Вашите мнения за моята програма

07.06.15
14:57

Здравейте на всички. Тренирал съм 2 години, като бях направил почивка от около 1 година в която не бях тренирал. От 3 месеца тренирам отново в залата, като свалих 15 килограма. Тренирах по следната програма:
1-гърди
2-гръб
3-рамо и трапец
4-ръце
5-крака

,но вече няма да имам толкова свободно време и смятам да тренирам 3 дни, като мисля следните програми:
1 ден - гърди и гръб
2 ден - почивка
3 ден - рамо и трапец
4 ден - почивка
5 ден - ръце
6 ден - почивка
7 ден - почивка

или

1 ден - гърди и трицепс
2 ден - почивка
3 ден - гръб и бицепс
4 ден - почивка
5 ден - рамо и трапец
6 и 7 ден - почивка

премахнал съм краката, тъй като ходя да тренирам крака отделно по стълби и други упражнения. Целта ми като цяло е да изчистя корема. Кардио правя 5-6 дни в седмицата. Висок съм 1.84см и 79 килограма. Пия протеин суроватъчен, BCAA, л-карнитин. Какво мнения и съвети бихте ми дали ? Благодаря предварително. Поздрави.

07.06.15
18:37

Напиши поне какви упражнения, колко серии и повторения правиш. Така описано “гърди и гръб в понеделник” не ни говори нищо.
Дали ще сваляш или качваш килограми зависи най- вече от диетата. Общо казано ако си в калориен дефицит и си разпределил по правилният за теб начин макротата, то ще отслабваш. Добавките няма да спасят положението ако хранителният режим не отговаря на търсените от теб резултати.
И последно да кажа, че краката не са за подценяване. Например клековете с щанга са отлично средство за горене на калории. Като цяло при една добре изградена фитнес програма в която преобладават базовите упражнения, не би имало нужда да се прави толкова много кардио.

07.06.15
18:57

Понеделник Крака/Рамо
Сряда Гърди/Бицепс
Петък Гръб/Трицепс

Аз така тренирам, правя за всеки мускул по 2 упражнения тежки, и съм много доволен

Пример:

Крака / Рамо- 5х5 заден клек 5х5 преден клек, 3х8 Преса, 6х10 Вертолет 3 серии тесен 3 серии широк хват

Гръб / Трицепс - 5х8 Тяга, 5х10 Гребане пред гърди от наклонен стоеж, 4х8 Тесен хват за трицепс, 4х8 френско

Мнението беше редактирано от ХЕКТОР на 07.06.15 18:59.

11.06.15
00:34

Като цяло не е от огромно значение кое и кога тренираш. Важното е да тренираш усилено когато го правиш.
Добри комбинации са  Гърди с гръб, ръце и рамо (което си е част от ръката :D ), крака с гръб (или корем както си решиш).
Бицепс и гръб, трицепс, рамо и гърди и отново крака и гръб.
Важното в крайна сметка е да тренираш усилено. Има и нещо друго, като тренираш продължително време с една програма и по един и същи начин, тялото ти свиква и ефектите се забавят. Всеки е забелязвал как в началото има голям ефект и после ефекта изчезва. За това през месец сменяй програмата, прави повече или по-малко повторения, стрип сетова, сменяй упражненията и така нататък. Както самия Арнолд казва, трябва да шокираш мускола. А кое с кое и кога ще го тренираш няма толкова голямо значение.
И също така... ТРЕНИРАЙ СИ КРАКАТА ЧОВЕК. Недей да ставаш един от чучелата които ходят по фитнеса с огромни горни части на тялото и две клечки отдолу. А и в крайна сметка фитнеса не е само за тва как изглеждаш, трябва и да функционираш както трябва, а без крака за къде?

Мнението беше редактирано от Bio Zelink на 11.06.15 00:35.

Да видим дали съм разбрал правилно.Ходиш 3 пъти седмично на фитнес и допълнително тичаш 5,6 пъти седмично?Брат,ти кога почиваш ?Моят съвет е да минеш на всеизвестния “базов” сплит. 1-ви ден гърди(лежанка,преса с дъмбели от наклон и флайс) и бицари(сгъване с прав или крив лост),2-ри ден гръб(придърпване на горен скрипец,тяга и гребане) и трицепс(лежанка с тесен хват и френско), и 3-ти ден крака(заден и преден клек и упражнение за прасци) и рамо(преса с дъмбели,обратен флайс и повдигане на дъмбели встрани).Краката е забранено да НЕ се тренират,все пак са половината тяло и чрез тях се изгарят голямо количество калории,а да не говорим ,че при клековете участват почти всички мускули в тялото.За твоите размери,повече от един път кардио е бошлаф,няма смисъл.Качи мускулна маса и корема ще се изчисти.Успех!

Вземи здравето си в свои ръце. Ето как:

Научи повече
back-arrowbb-hexcalendarcheckoutfacebook-iconforumgoogle+instagramlinkedinlogo-smallmailmessagesmy-bbprofileprogressreadingsearchseparator-carrotseparator-dumbbellseparator-shoeservicestoresubmit-arrowtop-arrowtwitteryoutube1 forum-blockforum-deleteforum-editforum-favorite-postforum-flagforum-followforum-lockforum-mergeforum-moveforum-new-postforum-quoteforum-recommendforum-subscribeforum-unlock1