Помощ относно програмата

28.06.15
15:28

Здравейте!Тренирам от няколко месеца и един инструктура ми помага,но правих само 2 седмици цяло тяло и после ми даде този сплит понеделник:гърди и бицепс сряда:гръб и трицепс петък :рамо и крака.Навсякъде съм чел,че трябва доста повече време да се прави цяло тяло.Според вас грешно ли тренирам и ако да то мога ли да поправя грешката и как ?

puzimir

28.06.15
19:41

Друг инструктор.

28.06.15
21:20

Тренировките за цялото тяло не са само за начинаещите. Те могат да се изпълняват независимо от стажа на трениращия. В сравнение с това пък типа сплит описан от теб е подходящ по- скоро за напреднали трениращи- културисти, готвещи се за сцена и тн. (а ти не си такъв).
Щом инструктора те е насочил към такъв тип тренировки и то толкова скоро, прави си изводите какъв е.
Целта ти в момента трябва да е научаването на базовите упражнения- клек, лег, тяга, военна преса, набирания и кофички. Да укрепваш цялостно тялото си, да изпълняваш упражненията правилно и да прогресираш силово.
Едва като изпълниш тези цели, може да си мислиш за сплитове.

Вземи здравето си в свои ръце. Ето как:

Научи повече
back-arrowbb-hexcalendarcheckoutfacebook-iconforumgoogle+instagramlinkedinlogo-smallmailmessagesmy-bbprofileprogressreadingsearchseparator-carrotseparator-dumbbellseparator-shoeservicestoresubmit-arrowtop-arrowtwitteryoutube1 forum-blockforum-deleteforum-editforum-favorite-postforum-flagforum-followforum-lockforum-mergeforum-moveforum-new-postforum-quoteforum-recommendforum-subscribeforum-unlock1