Болки в седнало положение

16.06.15
21:20

Привет,
една година лекувам лумбална дискова херния (L5-S1) в следствие на травма във фитнеса. Болките в кръста и крака отминаха, мускулната маса на крака се възвърна, само че остана нещо, което ми влошава силно качеството на живот. Когато съм седнал за повече от 10-15 мин. започва в десния бут нещо като парене и не ме оставя докато не стана или легна. Усещам облекчението веднага. Карам всеки ден на изометрични тренировки за core, кардио си правя с разходки, елиптикал или статично колело, а във фитнеса правя само с малки тежести и упражнения, които не влияят на гръбнака. Понеже съм с 15-20кг над нормата все си мисля, че е заради килограмите и се получава механична компресия на нерва, но от друга страна след като цялата симптоматика вече изчезна, и мога да си вдигам крака на повече от 60* без да ме боли по хода на нерва... От началото на годината ходих на няколко невролога и един невро. Всички си знаят тяхното, лекарства, лекарства, като неврото предлага операция, ако не мога да толерирам болката. Аз на доста места в интернет четох, че консистенцията излязла от диска, която притиска нерва с времето намалява своя размер и не създава проблеми.  През тази една година не съм вдигал тежко и съм спазвал всички правила за гърба съвсем стриктно. Дали не е минало прекалено малко време за възстановяване?

Вземи здравето си в свои ръце. Ето как:

Научи повече
back-arrowbb-hexcalendarcheckoutfacebook-iconforumgoogle+instagramlinkedinlogo-smallmailmessagesmy-bbprofileprogressreadingsearchseparator-carrotseparator-dumbbellseparator-shoeservicestoresubmit-arrowtop-arrowtwitteryoutube1 forum-blockforum-deleteforum-editforum-favorite-postforum-flagforum-followforum-lockforum-mergeforum-moveforum-new-postforum-quoteforum-recommendforum-subscribeforum-unlock1