Диета за покачване на мускулна маса

01.03.15
23:24

Диетата ми за покачване на мускулна маса е следната:
Закуска
Варени макарони/спагети 200 гр + Краве Сирене 100 гр + Захар 30 гр

Обяд
Пилешко месо  печено – 250 гр + Ориз 150 гр + Салата от зеленчуци + Пълнозърнест хляб 3 филии

След тренировка
Мед 50 гр + 3 яйца .

Вечеря
Скумрия 250 гр + консерви в доматен сос +  Варени картофи 400гр + Пълнозърнест хляб 3 филии

Късна вечеря
Сирене – 200грама + 3 варени яйца      На 16 години съм 68кг тази диета приляга ли ми ? :))

02.03.15
14:28

Закуската ти е добра , но няма ли да ти е множко ? Разнообрази със овесени ядки или извара ?
След тренировка гледай да хапваш по - бавни въглехидрати , а не яйцата . Тях ги сложи на мястото на закуската .
Ако започнеш и да тренираш няма само да качиш , а и ще позаякнеш дори :)

02.03.15
18:22

казано от Радо на 02.03.15, 14:28:

Закуската ти е добра , но няма ли да ти е множко ?

Едва ли ще му е много, 200 грама макарони със сирене и захар са почти нищо :).

казано от DEADLIFT на 02.03.15, 18:22:

200 грама макарони със сирене и захар са почти нищо :).

Отвори пакет с макарони, отдели 200 g от тях, свари ги.
Прибави 100 g сирене и ако искаш - подслади. Хапни.
После ела да разкажеш дали порцията е наистина малка... ;)

Не съм очарован много от балансирането на храната. Един от макронутриентите е в твърде скромно количество. Не държа мазнините да са основен енергиен източник, но в описаната храна са твърде малко, особено за един подрастващ организъм.

Мнението беше редактирано от Кольо Пияндето на 02.03.15 23:17.

Колю Пиендето, кои храни да прибавя за повече мазнина в менюто и кои са излишни, конкретизирай. Бих искал мнения относно хранителния режим, кое да извадя и кое да прибавя ,грамажите Б:В:М  прилягат ли на моя организъм ,четох че трябва да си изчислиш калориения баланс за да съставиш една добра програма  и искам да попитам възможно ли е да топя корем докъто качвам мускулна маса ,искам мнения ?

За целта трябва малко да посмяташ - (1) какво ти е нужно и (2) какво има в разписаната от теб храна. Тогава ще може да се види какво и до колко може да се пипне. Не конкретизирах, защото сме говорили много на тема кои храни са подходящите източници на качествени мазнини. Това, което ти наричаш ‘грамаж’, всъщност е теглото на храната и ти препоръчвам да боравиш със стойностите в сурово състояние. За топенето на корема докато се качва мускулна маса също сме говорили доста...

Мнението беше редактирано от Кольо Пияндето на 02.03.15 23:57.

Тогава ще може някакъв линк, към тази тема за топенето на корем при качване на ММ. Ще направя някой промени в програмата си ,сметнал съм каквото трябва калориения ми баланс е 2800 ,калориите на този хранителен режим са 3025 П-240 В:275 М:120 това съотношение как е ?

Няма основателна причина белтъчините в твоята храна да са повече от 170-175 g.
Не ми се струва разумно въглехидратите да са много над 200 g.
Останалото до 3000-3100 ккал - мазнини.
Решавай какво ще правиш - ще качваш ли или ще махаш корема...

Искам да качвам ,след като оправя масата ,тогава ще  мисля за корем ,но не е ли възможно едновременно да качваш и да топиш корем ,а ако започна да топя корем ще ми се стопи ли мускулната маса

04.03.15
13:15

Отправям въпрос към екипа тук, защото в тази тема бяха модерирани мои мнения. С какво първото от тях не отговаря на правилата на форума или на темата? Това ли е начина пишещите (претендирам) грамотно и вярно потребители да продължават да пишат в този форум. Не смята ли екипа, че убива желанието им да го правят. Това ли е правилното отношение? Не е ли обидно да бъде трито мнение, съдържащо ПРАВИЛЕН отговор ПО темата, макар и поднесен шеговито? Не е ли обидно това мнение да бъде трито, я да стои мнение “КолЮ ПиЕндето, докЪто, ще направя някоЙ промени, калориЕния ми баланс.

Ако Екипа смята всичко това за нормално, то благодаря Ви за отношението, благодаря Ви и за форума.
Със здраве да си пишете в него, аз такова желание нямам.

Мнението беше редактирано от Veso Pervazov на 04.03.15 13:17.

04.03.15
15:00

казано от Veso Pervazov на 04.03.15, 13:15:

Не е ли обидно да бъде трито мнение, съдържащо ПРАВИЛЕН отговор ПО темата, макар и поднесен шеговито?

Проблемът, според мен, идва от шеговитият тон на по-големите и липсата на чувство за хумор в днешната младеж. В няколко теми се забелязва една особенна чувствителност, докачливост и сръдливост сред по-младите членове на форума, което екипа явно има за цел да избегне. На каква цена, обаче и как ще се намери баланса в тази ситуация, тъй като занапред виждам как ще се задълбочава въпросният проблем, е въпрос на време да разберем.

04.03.15
18:01

казано от Мартин . на 04.03.15, 15:00:

, което екипа явно има за цел да избегне.

Не съм съгласен. Редовно съм свидетел как самият екип използва хапливи изрази. Това, че отсреща са попаднали на некомпетентен или прост човек, не ги извинява

Хапливи? Май трябва да се върне Хед Хънтъра (стига да му се махне ограничението за писане) и терминът “хапливи” ще придобие МНОГО РАЗЛИЧНО измерение ;) И многото дебили, които не могат да си напишат името без 3-4 правописни грешки, ще се хванат за палците, а косите им ще придобият много по-изправен вид ;)

Вземи здравето си в свои ръце. Ето как:

Научи повече
back-arrowbb-hexcalendarcheckoutfacebook-iconforumgoogle+instagramlinkedinlogo-smallmailmessagesmy-bbprofileprogressreadingsearchseparator-carrotseparator-dumbbellseparator-shoeservicestoresubmit-arrowtop-arrowtwitteryoutube1 forum-blockforum-deleteforum-editforum-favorite-postforum-flagforum-followforum-lockforum-mergeforum-moveforum-new-postforum-quoteforum-recommendforum-subscribeforum-unlock1