На прав път ли съм ?

23.03.15
21:31

Здравейте на всички, от доста време разглеждам сайта и най-накрая реших и аз да пусна една тема. Малко за мен - момиче на 15 години, 165см висока (горе-долу), тегло около 61-62 макс. Преди година или година и нещо напълнях доста - бях около 64кг, но лятото свалих няколко килца и есента бях около 60! Есента реших да започна да ходя на фитнес и да се храня по-здравословно, защото исках да се стегна и да отслабна още малко. Е почнах, но все спирах и после пак почвах и после пак спирах и така нататък. Зимата почнах отново около 2-3 седмици, хранех се здравословно и имаше резултати, колкото и малки да бяха. След това последваха празници и всичко се разпадна. :D Харесвам си тялото и не искам да съм супер skinny и винаги съм си била пищна, пухкава.. :D . Спрях сладкото, газирани напитки отдавна не пия, наблягам на плодове и се опитвам да си създам нещо като хранителен режим. Преди си правех овесени ядки с плодове и прясно мляко за закуска, но спрях, защото на доста места чета, че когато се опитваш да сваляш е по-добре да не ядеш млечни продукти и да избягваш солта (?) Та бих искала да видя вашите съвети, за да постигна целта си. :)

Здравей!

При някои хора млечните пречат, ако имат непоносимост към лактоза, но при така зададен въпрос от теб - главното, за да сваляш тегло, е приети (и усвоени) калории да са по-малко от изразходваните.
Все пак, ако ядеш млечни продукти, нека не са основата на твоето хранене. Разнообразявай източниците на белтъчини.

По въпроса за солта, виж тази статия. Солта ни е нужна, в разумни количества. Най-добре е морска сол, вариант е и хималайска. Избягвай рафинираната.

В тази статия съм дала някои съвети за храненето, които да служат като ориентир (абстрахирай се, че е адресирана до абитуриентите).

23.03.15
23:04

Благодаря за бързия отговор. Също така искам да попитам - бях започнала да тренирам по тази програма http://www.bb-team.org/workout/1360_vtalyavashta-programa-za-izdrazhlivi и от нея видях ефект, но доста се натоварвам и има дни, в които имам огрооомна мускулна треска. Щом ми е толкова натоварваща да спра ли да тренирам по нея? Или да си продължа и с времето ще свикна? Нямам много голям опит във фитнеса де, но мисля, че се справям.

Вземи здравето си в свои ръце. Ето как:

Научи повече
back-arrowbb-hexcalendarcheckoutfacebook-iconforumgoogle+instagramlinkedinlogo-smallmailmessagesmy-bbprofileprogressreadingsearchseparator-carrotseparator-dumbbellseparator-shoeservicestoresubmit-arrowtop-arrowtwitteryoutube1 forum-blockforum-deleteforum-editforum-favorite-postforum-flagforum-followforum-lockforum-mergeforum-moveforum-new-postforum-quoteforum-recommendforum-subscribeforum-unlock1