Качване на маса

05.03.15
23:01

Привет на всички.
На 17 години съм, висока почти 170 см и съм 44кг, а целта ми е да стигна до 48-49кг.
Бих искала някой да ми препоръча нещо като хранителен режим, понеже ми е много трудно да подбирам храни... обичам, както се казва, “от всичко по много”, но любимите ми храни са предимно боклуци...
Също така; ще мога ли да качвам и да стягам едновременно или трябва първо да достигна желаните килограми и след това да започна тренировки? В момента правя само клекове.
Благодаря предварително на всички отзовали се. (nlove10)

казано от Lindsay Felpher на 05.03.15, 23:01:

обичам, както се казва, “от всичко по много”, но любимите ми храни са предимно боклуци...

Това ще го променяш ли или да не се напъваме?

Също така; ще мога ли да качвам и да стягам едновременно или трябва първо да достигна желаните килограми и след това да започна тренировки?

Зависи какво качваш - приоритетно мазнини или повече мускулатура.
Изборът е твой и е директно свързан с горния цитат. :)

В момента правя само клекове.(nlove10)

Т.е. горната част на тялото ти е хармонично развита, в чудесен тонус и с перфектна визия, нали така? :)

06.03.15
16:36

Koльо, повярвай ми- говориш на абсолютно извънземен език на това момиче :) Сигурна съм, че тя почти нищо не разбира от упражненията и схемите, коментирани тук, камо ли за качествената храна (като вземем предвид всички масови заблуди за здравословни бисквити, сокове и кисели млека).
“Т.е. горната част на тялото ти е хармонично развита, в чудесен тонус и с перфектна визия, нали така?”
Може и така да мисли. Всички момичета така си мислим в началото. Проблемът винаги е под кръста и над коленете :)
Аз никога не съм подозирала че в гърба и гърдите (особено  в гърдите) имало мускули. Еле па и че ще трябва да ги тренирам. (преди 10 години де)
Линдзи -или както там се казваш- предстои ти МНОГО ЧЕТЕНЕ И САМООБРАЗОВАНЕ.
Всичко го има в сайта и дневниците.
Никой няма да ти разказва тепърва а и б.
Започвай тренировки още сега, такива които включват всички мускулни групи. А кои са всички мускулни групи, е твоя работа, която да проучиш. За храната просто няма какво повече да се каже от казаното досега.
Сядай да четешЧ

08.03.15
01:38

Кобричке, как успя от три изречения да ми разбереш цялата биография, че и дори какво разбирам и какво не... :)))
Имам бърз метаболизъм, ужасно ми е трудно да качвам килограми, затова в момента гледам да се “тъпча” с колкото и каквото мога повече.
И не, никъде не съм казала, че от кръста нагоре всичко ми е перфектно. Нито пък под него. Имам ужасно слаби крака, именно заради което съм се съсредоточила върху клековете.
Интересува ме при кое ще бъде по-лесно - сега да кача килограмите, които искам, било то със здравословно или нездравословно хранене И СЛЕД това да започвам стягане, или да съчетавам тренировките с полезна храна.

08.03.15
07:41

Напиши как се храниш в един ден. Главата си залагам, че или хапваш недостатъчно, или не усвояваш храната.
Тъпченето с колкото и каквото повече... Няма да коментирам. Прави разлика от 500 калории месо и 500 от вафли. С боклуци само ще буксуваш на едно място, най-много (да, колкото и невероятно да ти звучи) след време да се чудиш що така се появи тоя корем и тия паласки.

08.03.15
08:22

Преосмисли подхода към храненето, там е ключа в качването на мускулна маса.

В момента отговора е качваш се първо на стола и после на масата.

Ако се тъпчеш с каквото ти падне и не тренираш, най-много да качиш килограми, но под формата на мазнини.
Ако почнеш след това да тренираш, тези мазнини няма да ги превърнеш в мускули (т.е. да се стегнеш), защото това е нещо невъзможно.
Ето защо решението ти е да започнеш да се храниш съобразно целта ти И да спортуваш.
Но не да ядеш каквото ти падне, а да обръщаш внимание на продуктите в менюто си. :)

08.03.15
21:56

Благодаря на всички за отговорите.
Тренировките не са ми никакъв проблем. Някой би ли могъл да ми напише един примерен хранителен режим,  по който да се водя?

13.03.15
15:12

Не си казала или показала(примерна снимка) каква форма целиш, килограмите са ТВЪРДЕ относителен критерий, в следствие на тези иначе подробности не можеш да очакваш нещо адекватно към момента от когото й да било... и между другото с твоя ръст и поне60кг трнирано тяло ще изглеждаш абсолютно перфектно.. Тегло в твоя случай ще се вдигне най-лесно с концентрация на тренировки за мускулна маса, но преди да продължа да ръся информация на сляпо, както споменах добре е, ти да дадеш повечко информация...

13.03.15
18:17

казано от Lindsay Felpher на 08.03.15, 21:56:

Тренировките не са ми никакъв проблем.

Няма да е лошо да опишеш как смяташ да тренираш или как тренираш в момента, понякога тренировките са голям проблем за много по-опитни хора. Така че- успех в целите!

Вземи здравето си в свои ръце. Ето как:

Научи повече
back-arrowbb-hexcalendarcheckoutfacebook-iconforumgoogle+instagramlinkedinlogo-smallmailmessagesmy-bbprofileprogressreadingsearchseparator-carrotseparator-dumbbellseparator-shoeservicestoresubmit-arrowtop-arrowtwitteryoutube1 forum-blockforum-deleteforum-editforum-favorite-postforum-flagforum-followforum-lockforum-mergeforum-moveforum-new-postforum-quoteforum-recommendforum-subscribeforum-unlock1