Как да си направя тренировъчна програма?

Прескочи до:

Как да си направя тренировъчна програма ?

Реших да напиша една тема по този “летен” въпрос, поради факта, че има твърде много програми и системи в Интернет пространството. Това, често води до объркване в хората, които искат да започнат да се занимават фитнес (и не само). Тази тема се надявам да помогне и на всички, които са в застой, както и на всички, които са на път да изгубят надежда и не виждат как да стигнат да целта, която са си поставили.

И... така.
Едно от най- важните неща да разберете, че листче с написани упражнения и тяхното спазване няма да ви доведе до желаната цел. За да достигнете целта си е необходимо много повече от това. Трябва да се опитате да излезете от създадения стереотип “направи ми програма за отслабване”. Програма за отслабване, упражнение за отслабване или тренировка за отслабване няма!
Отслабването, както и повишаването на полезна телесна маса могат да бъдат само моментни цели. За да бъде постигната една цел, тя трябва да се движи по определен път. Този път преминава през въпроса : Какво трябва да направя? 

1. Като първо да си поставите дългосрочна цел. (за една година или за 10 години) избора е изцяло ваш.
2. Да си поставите краткосрочни цели (на всеки 3 месеца).
3. Да планирате пътя по- който ще минете. Ама как...?
Много е лесно:
- разделете една календарна година на 4 тримесечия. По този начин, можете да използвате 4 различни тренировъчни методики отговарящи на поставените ви цели и да определите, коя от тях работи най- добре при вас.
- Всеки месец заменяйте по едно упражнение за мускулна група.
- Повторете, същото и с режимите на хранене и помнете, че храната е 75% от постигане на вашите цели. Тренировката дава посоката, но без правилен хранителен режим води до едно голямо нищо.
4. Да изберете методика отговаряща на възможностите и целите ви. Казвам методика, защото всяка една тренировъчна програма трябва да следва методологически принципи, както и всяко едно упражнение има методологическа последователност на заучаване. В Интернет пространството има хиляди тренировъчни режима за всички възможни цели, както и хранителни такива.
5. Изберете 4 тренировъчни режима и 4 хранителни отговарящи на вашите цели. Разпределете ги в планирането.
И ето готово, вече можете да сте спокойни, ще знаете, какво да правите на всяка ваша тренировка за една година напред. Дори ще знаете и какво, ще е ядете. Ще ви се открие и поглед върху собственият ви бюджет. Но най- важното е че това знание, ще ви носи сигурност. Ще изградите упорен стълб в живота ви и ако сте достатъчно упорити, той ще ви дава сила и спокойствие.
6. Остава само едно последно нещо. Да заучите упражненията, които съпътстват програмата ви. Има много клипове в Интернет за всяко упражнение, но винаги е добре да има инструктор с вас по време на заучаването. Всяко упражнение има специфики и в Интернет, никой няма да ви коригира. Заучите ли го веднъж грешно е изключително трудно да се коригира на по късен етап. Мога да дам пример: Всички сме виждали как хора във фитнеса правят корем на висилка или успоредка, но едва 3% от тях при повдигането на краката поставят ходилата в контра шпиц. И когато им го кажеш и го направят казват: “Това е много тежко упражнение” 

Успех на всички, които са решили да повишат своята физическа култура, както и на всички активно спортуващи 

Carbohydrate

25.04.15
08:02

Точно оня ден излезе публикация на английските университетски мозъци, че отслабването  100% зависи от начина на хранене и не зависи от тренировките, което подкрепям. Тренировките са превенция към заболяванията от наднормено тегло, ако разглеждаме тренировката в този аспект, с което също съм съгласен...

Мнението беше редактирано от Carbohydrate на 25.04.15 08:06.

29.04.15
21:01

казано от Carbohydrate на 25.04.15, 08:02:

...че отслабването  100% зависи от начина на хранене и не зависи от тренировките, което подкрепям...

А аз не подкрепям. ;)

Carbohydrate

01.05.15
15:27

казано от Veso Pervazov на 29.04.15, 21:01:

...че отслабването  100% зависи от начина на хранене и не зависи от тренировките, което подкрепям...

А аз не подкрепям. ;)

Еми обоснови се, щом ме цитираш ;) Твърдиш, че с манипулиране на храната, не може да се отслабне или твърдиш, че може, но не на 100% или какво твърдиш..?!

