Без опит във фитнеса и спорта като цяло- нужда от съвет

26.03.15
16:45

Здравейте, ще се опитам да бъда възможно най-кратка. Имам нужда от вашето мнение, съвети, за да се опитам да променя поне малко физиката си.
Жена съм на 32 години, висока 173 см, тежа около 70кг. Имам по-едра морфология, с едри кости и никога не съм била лека като перце. До преди 2-3 години се задържах около 65-67 кг и не изглеждах толкова зле, но след 30те започнах да трупам масна маса около бедрата, имам целулит и започнах да правя коремче. Преди, каквото и да ядях не ми се трупаше, не виждах кой знае каква разлика в килата си, но от няколко години насам, килата ми се увеличават малко по малко и вече не се чувствам добре.
Преди 2 дена се записах във фитнес, нямам никакъв опит, и не съм спортна натура. Напратив, падам си по бохемския начин на живот, ям си и си пия каквото си поискам.
Абонаментът във фитнеса ми е за 3 месеца.
Какви упражнения, трябва да правя, за да сваля поне малко кила, особено около бедрата ми и корема? Колко пъти седмично и каква продължителност на тренировката?
Не живея в Бг и в залата, в която съм се записала има само машини. Няма да има кой да попитам...така, че разчитам на отговорите ви.
Страх ме е да не стана някаква с мускули, не искам да трупам мускули, искам само да се стегна защото съм мека и изглеждам закръглена въпреки височината си.....
Годините и начинът на живот на никой не прощават. Мислих си че никога няма да напълнея и ще си бъда такава каквато съм си била винаги, но не е вярно. Гледам се и не мога да се позная.
Не се харесвам такава каквато съм от извесно време и съм готова да направя всички нужни усилия да влезна във форма.
Няма да ми бъде лесно, защото не съм спортна натура и дори мога да кажа , че съм мързелива, но съм си обещела, че поне ще опитам.
Какво бихте ме посъветвали ?
Благодаря предварително !
Еми

Темата беше редактирана от Еми Илиева на 26.03.15 16:47.

казано от Еми Илиева на 26.03.15, 16:45:

Какво бихте ме посъветвали ?

Да промениш това:

... ям си и си пия каквото си поискам.

Не става въпрос само за визия. Това касае и здравето.

Какви упражнения, трябва да правя, за да сваля поне малко кила, особено около бедрата ми и корема? Колко пъти седмично и каква продължителност на тренировката?

Едва ли някой ще ти преразкаже целия сайт.
Поразгледай, попрочети, ориентирай се и дай да говори конкретно.

Страх ме е да не стана някаква с мускули, не искам да трупам мускули...

Нямаш НИКАКВИ шансове да имаш мускулите, които имаш предвид.
Неоспорим факт.

Няма да ми бъде лесно, защото не съм спортна натура и дори мога да кажа , че съм мързелива, но съм си обещела, че поне ще опитам.

Още от сега си с настройката за мързел... правиш ли го или не?
Преразгледай и премисли мотивацията си.
Тя е основният “мотор” на нещата и външен фактор не може да го “стартира”.

Вземи здравето си в свои ръце. Ето как:

Научи повече
back-arrowbb-hexcalendarcheckoutfacebook-iconforumgoogle+instagramlinkedinlogo-smallmailmessagesmy-bbprofileprogressreadingsearchseparator-carrotseparator-dumbbellseparator-shoeservicestoresubmit-arrowtop-arrowtwitteryoutube1 forum-blockforum-deleteforum-editforum-favorite-postforum-flagforum-followforum-lockforum-mergeforum-moveforum-new-postforum-quoteforum-recommendforum-subscribeforum-unlock1