ХР за покачване ММ

Здравейте ! Реших да променя начина си на хранене.Поразгледах във форума някой теми и си пресметнах точно колко ми е (КБ)-калорния ми баланс + калорния излишък и съм избрал съотношението В:Б:М=50%;30%;20%.
Ето малко информация за мен:На 17 години,почти на 18 съм, 70кг, висок 187-88см,тренирам 4-5 пъти в седмицата.
Пресметнах си калорийния баланс и идва приблизително 2875 като добавям 600 калории излишък за покачване на въпросната маса. Тоест идва 3475 общо.
Следователно
В:434,25гр трябва да поемам вс.ден
Б:2606,25гр протеин трябва да поемам вс.ден
М:77,2гр трябва да поемам вс.ден

Въпроса ми е,точно както да ям през деня,мисля 5-6 хранения на ден да правя.Благодаря предварително :) Точно не мога да си определя какви храни трябва да ям.

Kondio

21.06.15
17:58

Не съм сигурен дали аз не бъркам, но ако си написал 2600гр протеин тва е невъжможно щото само тва са ти около 10 000 калории.

Относно храните ето някой които имав статия за покачване на маса:

въглехидратно преобладаващи (хляб и хлебни изделия, ориз и оризови изделия, зърнени храни, захар и захарни изделия, царевица, картофи, грах, овесени ядки, кестени)
белтъчно преобладаващи (мляко и млечни изделия, яйца, соя, месо, риба, морски деликатеси, ядки)
преобладаващо на мазнинни (растителни масла от семена и ядки, зехтин, мас, масло, сметана, топени сирена с масленост над 60%, семена, палмово масло, кокосово масло)
зеленчуци (краставици, домати, марули, салати, чушки, спанак, коприва, киселец, зеле, карфиол, броколи, тиквички, тиква, моркови, зелен фасул, магданоз, копър, целина, патладжани, бамя, ряпа, репички и др.)
плодове (ябълки, круши, череши, дюли, черници, вишни, банани, фурми, портокали, мандарини, тенджарини, грейпфрути, грозде, кайсии, праскови, смокини, мушмули, киви, ананас, лимони, нар, райска ябълка, ягоди, малини, боровинки, къпини, пъпеши, дини и др.

П.С : Тук има диети за покачване където е подробно обенено какво да ядеш, кога, защо и т.н  ако искаш виж:
http://www.bb-team.org/hranene/hranitelni-rezhimi

Мнението беше редактирано от Kondio на 21.06.15 18:04.

Вземи здравето си в свои ръце. Ето как:

Научи повече
back-arrowbb-hexcalendarcheckoutfacebook-iconforumgoogle+instagramlinkedinlogo-smallmailmessagesmy-bbprofileprogressreadingsearchseparator-carrotseparator-dumbbellseparator-shoeservicestoresubmit-arrowtop-arrowtwitteryoutube1 forum-blockforum-deleteforum-editforum-favorite-postforum-flagforum-followforum-lockforum-mergeforum-moveforum-new-postforum-quoteforum-recommendforum-subscribeforum-unlock1