Мнението беше редактирано от Carbohydrate на 09.05.15 07:21.

05.05.15
01:44

Васко, отслабването зависи главно от калорийния баланс или по-точно наличието на отрицателен такъв (в масовия случай, здрави хора, умерен дефицит, адекватно разпределение на макронутриенти). Постигането на отрицателен баланс, от своя страна, става по един от следните начини:
1. Намаляване на енергията от приетата храна;
2. Увеличаване на енергоразхода;
3. Комбинация от 1. и 2.
Манипулирането само на храната не е нито единствения, нито най-правилния, нито най-здравословния, нито пък най-умния подход. В този смисъл не съм съгласен с твърдението, че “отслабването  100% зависи от начина на хранене и не зависи от тренировките”.
Надявам се да съм се обосновал достатъчно ясно. ;)

Carbohydrate

05.05.15
06:34

казано от Veso Pervazov на 05.05.15, 01:44:

Васко, отслабването зависи главно от калорийния баланс или по-точно наличието на отрицателен такъв (в масовия случай, здрави хора, умерен дефицит, адекватно разпределение на макронутриенти). Постигането на отрицателен баланс, от своя страна, става по един от следните начини:
3. Комбинация от 1. и 2.
Манипулирането само на храната не е нито единствения, нито най-правилния, нито най-здравословния, нито пък най-умния подход. В този смисъл не съм съгласен с твърдението, че “отслабването  100% зависи от начина на хранене и не зависи от тренировките”.

Просто трябваше да напишеш, че си съгласен с мен, а изписа толкова много ))

Три пъти чета темата и не виждам Весо да е съгласен с теб... ;)

Carbohydrate

05.05.15
07:34

Васко, отслабването зависи главно от калорийния баланс ;)

Сега видя ли го ;)

Мнението беше редактирано от Carbohydrate на 05.05.15 07:38.

Аз това го видях, но виждам и трите пътя, които водят до промяна в енергийния баланс, споменати от Весо. Там е разликата. Как отслабването да не зависи от енергоразхода (съответно от двигателната активност, която е сериозно перо в този енергоразход)?

Мнението беше редактирано от Кольо Пияндето на 05.05.15 07:51.

Carbohydrate

05.05.15
07:59

казано от Кольо Пияндето на 05.05.15, 07:50:

Аз това го видях, но виждам и трите пътя, които водят до промяна в енергийния баланс, споменати от Весо. Там е разликата. Как отслабването да не зависи от енергоразхода (съответно от двигателната активност, която е сериозно перо в този енергоразход)?

Щото четеш само, каквото си поискаш и приемаш само, каквото ти отърва. Начина на хранене включва и калорийния баланс и не само това..... Щом си видял, че главно зависи от това, нали ;) значи е достатъчно...
Да, винаги може да се каже, че чашата е празна.. с 1% )))))

Мнението беше редактирано от Carbohydrate на 05.05.15 08:00.

Точно оня ден излезе публикация на английските университетски мозъци, че отслабването 100% зависи от начина на хранене и не зависи от тренировките, което подкрепям.

Васко, за какъв 1% говориш, след като тук става въпрос за 100%?
Много хубавко си чета... а теб пък специално - още по-внимателно.

Тренировките са сравнително голямо перо в енергоразхода, с което оказват влияние и върху енергийния баланс като цяло. Ти твърдиш, че те са без значение... ми добре. Само после не се цупи като малко дете...

Мнението беше редактирано от Кольо Пияндето на 05.05.15 08:34.

Carbohydrate

05.05.15
08:40

казано от Кольо Пияндето на 05.05.15, 08:33:

Точно оня ден излезе публикация на английските университетски мозъци, че отслабването 100% зависи от начина на хранене и не зависи от тренировките, което подкрепям.

Васко, за какъв 1% говориш, след като тук става въпрос за 100%?
Много хубавко си чета... а теб пък специално - още по-внимателно.

Тренировките са сравнително голямо перо в енергоразхода, с което оказват влияние и върху енергийния баланс като цяло. Ти твърдиш, че те са без значение... ми добре. Само после не се цупи като малко дете...

Кольо, за какви тренировки говориш, като главно се сваля от начина на хранене и Весо го написа. Всичко друго не е главно. Да, спомага, но не е главно.... Продължавай да търсиш под вола теле...
Ако ядеш като прасе и сваляш, то тогава си прав, но това не е така. Първо и основно зависи от начина на хранене!!!!

