Завръщане след 5 години стаж

Здравейте :)

На 20 години съм, 173см, 87кг, 5 години стаж, но от една година престанах да се занимавам с фитнес, както и със всякакъв друг спорт освен шах. Искам да се завърна към спорта, но нямам волята да го направя. Тъй като имам много ниска енергия. Може да се каже, че ме мързи, въпреки, че не съм сигурен дали е само това.

Основната ми цел е да съумявам да бъда активен по цял ден, тоест да мога да си върша колкото се може повече задължения без да се изморявам. Смятам, че фитнеса може да ми помогне за тази моя цел. Не точно да съм по издръжлив, но нещо подобно.
  Вторичната е да направя хубаво мускулесто тяло. Нямам за цел, да ставам супер релефен като културист, нито пък да качвам или да свалям тегло. Доволен съм от външният си вид, но винаги може и още. Искам да стопя малко мазнини и да ги заменя с мускулна маса. Искам и да премахна шкембето, и лицето ми също да изглежда по мускулесто, някак си мъжкарско такова.
  Всичко остнанали ползи, като: сила, подобрение на физическото здраве, умения са добре дошли.

Опитах се няколко пъти да преодолея това свое нежелание като отидох на фитнес няколко пъти дори се бях записал за един месец, но само си изхарчих парите. За този месец посетих залата 5-6 пъти. А тренировките ми протичаха с пушене на цигари и разговори с другите, евентуално решавам някоя кръстословица и между останалите занимания правя по 10тина серии.

Не искам да обяснявам защо нямам енергия, нека приемем като факт, че е много ниска и съм мързелив. Искам да вляза отново във форма, но с възможно най-малко усилия. Интересува ме мога ли да направя тренировката си по-лесна по някакъв начин. Както и има ли някой за когото тренировката преминава без усилия ?

09.03.15
00:56

казано от Петър Петров на 08.03.15, 21:37:

Искам и да премахна шкембето, и лицето ми също да изглежда по мускулесто, някак си мъжкарско такова.

“Лицето ми да изглежда мъжкарско” и “да сваля шкембето” нищо не значи. Трябва да си поставяш точни и ясни цели, които да се измерват в цифри - кила и сантиметри. Точна цел е примерно: искам да вдигна 100 кила от лежанка и да сваля 5 кг. мазнини. Също така, тези цели трябва да са обвързани със срок (реалистичен обаче). Щото ако нямаш срок, може да отлагаш безкрайно.
Ти не знаеш какво ТОЧНО искаш, нито за кога го искаш, затова и нямаш желание да започнеш и да го постигнеш.

Искам да вляза отново във форма, но с възможно най-малко усилия.

И аз искам да стана милионер по същия начин, ама нещо все не става.

Интересува ме мога ли да направя тренировката си по-лесна по някакъв начин.

Дефинирай какво значи лесна? Какво те затруднява в една нормална силова тренировка?
Иначе, винаги можеш да я направиш по-лесна. Ако пък не тренираш изобщо, ще е най-лесно. Ефекта ще е почти същия, само дето няма да си губиш времето в залата.

Както и има ли някой за когото тренировката преминава без усилия ?

Ако имаш предвид без физически усилия - има такива хора, да. Е, на тях не им личи да тренират, ама то не може всичко.
Така че, прецени си кое харесваш повече - да имаш мускулесто тяло, сила и издържливост, или да лежиш и да пушиш цигари. Ако искаш първото, ще направиш каквото е нужно. Ако не... е, изборът си е твой.

09.03.15
18:28

Пич живота е кратък за това дай да направим нещо със себе си и да не се срамуваме от тялото си .. аз съм на този принцип.
Времето си го организираме ние без извинения ... отивай и почвай

25.03.15
16:07

Вземи си реши другите проблеми които те мъчат. Или поне си ги изясни.  Това ще ти помогне за  “отпушването на енергията”.

26.03.15
09:50

За “по-мъжественото” лице бях тръгнал да те посъветвам да отслабнеш, мислех че имаш бузи. Ама видях на снимките че не си дебел. Такъв ти е гена, бейбифейс, кво да правиш. Има и положителна страна - като връстниците ти почнат да се състаряват след 10-15 години, ти ще изглеждаш младолик

За мотивацията - няма какво да мислиш дали те мързи. Ставаш, правиш тежката тренировка за час-два и след това мързелуването е още по-готино ;)

Теди Илиева

26.03.15
10:37

Както и има ли някой за когото тренировката преминава без усилия ?

Не :)
Всъщност излъгах. Няколко момичета във фитнеса замечтано и бавно въртят понякога педали на велоергометъра т.е. тренировка без усилия. Но при тях грам прогрес не виждам.
Има и тип “свежи тренировки”, но при тях прогрес май няма, а единствено задържане на постигнатите резултати. Майстор на този вид тренировки е този съфорумец. Прегледай му дневника.

Вземи здравето си в свои ръце. Ето как:

Научи повече
back-arrowbb-hexcalendarcheckoutfacebook-iconforumgoogle+instagramlinkedinlogo-smallmailmessagesmy-bbprofileprogressreadingsearchseparator-carrotseparator-dumbbellseparator-shoeservicestoresubmit-arrowtop-arrowtwitteryoutube1 forum-blockforum-deleteforum-editforum-favorite-postforum-flagforum-followforum-lockforum-mergeforum-moveforum-new-postforum-quoteforum-recommendforum-subscribeforum-unlock1