Калориен дефицит?

27.05.15
22:19

Здравейте!

Нова съм във форума и се надявам темата да е пусната в правилната секция.
От по-малко от 3 месеца започнах да се занимавам с фитнес и да се храня здравословно.
На 21 съм, 51 кг, 155см. Тренирам 4 или 5 пъти в седмицата. Всяка тренировка вкючва упражнения
за цялото тяло(не го деля на кръгове) като преди силовата тренировка винаги правя около 10 мин кардио и стречинг.
Чесно казано виждам минимален ефект и по скоро съм склонна да мисля, че е свързано с храненето. Изчислих , че с моето
телосложение и натоварване трябва да поемам 1600 калории на ден, а за да съм в дефицит- около 1300..въпроса ми е
първо дали са сметнати правилно, защото ми се струват някак малко. За цел имам да сваля мазнините и да кача мускулна маса,
а не знам с тези калории дали мога да кача мускулна маса..Може би не мисля съвсем в правилната посока, ще съм благодарна ако
ме ориентирате и с някакъв примерен хранителен режим за тези калории и цели.

Много мерси предварително!! :)

Избери си едно от двете. Покачването на маса изисква калориен излишък, а топенето на мазнии дефицит.

27.05.15
22:30

Ами до някаква степен предполагам са взаимносвързани. Имам предвид покачената мускулна маса не застава ли на мястото на мазнините? Ако не съм права и трябва да избера за да ми дадете съвет бих казала, че ми е по важно да натрупам маса и да оформя едно хубаво тяло, а не просто да стана хилава.

Carbohydrate

28.05.15
09:44

казано от A. D. на 27.05.15, 22:30:

Ами до някаква степен предполагам са взаимносвързани. Имам предвид покачената мускулна маса не застава ли на мястото на мазнините? Ако не съм права и трябва да избера за да ми дадете съвет бих казала, че ми е по важно да натрупам маса и да оформя едно хубаво тяло, а не просто да стана хилава.

Разбира се, че може да се “отслабва” - да се топи мазнината и същевремено да се качва мускул. Тялото се транформира. За една година можеш да промениш тялото си доста....да качиш 5 кг мускул и да намалиш мазнините по тялото, както като цяло, така и на определени места ;)

казано от Carbohydrate на 28.05.15, 09:44:

Разбира се, че може да се “отслабва” - да се топи мазнината и същевремено да се качва мускул.

Редно е, обаче, да доуточниш кой, как и при какви условия може да го направи... защото не става с всеки и винаги. За останалото си прав, разбира се.

Carbohydrate

28.05.15
11:16

казано от Кольо Пияндето на 28.05.15, 09:57:

казано от Carbohydrate на 28.05.15, 09:44:

Разбира се, че може да се “отслабва” - да се топи мазнината и същевремено да се качва мускул.

Редно е, обаче, да доуточниш кой, как и при какви условия може да го направи... защото не става с всеки и винаги. За останалото си прав, разбира се.

Ще отговоря, в твой стил...написал съм достатъчно във форума и съм коментирал....просто трябва да се чете и следи форума. Скоро ще пусна обобщена малка статия по последните теми, като намеря време....Д руг е въпроса, че на някой нк ис харесва ;)

28.05.15
12:22

Благодаря, ще де разчета във форума за да си набавя повече инфо. Мога ли само да помоля някой да сметне калорииния ми прием на ден спрямо написаните по-горе показатели, защото наистина мисля че някъде бъркам..

казано от A. D. на 28.05.15, 12:22:

Благодаря, ще де разчета във форума за да си набавя повече инфо. Мога ли само да помоля някой да сметне калорииния ми прием на ден спрямо написаните по-горе показатели, защото наистина мисля че някъде бъркам..

Не е ясно как си стигнала до споменатите 1600 kcal.
По формулата на Харис-Бенедикт сметката за теб е около 2000 kcal (за поддържане при 4-5 тежки тренировки седмично). Максималният разумен енергиен дефицит е 20 % (съответно няма причина да слизаш под 1600 kcal дневно).

28.05.15
13:15

Благодря много за помощта. Знаех си че нещо не е както трябва :D

Saudade

31.05.15
15:19

Според формулата на Harris–Benedict, подновена през осемдесетте, имаш 1860 калории дневно (сметнато е с четири тренировки седмично), за да поддържаш формата си. Хиляда и триста калории дневно са твърде малко. Изваждайки 20%, ти остават 1488 калории дневно. Тоест - спокойно приемайки си 1500 калории дневно, ще сваляш около 17 килограма годишно.

Мнението беше редактирано от Saudade на 31.05.15 15:20.

Вземи здравето си в свои ръце. Ето как:

Научи повече
back-arrowbb-hexcalendarcheckoutfacebook-iconforumgoogle+instagramlinkedinlogo-smallmailmessagesmy-bbprofileprogressreadingsearchseparator-carrotseparator-dumbbellseparator-shoeservicestoresubmit-arrowtop-arrowtwitteryoutube1 forum-blockforum-deleteforum-editforum-favorite-postforum-flagforum-followforum-lockforum-mergeforum-moveforum-new-postforum-quoteforum-recommendforum-subscribeforum-unlock1