Мнението беше редактирано от Carbohydrate на 05.05.15 08:49.

казано от Carbohydrate на 05.05.15, 08:40:

Кольо, за какви тренировки говориш, като основно се сваля от начина на хранене и Весо го написа. Всичко друго не е основно. Да, спомага, но не е основно.... Продължавай да търсиш под вола теле...

И какво е написал Весо? Я да си припомним:

Постигането на отрицателен баланс, от своя страна, става по един от следните начини:
3. Комбинация от 1. и 2.
Манипулирането само на храната не е нито единствения, нито най-правилния, нито най-здравословния, нито пък най-умния подход.

Какво твърдиш ти? Дай пак да четем:

...отслабването  100% зависи от начина на хранене и не зависи от тренировките, което подкрепям.

Продължавам все така да намирам телета под глупостите ти.

казано от Carbohydrate на 05.05.15, 08:40:

Ако ядеш като прасе и сваляш, то тогава си прав, но това не е така. Първо и основно зависи от начина на хранене!!!!

Когато ям като прасе е прав Весо!

Дай да дам и груб пример:
Поддържам тегло с 2000 ккал (т.е. приемам толкова и изразходвам толкова). Правя промени:
(1) приемам 1700 ккал и продължавам да изразходвам 2000 ккал - какво се случва?
(2) приемам 2000 ккал, но започвам да изразходвам 2300 ккал - тогава какво става?

В ситуация 1 свалям ли? Защо? Намалил съм прихода на енергия (т.е. храната). ОК.
В ситуация 2 свалям ли? Защо? Нали не съм намалил храната?

Според твоето твърдение в ситуация 2 няма да отслабвам, защото храната (енергията) е същата, а тренировките са без значение. Тъпотии колкото искаш...

Всичко трябва да се разглежда комплексно. Има тренировъчни дни, в които храната трябва да е съобразена с натоварването, както и поставените цели. Важното в темета е планирането и начина на мислене, когато искаме да постигаме целите си. Индивидуалностите на всеки един индивид предполага индивидуален подход. Съответно, трябва да се търси оптималния вариант за всеки отделен човек, а това може да се постигне само с тестване на различни тренировъчни методологии и различни хранителни режими. Преди 3 дена едно момче ми показа “индивидуално” изготвената му програма от някакъв гуро в областта и вътре пише: 4 серии по 12 - набиране. Той едно не може да направи. Целта му е да качва. Момчето е 194 см. и тежи 81 кг., а хранителния му режим е с 2800 калории в тренировъчен ден. Просто пародия.

Carbohydrate

05.05.15
09:55

Продължаваш с глупостите....
Отслабването става ГЛАВНО с манипулиране на приема на храна. Всичко друго е странично, за което не спираш да пишеш, но няма значение))) т.к. и твойта точка на зрение има право)) на съществуване
да, зацапахме темата май.....нямам против да се премахнат писанията не по темата....

Мнението беше редактирано от Carbohydrate на 05.05.15 09:58.

казано от Carbohydrate на 05.05.15, 09:55:

Продължаваш с глупостите...

Удоволствието е мое.
Нека четящите преценят кое е глупост.

казано от Carbohydrate на 05.05.15, 09:55:

Отслабването става ГЛАВНО с манипулиране на приема на храна.

Сега пък стана ‘главно’... а беше 100%... последно?

Темата ще стои така. Нямам намерение да ти легализирам щуротиите...

Мнението беше редактирано от Кольо Пияндето на 05.05.15 10:02.

05.05.15
10:37

За мен Весо даде най - точната и здравословна формула за отслабване “комбинация от 1 и 2” . За хр. режим - 100% не , главно - да . Тренировките са си фактор , така че не ги отписвай така лесно :)

Carbohydrate, до какво ще доведе отслабване, което разчита на 100% от храната и на 0% от тренировки?

Тоест - да си създадеш ОКБ само чрез манипулация на храната и да НЕ тренираш.

Поне така подразбирам твоята логика. Извинявам се, ако проблемът е в мен.

