Едно начало :) Приемам всякаква критика и разчитам на вас :)

22.05.15
19:06

Здравейте приятели

Малко инфо за мен :

Казвам се Йордан, 23г. работещ студент . От близо година се занимавам със фитнес и наскоро попаднах да доста интересни четива във вашия форум  Честно казано има много интересни теми, които ми нарпавиха впечатление .Доста добре поддържан саит и доста приветливи хора .И така , по същество :

23г. 170 см висок, 69 кг. Преди да започна да се заминавма със фитнес тренирах муай-тай две години и да ви кажа липсват ми този тип тренировки -високият интензитет на тренировка, самата липса на въздух, напрежението, физическата издръжливост , абе като цяло добре си беше .
От една година се занимавам със фитнес и да ви кажа не е същото-доста по вдървен съм, реакцийте не са ми същите вече, но пък целта ни е друга , нали ? Влезнах в залата на 10 .06.2014   61.5 кг с абсолютно никакъв хранителен режим-просто поддържах форма .И сега идва интересната част .С удоволствие ще споделя с вас как прочита една моя седмица .
Понеделник :  Гърди -  лег 12пов.-70кг / 8-80/4-90 /8-70 / 6-50-6-45 напомпваща с махане на тежест
                100 кофи                 
                  полулег -12-60 /12-60/ 10-55
                Вдигане на дъмбели наклонена лежанка -12 пов-15 кг / 10 пов-20кг / 8-25 кг
                Пек-дек машина 3 сер по 12 пов ( ако имам сила завърпвам със лицеви до отказ )
Сряда :  Ръце (бицепс /трицепс )
Набиране за гръб Тесен хват 3по10 със 10кг тежест / Бой във сянка със 2 кг дъмбели 2 мин-1 мин почивка - дъмбели от стоеж(12.5 кг 12 повторения  ) - 1 мин почивка  повтаряме цикъла три пъти (ебава ми майката )  Набиране за външната странана ръката ( не знам име ) 3по 5пов . отвсяка страна / Скотово сгъване 3 по 12
Трицепс -стандартно- тесен лег / машина -френско ( трицепса не ми върви а точно това дава вида на ръката и хич не съм доволен ...  , бицепсите обаче съм адски доволен )

Четвъртък-гръб - 50 набирания без тежест с почивки / тяга-3 по 10 макс 70 кг / скрипец отпред лоста-4 по 10 със нормална тежест ( не силя много , целя оформяне /  скрипец отзад лоста -4 по 12 макс 45 кг  / гребане със дъмбел 3 по 12 като след всяка серия напомпвам със скрипец до отказ (преден )

Събота- крака и рамо - 5 сер по 5 пов клек почвам от 100 и свалям със 5 кг / стандартните разгъвания за бедрата и завършвам със напъни(доста съм доволен от бедрата ми , оформени са . Рамото го пръскам и съм много доволен от него.
Корем правя неделя до пръсване  и при гърба- не съм хич доволен от предната част на тялото ми , може къде къде да е по добре.на всичкото отгоре наситина добре се справям със корема и пак.. краката ги държа хоризонтално около минута, едно 500 коремни не ми мърдат с почивка и пак....не си харесвам предната част .Гърдите също - бутам яко( все пак съм 69 кг и смятам че се справям добре )  и не съм доволен.
Хранителен режим - тука идва интересното:
От две седмици съм така- сутрин-7:00 на гладно Nitrix + Beef amino universal 5 хапа  (стария 3 хапа ) / след 30 мин  овесени ядки купичка до горе пълна + 2 яйца и мед ( смятам да вкарам 4 белтъка вместо 2 цели )  10:30 доза протеин Евербилд  12:00 Nitrix 3 хапа 12;30 обяд - пиле бутче със ориз 300 гр + салата /
15:00 извара 400 гр / 17 :00 150 гр пилешко / 19:00 No xplode и тренирвока +BSN amino x повремена нея  21:30 cellmass + Nitrix 3 хапа  22:00 вечеря пилешки гърди със домат 250-300 гр порция .
Събота и неделя хапвам доста и то главно пилешки гърди  със салата като цяло целия ден хаха.
Искам да вкарам в някои ден по интензивна тренировка от типа изтласкване( с клек ) със щанга но не знам кога..
основна цел : обем в гърдите и изчистване на предната част на тялото
Благодаря предварително за изслушването

Редактирано на 22 май 2015 19:00 от Йордан Ганчев

Темата беше редактирана от Йордан Ганчев на 22.05.15 19:16.

Здравей! :)

Една тема е достатъчна.
Коя да оставя - тази или другата в раздела с дневници?

Тази, извинявай предварително :) малко се обърках ахха

казано от Йордан Ганчев на 22.05.15, 19:06:

Преди да започна да се заминавма със фитнес тренирах муай-тай две години и да ви кажа липсват ми този тип тренировки -високият интензитет на тренировка, самата липса на въздух, напрежението, физическата издръжливост , абе като цяло добре си беше .

