Промяна в тренировъчния режим

18.04.15
16:22

Здравейте! Занимавам се с фитнес от близо 4 години, като съм тренирал почти всеки ден (с изключение на 1-2 малко по-дълги почивки). От тази година обаче ми се налага да променя този режим на трениране. От понеделник до сряда нямам възможност да тренирам и го правя от четвъртък до неделя. Не ми харесва това, че 4 дни тренирам и цели 3 почивам, но за момента няма как иначе. Реших да започна тренировки по нова програма, която представлява това:

Ден 1: Гърди, трицепс; 
Ден 2: Гръб, бицепс, корем;
Ден 3: Почивка;
Ден 4: Крака;
Ден 5: Рамене, Трапец, Корем;
Ден 6: Почивка;
Ден 7: Почивка

Въпросът ми дали е проблем, ако събера 4-те тренировки в 4 последователни дни и останалите 3 дни да почивам.

18.04.15
23:25

Нужна е почивка на тялото ти м-ду тренировъчните дни. Изглежда логично, въпреки че съм виждал програми, в които се тренира 7 дни в седмицата а другата седмица се почива.

18.04.15
23:43

Разбирам, че е нужна почивка. Просто търся вариант да тренирам всички мускулни групи в рамките на 4 дни, като ги натоваря достатъчно без да се получи претоварване.

18.04.15
23:45

казано от пе7ър на 18.04.15, 23:43:

Разбирам, че е нужна почивка. Просто търся вариант да тренирам всички мускулни групи в рамките на 4 дни, като ги натоваря достатъчно без да се получи претоварване.

Бутащи/Дърпащи или Долна/Горна ;)

19.04.15
00:08

Може и така да пробвам, благодаря. :)

Вземи здравето си в свои ръце. Ето как:

Научи повече
back-arrowbb-hexcalendarcheckoutfacebook-iconforumgoogle+instagramlinkedinlogo-smallmailmessagesmy-bbprofileprogressreadingsearchseparator-carrotseparator-dumbbellseparator-shoeservicestoresubmit-arrowtop-arrowtwitteryoutube1 forum-blockforum-deleteforum-editforum-favorite-postforum-flagforum-followforum-lockforum-mergeforum-moveforum-new-postforum-quoteforum-recommendforum-subscribeforum-unlock1