Подкрепям Кольо и Весо по темата.
Иначе моята формула е: от 100% усилия, 80% за хранене и 20% за тренировки :D

Carbohydrate

05.05.15
16:16

Темата не е за тренировки, не четете ли? Темата е за отслабване с начин на хранене, дали е възможно?! Пак повтарям, НЕ за тренировки!!! А за това, че може да се отслабва само с хранителна манипулация, без тренировки. Възможно ли е? Аз казвам да, възможно е, даже основно на 100%. Защото Храната винаги е първа. Без нейната манипулация няма как да се отслабне, било то и с тренировки. Нали така? Основата е в храненето, повтарям. Без него не стават нещата. А без тренировки може, нали ;) Или тренировките са важни и без тях не може да се отслабне? Глупости! За това написах на Кольо, нека е в излишък, пък да слабее с тренировки. Как ще стане? Няма как! Храната е в основата и върху нея се гради всичко останало. Кой разбрал, разбрал.....айде

http://www.bb-team.org/articles/1578_otslabvane-bez-uprazhneniya

Никой не отрича, че може да се отслабне само чрез манипулация на храната.
Естествено, че може.

Но това е сайт и форум за здравословен начин на живот.
На много хора им се иска да отслабват без да се налагат да правят някакви упражнения, понеже така е по-лесно.
Утре ще прочете някой писанията и ще се нахвърли като на топъл хляб.

Та, да уточним - може да с отслабне само чрез храната, но не е препоръчително от здравословна гледна точка и е добре да не се разчита само на нея (храната).

Мнението беше редактирано от Вероника Налбатска на 05.05.15 16:21.

Carbohydrate

05.05.15
16:22

Вероника, спора беше точно за това, което написах, -да или -не и виждам, че и ти си на това мнение. Така, че всичко е ок. За здравословна гледна точка, също може да се поспори т.к. има хора, които просто не могат да спортуват по здравословни причини... и още нещо...движението не е спорт, поне така каза Джеймс в един коментар ;), с който също съм съгласен...

Мнението беше редактирано от Carbohydrate на 05.05.15 16:26.

казано от Carbohydrate на 05.05.15, 16:16:

А за това, че може да се отслабва само с хранителна манипулация, без тренировки. Възможно ли е? Аз казвам да, възможно е, даже основно на 100%.

Да, възможно е - не го отричам нито аз, нито Весо.
Спорим за това дали тренировките имат значение. Според теб нямат.

...Храната винаги е първа. Без нейната манипулация няма как да се отслабне, било то и с тренировки. Нали така?

Храната е фундамент, но не е единственият влияещ върху отслабването фактор.
Както дадох пример по-горе - двигателната активност може да елиминира нуждата от намаляване на енергийния прием за постигане на дефицит (съответно - за отслабване).

Или тренировките са важни и без тях не може да се отслабне? Глупости!

Повтарям - може да се отслабне и без тях.
Те, обаче, ИМАТ значение защото генерират разход на енергия, който пък има отношение към енергийния баланс.

За това написах на Кольо, нека е в излишък, пък да слабее с тренировки. Как ще стане? Няма как!

Докато съм в излишък няма как да отслабвам, това също никой не оспорва... но пък да намаля храненето съвсем не е единствения начин да мина в дефицит. Ето там е проблемът на твоята позиция.

Мога да изляза в дефицит без да пипам храната - чрез увеличаване на енергоразхода (т.е. с тренировки). Затова тъпо и упорито твърдя, че те ИМАТ значение за отслабването - те са един от параметрите, обуславящи разходите на енергия, съответно и баланса.

Не оспорвам здравословния аспект. Той е отделен разговор.
Оспорвам същото, с което не е съгласен Весо в мнение №2 от тази тема.
Колкото пъти ми се каже, че отслабването не зависи от двигателната активност, толкова пъти ще напиша, че това е глупост и не отговаря на истината.

...айде.

Carbohydrate

05.05.15
16:41

казано от Кольо Пияндето на 05.05.15, 16:35:

А за това, че може да се отслабва само с хранителна манипулация, без тренировки. Възможно ли е? Аз казвам да, възможно е, даже основно на 100%.

Да, възможно е - не го отричам нито аз, нито Весо.
.

Това е достатъчно, аз за това споря!

казано от Carbohydrate на 05.05.15, 16:41:

Това е достатъчно, аз за това споря!

Аз пък оспорвам само това твърдение:

...отслабването  100% зависи от начина на хранене и не зависи от тренировките...

06.05.15
02:47

Васко, понякога се чудя дали някой друг не пише тайно от твоя профил... Обикновено пишеш съвсем адекватни коментари, но на моменти направо се втрещявам.

