Прасеца преди тренировка за бедра

09.05.15
08:50

Аз не правя прасец, тренировката ми за крака е обикновено 4-5 серии 5-6 повторения тежък клек, винаги започвам с краката понеделник, но се чудя този понеделник преди клековете дали да не вкарам 1-2 серии с леки килограми пълни повторения повдигане на пръсти, мисълта ми е че краката ще се разгреят по добре, че нямам навик да правя загрявка....

Ако исках да вработя преди тежък клек, щях да го направя с... клек. :)

Не виждам смисъл, по-добре след тренировката за крака.

09.05.15
11:28

Вероника е права. Някакво изолиращо упражнение за прасец /калф машина, или каквото е там/ няма как да ти помогне пълноценно при загрявката. Има хора, които изобщо не загряват преди тренировка и това за тях не е проблем. Но поне аз преди каквато й да е тренировка, загрявам цялото тяло- от глава до пети, следват няколко вработващи серии само с лоста и с малка тежест и чак тогава почвам с клековете.
Според мен ако потренираш прасеца преди клека, може да ти попречи на изпълнението. Прасеца ще бъде донякъде изтощен и пренапрегнат.

09.05.15
13:49

Ок

Ти пак можеш да си правиш повдигания на пръсти, но като част от загряването на глезените.. а не целенасочено с тежест... няма да има особен смисъл.

10.05.15
16:34

Утре ще направя един тест да видим как ще е.
3х Повдигане на пръсти
4х Клек
3х Раменна преса

За някой хора това е никаква тренировка на пръв поглед, но ако е изпълниш с такава тежест че от шестото повторение да ти прилошава става интересна

** Сега свърших с тренировката, не знам явно при мен ефекта е на лице, направих 3 серии по 20-25 повторения за прасец със 50-60кг  един вид разгрях добре, и след това се чувствах много по добре на първата серия при пълния клек направих с 110,  направих една 6-ца много бавна и после още 3-4 серии доволно, и имах малко повече сила при Пресата

Мнението беше редактирано от ХЕКТОР на 11.05.15 18:04.

Вземи здравето си в свои ръце. Ето как:

Научи повече
back-arrowbb-hexcalendarcheckoutfacebook-iconforumgoogle+instagramlinkedinlogo-smallmailmessagesmy-bbprofileprogressreadingsearchseparator-carrotseparator-dumbbellseparator-shoeservicestoresubmit-arrowtop-arrowtwitteryoutube1 forum-blockforum-deleteforum-editforum-favorite-postforum-flagforum-followforum-lockforum-mergeforum-moveforum-new-postforum-quoteforum-recommendforum-subscribeforum-unlock1