РБД - Добър ли е хранителният ми режим (Период на изчистване)

10.03.15
19:45

Здравейте,
На 16 години съм 178 и тежа 75 килограма. Ходя на фитнес от понеделник до петък, като във всеки един ден правя силови тренировки и трипъти в седмицата корем.
Понеделник - Гърди + Корем
Вторник - Гръб + Корем
Сряда - Рамо
Четвъртък - Ръце
Петък - Крака + Корем
Събота и Неделя са почивни дни
Измислих си хранителен режим, който е най близо до РБД и искам да ви попитам бих ли могъл да премахна подкожните мазнини.
Закуска:
100гр Несолена Извара на Чех + 400г Кисело мляко 2% Масленост
Обяд:
Грах, зелен боб, леща или зрял боб една средно голяма купичка.
Вечеря:
100гр Пилешко + 100г Извара
Вечеря втори вариант:
150 гр Пилешко бутче + 100г извара
Това е доло горе ориентировъчно какво ям през деня.
Плодове консумирам предимно ябълки по една-две наден, и гледам да ги ям сутрин. Зеленчуци консумирам предимно краставици, лук, и праз. Други храни които консумирам отвреме на време са яйцата(гледам да не са повече от две яйца на ден), ориз, жито, картофи. Гледам да наблягам повече на протеина предимно от изварата.
Течности приемам около 3-4 литра вода на ден, и предимно чай. Исках да попитам мога ли да пия прясно мляко и ако да в какво количество, за да не ми пречи лактозата.

Като калкулация как излиза тази храна?
Енергиен прием, дефицит, баланс между макронутриентите...

На чист глад ми “понамирисва”...

10.03.15
20:01

Калориите когато си ги смятам от zdravoslovno.com (Не е реклама), излизат на ден около 1500-1600 при дефецит от 2000 калории.

В:Б:М = 455 %
Въглехидрати:
45x2000 = 900 калории
900 / 4 = 225гр

Протеин:
35x2000 = 700 калории
700 / 4 = 175гр

Мазнини:
20x2000 = 400 калории
400 / 9 = 44гр
Макронутриентите не ги смятам с точност, но гледам да ям въглехидрати предимно само до обяд, а вечерта наблягам на протеина.

10.03.15
22:25

Само да спомена, когато се нахраня не се чуствам гладен а даже понякога ми е тежко на какво може да се дължи това? Имам предвид с тези храни който съм написал, защотото нали спомена че са един вид малко калориите.

Мнението беше редактирано от Yonislav Stamov на 10.03.15 22:25.

Вземи здравето си в свои ръце. Ето как:

Научи повече
back-arrowbb-hexcalendarcheckoutfacebook-iconforumgoogle+instagramlinkedinlogo-smallmailmessagesmy-bbprofileprogressreadingsearchseparator-carrotseparator-dumbbellseparator-shoeservicestoresubmit-arrowtop-arrowtwitteryoutube1 forum-blockforum-deleteforum-editforum-favorite-postforum-flagforum-followforum-lockforum-mergeforum-moveforum-new-postforum-quoteforum-recommendforum-subscribeforum-unlock1