казано от Carbohydrate на 05.05.15, 06:34:

Просто трябваше да напишеш, че си съгласен с мен, а изписа толкова много ))

Не, не съм съгласен с тебе, нито с публикацията на английските университетски мозъци.

Темата не е за тренировки, не четете ли?

Напротив, темата си е точно за тренировки и така е озаглавена: ”Как да си направя тренировъчна програма?”
Това, че ти си решил да е за нещо друго е отделен въпрос.

А за това, че може да се отслабва само с хранителна манипулация, без тренировки. Възможно ли е?

Да, възможно е. Също така е възможно, да се отслабне само с тренировки, без манипулация на храната. Ако искаш и за това ще се обоснова, въпреки че Кольо вече го е засегнал.

Храната винаги е първа. Без нейната манипулация няма как да се отслабне, било то и с тренировки. Нали така?

Не, не е така. Има как да се отслабне и е съвсем реално и постижимо. ОСОБЕНО и НАЙ-ВЕЧЕ (но не само) за нетренирал до момента. ;)

За това написах на Кольо, нека е в излишък, пък да слабее с тренировки. Как ще стане? Няма как!

Чакай сега... В излишък си, когато приетата и усвоена с храната енергия превишава изразходваната, а не когато ти си мислиш, че е така... В този смисъл, ето един пример: ако до днес не си тренирал и си се хранил с храна, която ти осигурява около 200ккал излишък и от утре започнеш редовни и сериозни тренировки с енергоразход, да кажем 400ккал, то в крайна сметка в излишък ли ще бъдеш или в дефицит и ще отслабваш или не? Без манипулация на храната.

казано от Кольо Пияндето на 05.05.15, 19:44:

Аз пък оспорвам само това твърдение:

...отслабването  100% зависи от начина на хранене и не зависи от тренировките...

И аз това оспорвам, ама Васко май не чете...

казано от Петър Димитров на 05.05.15, 09:54:

Всичко трябва да се разглежда комплексно. Има тренировъчни дни, в които храната трябва да е съобразена с натоварването, както и поставените цели.

Храната трябва да е съобразена с поставените цели във всичките дни, не само в тренировъчните. Иначе опасността да си циклиш на едно място с месеци и години е съвсем реална. И да се чудиш що не стават нещата. Не персонално ти, по принцип.

Индивидуалностите на всеки един индивид предполага индивидуален подход.

Ъ? А уникалността на всеки един уникат вероятно предполага уникален подход...
Колкото и да ни се иска обратното, ние нито сме толкова индивидуални, нито толкова уникални. Освен това основните процеси в човешкото тяло протичат и се подчиняват на общовалидни закони. Разбира се, що се отнася до нормален здрав човек. Лафове като “ма то всичко е индивидуално” са ми любими и обикновено се използват от повярвали си квартални гурута и капацитети, когато не могат да обяснят защо това и това не се получава, но егото не им позволява да отговорят с простичкото “Не знам...” И се почват едни уникалности и индивидуализми... :x

Мнението беше редактирано от Veso Pervazov на 06.05.15 03:20.

Carbohydrate

06.05.15
06:33

казано от Veso Pervazov на 06.05.15, 02:47:

Индивидуалностите на всеки един индивид предполага индивидуален подход.

Ъ? А уникалността на всеки един уникат вероятно предполага уникален подход...
Колкото и да ни се иска обратното, ние нито сме толкова индивидуални, нито толкова уникални. Освен това основните процеси в човешкото тяло протичат и се подчиняват на общовалидни закони. Разбира се, що се отнася до нормален здрав човек. Лафове като “ма то всичко е индивидуално” са ми любими и обикновено се използват от повярвали си квартални гурута и капацитети, когато не могат да обяснят защо това и това не се получава, но егото не им позволява да отговорят с простичкото “Не знам...” И се почват едни уникалности и индивидуализми... :x

Прав е човека...за това Вероника пита хората, години, килограми, ТЕЛОСЛОЖЕНИЕ, хормони, работно време и още един куп неща, но това не са уникални за теб неща сигурно...да не говорим, че жените пък с хормонален дисбаланс  има значение какво и как ядат....ако беше една методика за всички ( има основа, която е еднаква за всички и после всичко е индивидуално), то щяхме да наблюдаваме масово отслабване))))
Що се касае до мен, явно говорим на различни езици и не можем да се разберем....спирам по темата да пиша т.к. си губия времето само...

