полека ще започнеш с домашни тренировки, дали ще ходиш на площадки с приятели, където можеш и да бягаш, и да скачаш, и да се набираш, и кофички да правиш, и много, много други, или директно да се изстреляш към фитнеса. Според психическата нагласа, предпочитанията и финансовите възможности на семейството ти.

Вземи здравето си в свои ръце. Ето как:

Научи повече
back-arrowbb-hexcalendarcheckoutfacebook-iconforumgoogle+instagramlinkedinlogo-smallmailmessagesmy-bbprofileprogressreadingsearchseparator-carrotseparator-dumbbellseparator-shoeservicestoresubmit-arrowtop-arrowtwitteryoutube1 forum-blockforum-deleteforum-editforum-favorite-postforum-flagforum-followforum-lockforum-mergeforum-moveforum-new-postforum-quoteforum-recommendforum-subscribeforum-unlock1