Проблем със стомаха при нисковъглехидратна диета

06.03.15
18:34

Така . На ниско въглехидратна диета съм от известно време. Може би от 8 месеца по-сериозно. Не гладувам и съм наясно за какво иде реч. Спортувам активно занимавам се с бойни спортове по точно кик бокс . Тренирам и вкъщи. Та проблемът ми е с коремът.
Изпитвам болка много се подува и ми тежи .Когато се подуя това продължава около час и след като спадне има странна болка. Най-често се случва когато хапна нещо нездравословно. Примерно парче шоколад или нещо такова, но не прекалявам хапвам малко и бам подута.. Храня се доста здравословно и ми казаха ,че корема променя стомашния сок според храната и не мога да разграждам “гадната” храна. Рядко “съгрешавам”. Но ако го направя после съжалявам. :D :D :D Не съм ходила на лекар в понеделник мисля да отида на гастроентеролог май така се пише :D . Чудих се дали да не си взема ензими . Скоро ми предстой състезание но може и да не успея да се подготвя и да отида ако съм в това състояние. Моля помогнете. Благодаря.!!
166см съм 53 кг на почни 17 съм :D.

Темата беше редактирана от Димитър Михайлов на 06.03.15 20:35.

06.03.15
18:35

Най - добре да отидеш на лекар, може да си вземеш пробиотик.

Този проблем само при нездравословна храна ли се появява или не? Наблюдавала ли си други случаи - какви?

Ако се чувстваш толкова зле след гадна храна, защо продължаваш да я ядеш?

ПП: Опиши един ден с примерно меню.

Мнението беше редактирано от Вероника Налбатска на 06.03.15 21:09.

07.03.15
11:55

По принцип не ям нездравословна храна . Не е нормално да ме боли корема постоянно и  то от странни неща. Добре например вчера закусвах овесени ядки . На обяд ядох печено месо със салата. Към 4 часът изядох малко шоколад може би около 40 грама. След това се подух и ми натежа. Бях подута около час след това изпитвах странна болка. Отидох на тренировка и при всеки спаринг коремът ме стягаше сякаш изтръпваше не знам не мога да го опиша. Реших да проверя дали ще ме заболи и ме заболя. След тренировка хапнах маруля и варено яйце и си бях ок . Майка ми е на мнение ,че от както съм на режим проблемите започнаха ,но аз не виждам по какъв начин това, че се храня здравословно може да ми навреди. Преди никога не съм имала проблем с храни  нито някакви алергии..
Възможно ли е да съм развила някаква алергия към шоколад или нещо такова към захар.

Мнението беше редактирано от Dennie G. на 07.03.15 11:58.

Вземи здравето си в свои ръце. Ето как:

Научи повече
back-arrowbb-hexcalendarcheckoutfacebook-iconforumgoogle+instagramlinkedinlogo-smallmailmessagesmy-bbprofileprogressreadingsearchseparator-carrotseparator-dumbbellseparator-shoeservicestoresubmit-arrowtop-arrowtwitteryoutube1 forum-blockforum-deleteforum-editforum-favorite-postforum-flagforum-followforum-lockforum-mergeforum-moveforum-new-postforum-quoteforum-recommendforum-subscribeforum-unlock1