06.05.15
14:30

казано от Carbohydrate на 06.05.15, 06:33:

Прав е човека...за това Вероника пита хората, години, килограми, ТЕЛОСЛОЖЕНИЕ, хормони, работно време и още един куп неща, но това не са уникални за теб неща сигурно...

Ами не са уникални неща. Това са просто параметри, които променят определени величини, но не и цялостния принцип на работа или процесите в човешкия организъм като същност. Виж, всяка кола харчи различно, върви различно, намира се в различно техническо състояние, но това не променя принципа на работа на ДВГ. И по тази причина не я прави уникална. При всички положения когато я караш, харчи гориво, а не ти пълни резервоара обратно, нали? И ако всеки път доливаш колкото си изхарчил, това няма да промени наличното количеството гориво в резервоара, съответно ако всеки път доливаш повече/по-малко, то в крайна сметка ще прелее/свърши, нали? Независимо от марката, модела, боята или друга “уникална” характеристика...

да не говорим, че жените пък с хормонален дисбаланс  има значение какво и как ядат....

Айде да не намесваме дисбаланси и разстройства, а? Написал съм го ясно:

казано от Veso Pervazov на 06.05.15, 02:47:

Колкото и да ни се иска обратното, ние нито сме толкова индивидуални, нито толкова уникални. Освен това основните процеси в човешкото тяло протичат и се подчиняват на общовалидни закони. Разбира се, що се отнася до нормален здрав човек...

ако беше една методика за всички ( има основа, която е еднаква за всички и после всичко е индивидуално), то щяхме да наблюдаваме масово отслабване))))

Глупостта, незнанието или просто незаинтересоваността за това какво се случва в тялото на някого не го прави уникален. Всъщност го прави донякъде, ама по съвсем различни критерии. Ако наблюдавахме масова заинтересованост, познаване на причините и желание за справяне с тези проблеми, то със сигурност щяхме да наблюдаваме и масово отслабване. А по-вероятно тогава изобщо нямаше да се стига до масово затлъстяване, та да търсим масово отслабване.

Що се касае до мен, явно говорим на различни езици и не можем да се разберем....

Определено!

ПП: не коментира примера, който ти дадох, нито въпросите, които засягат темата и спора по принцип, а се захващаш с част от коментара ми, който дори не е към тебе... Не че няма да ти отговоря и на това, ама се чудя по-удобно ли е така? Риторичен въпрос...

Мнението беше редактирано от Veso Pervazov на 06.05.15 14:35.

Carbohydrate

08.05.15
21:58

Май се оплетохте всички....точно сега има една тема на момичето, където всички, ама всички казват да се нормализира хранителния режим и дума няма за тренировки)))...та нали те са важните или поне бяха до преди малко))) смешно ми е направо, чесно))...Вероника, Кольо ))почнаха да говорят за храна))) нали не беше важна и главна)) ама сте шегаджии)

Мнението беше редактирано от Carbohydrate на 08.05.15 22:01.

Захванали сме я с хранителния режим, защото е от първостепенна важност да се оправи той.
После ще подхванем и тренировките, не се притеснявай. :)
Не може от вратата за краката да я хванем и да й изсипем всичката информация наведнъж. Така не помагаш на начинаещ, а го давиш.

Никой не се е оплел.
Важни са и храненето, и тренировките.

Carbohydrate

08.05.15
22:02

казано от Вероника Налбатска на 08.05.15, 22:00:

Захванали сме я с хранителния режим, защото е от първостепенна важност да се оправи той.
После ще подхванем и тренировките, не се притеснявай. :)
Не може от вратата за краката да я хванем и да й изсипем всичката информация наведнъж. Така не помагаш на начинаещ, а го давиш.

Никой не се е оплел.
Важни са и храненето, и тренировките.

Забележи какво пишеш, слагаш на първо място храненето не съзнателно...после тренировките )))) не наобратно))

казано от Вероника Налбатска на 05.05.15, 12:50:

Иначе моята формула е: от 100% усилия, 80% за хранене и 20% за тренировки :D

Това не бива да те изненадва - нали малко по-нагоре споделих формулата си. :)
И малко изменяш посоката на разговор и отклоняваш от твоето първоначално твърдение, където изобщо не се споменаваха тренировки.