Каква беше причината да прекратиш тези тренировки, след като толкова много са ти харесвали? От чисто любопитство питам.

От една година се занимавам със фитнес и да ви кажа не е същото-доста по вдървен съм, реакцийте не са ми същите вече, но пък целта ни е друга , нали ?

-> реакции :)

Отделяш ли достатъчно внимание на разтягане? Много хора претупват тази част или пък тя изобщо липсва, а после обвиняват фитнеса и тежестите, че са ги направили “вдървени”. :)

Аз изпитах малко затруднения да ти разчета записките на тренировката, но това може би е проблем в моя телевизор.
Да уточним какво правиш сега:

понеделник - гърди, 5 упражнения
Сряда: бицепс и трицепс, в която тренировка включваш и бой в сянка
Четвъртък: гръб - 5 упражнения
Събота: крака и рамо

-> упражнението се казва “напад”, а не “напън”.

Аз лично бих направила промени в тренировката: бих изтренирала първо големите мускулни групи, след което малките - т.е. гърба бих сложила в сряда. Също така ми се струва, че имаш и излишни упражнения, както и на места неподходяща подредба (например при краката - правиш клек, после екстензии и после напади.. Екстензиите бих сложила или в началото, или в края или пък в смесена серия с многоставно) обаче пак казвам - доста трудно ми беше да разчета тренировките ти.

От две седмици съм така- сутрин-7:00 на гладно Nitrix + Beef amino universal 5 хапа  (стария 3 хапа ) / след 30 мин  овесени ядки купичка до горе пълна + 2 яйца и мед ( смятам да вкарам 4 белтъка вместо 2 цели )  10:30 доза протеин Евербилд  12:00 Nitrix 3 хапа 12;30 обяд - пиле бутче със ориз 300 гр + салата /
15:00 извара 400 гр / 17 :00 150 гр пилешко / 19:00 No xplode и тренирвока +BSN amino x повремена нея  21:30 cellmass + Nitrix 3 хапа  22:00 вечеря пилешки гърди със домат 250-300 гр порция .
Събота и неделя хапвам доста и то главно пилешки гърди  със салата като цяло целия ден хаха.

- Не отделяй жълтъците от белтъците, яж яйцата цели.
- Не е задължително да ядеш само пилешко дори е препоръчително да разнообразяваш. Какво те спира да ядеш и друг вид месо, както и риба?
- На моменти ми се струва, че имаш прекалено малко време между отделните хранения.

основна цел : обем в гърдите и изчистване на предната част на тялото

Ех, всички искаме такива локални магии - да изчистя само тук, да кача маса само там обаче реално нещата са други. :)

Спрях да тренирам поради простата причина -липса на време. просто фитнеса ми дава свобода във времето , което нямам в момента . разтягане- всяка тренировка разтягам , но само в началото и пак се чувствам вдървен, разбира се не отделям 20 мин да разтягам , което би било доста добре  ахха  , но все пак го правя . при краката като цяло не ме интересува подредбата на упражнения поради причината че ми вървят бедрата :D може би е грешка . риба ям , но рядко :( веднъж на седмица , случва се и по рядко .  работя и  нямам много време за храна но факта че например в 12 направя обяд и в 3-4 изварата после вечерям чак в 22:00 затова вкарвам 150 гр пилешко към 17-17:30 а и бостера нали трябва да е на празен стомах .(и да ти кажа под секрет No xploda го водят един от най силните им продукти а не го усещам хич :( и не знам как да постъпя ... като цялото знам кое му куца и за това исках мнение-дали да продължа да тренирам по същия начин или да стъпя на по тежко- 5по 5 серия лег със макс кила например демек да намаля повторенията и да увелича килата не знам.. :)

Ако искаш да качваш тегло, то калорийният ти прием трябва да е съобразен с това. :)

Разтягането се прави СЛЕД тренировката, а не преди нея.

На твое място бих избрала точно това, което се чудиш - намаляване на повторенията и увеличаване на килограмите. Обърни внимание на системата 5х5 като възможен вариант: http://www.bb-team.org/workout/4606_sistema-5x5

Вземи здравето си в свои ръце. Ето как:

Научи повече
back-arrowbb-hexcalendarcheckoutfacebook-iconforumgoogle+instagramlinkedinlogo-smallmailmessagesmy-bbprofileprogressreadingsearchseparator-carrotseparator-dumbbellseparator-shoeservicestoresubmit-arrowtop-arrowtwitteryoutube1 forum-blockforum-deleteforum-editforum-favorite-postforum-flagforum-followforum-lockforum-mergeforum-moveforum-new-postforum-quoteforum-recommendforum-subscribeforum-unlock1