Рони, не храни лудото чичи-трол :D

Carbohydrate

08.05.15
22:10

казано от Херцог Трън на 08.05.15, 22:08:

Рони, не храни лудото чичи-трол :D

Просто дай аргументи, ако искаш да спориш, лесно е )) ще се справиш)) Темата е отворена за всички. За сега трола си ти ;)

Мнението беше редактирано от Carbohydrate на 08.05.15 22:12.

Когато ти дадеш в другата тема, където те попитах защо искаш да изпържиш панкреаса на момичето с безумни количества въглехидрати - тогава и аз ще дам ;)

Carbohydrate

08.05.15
22:20

казано от Херцог Трън на 08.05.15, 22:15:

Когато ти дадеш в другата тема, където те попитах защо искаш да изпържиш панкреаса на момичето с безумни количества въглехидрати - тогава и аз ще дам ;)

Ето отново за найсти път:
- на толкова години организма има нужда от въглехидрат ( + написала е, че няма проблеми със здравето)
- на дефицит е храненето и въглехидрата също
-5 приема на храна и въглехидратите са разпределени през деня
- въглехидратите не са бързи...имат ГИ
.......
това е достатъчно;)

Което не отговаря защо й даваш 4гр/кг ЛТ ? :) Осъзнаваш ли колко МНОГО е това? :)

Carbohydrate

08.05.15
22:27

казано от Херцог Трън на 08.05.15, 22:23:

Което не отговаря защо й даваш 4гр/кг ЛТ ? :) Осъзнаваш ли колко МНОГО е това? :)

да, осъзнавам, че за нейните параметри и за средно трениране са необходими около 2000 ккал. Петко е написал, че може да са много и се съгласих, че може да се корегира след основно преглеждане на нещата, но въглехидратите при всички положения ще са с предимство пред мазнините на тази възраст! И повтарям, че тя е на дефицит с 200-300 ккал.!!! спрямо нормалния режим.

казано от Carbohydrate на 08.05.15, 21:58:

смешно ми е направо, чесно))...Вероника, Кольо ))почнаха да говорят за храна))) нали не беше важна и главна)) ама сте шегаджии)

Приемам това като спекулация лично към моите мнения в ТАЗИ тема, където достатъчно ясно съм написал какво мисля по тези въпроси. Директно ти казвам, че при следващ опит да спекулираш с мои думи мнението ти ще бъде отстранено директно - разбирай го като персонално лично отношение към теб и целенасочена злоупотреба с власт. Не усещаш някои граници. Всяка реплика към това мое мнение ще бъде изтрита без обяснения. Взе да ми писва, честно. Не си уцелил нито човека, нито мястото.

Мнението беше редактирано от Кольо Пияндето на 08.05.15 23:11.

Carbohydrate

09.05.15
07:18

3. Комбинация от 1. и 2.

Какво значи Калориен баланс? , Режим на хранене, Хранителен режим, Начин на хранене,или е достатъчно да префразирами нещата и вече става друго)) Пишеш за същото и ме изкарваш крив! Хранителния режим даже включва повече неща, а не само баланс на калории, включва и тяхната употреба през денонощието и т.н.
От Там всички останали ме метнаха. Ето това е манипулация КОЛЬО

Мнението беше редактирано от Carbohydrate на 09.05.15 07:19.

Carbohydrate

09.05.15
07:22

казано от Carbohydrate на 01.05.15, 15:27:

казано от Veso Pervazov на 29.04.15, 21:01:

А аз не подкрепям. ;)

Еми обоснови се, щом ме цитираш ;) Твърдиш, че с манипулиране на храната, не може да се отслабне или твърдиш, че може, но не на 100% или какво твърдиш..?!

?!

Прескочи до:

Вземи здравето си в свои ръце. Ето как:

Научи повече
back-arrowbb-hexcalendarcheckoutfacebook-iconforumgoogle+instagramlinkedinlogo-smallmailmessagesmy-bbprofileprogressreadingsearchseparator-carrotseparator-dumbbellseparator-shoeservicestoresubmit-arrowtop-arrowtwitteryoutube1 forum-blockforum-deleteforum-editforum-favorite-postforum-flagforum-followforum-lockforum-mergeforum-moveforum-new-postforum-quoteforum-recommendforum-subscribeforum-unlock1