Свинско месо по време на диета?

01.07.15
16:43

Здравейте, днес става 1 година откакто съм на диета. Аз съм момиче на 15 години и миналата година започнах диета, защото бях с наднормено тегло. Тогава диетата ми представляваше ядене на плодове за закуска, свинско месо и салати. С времето намалях храната. От известно време започнах и да спортувам по-често. От няколко месеца започнах да отбягвам свинското месо, понеже някой ми каза, че пилешкото било по-добро за диета. Въпроса ми е вярно ли е това и има ли проблем, ако пак започна да се храня със свинско месо. Има ли възможност да кача килограми?

казано от Рени Ф. на 01.07.15, 16:43:

От няколко месеца започнах да отбягвам свинското месо, понеже някой ми каза, че пилешкото било по-добро за диета.

Спомни си кой е и не го слушай повече.

Въпроса ми е вярно ли е това...

Не.

...има ли проблем, ако пак започна да се храня със свинско месо.

Няма проблем.

Има ли възможност да кача килограми?

Ще качиш килограми когато приходът на енергия е по-голям от разхода, не когато ядеш това или онова месо.

Мнението беше редактирано от Кольо Пияндето на 01.07.15 16:49.

01.07.15
16:48

Здравей, тази диета, ти ли си я измисли или някой ти я даде и какво мислят близките ти по въпроса?

Изцяло подкрепям Кольо и искам да кажа, че твърдения от типа:

“Пилешкото месо и тилапията са само за периоди на чистене или само жени, а свинското месо е за период на качване и за мъже, или за жени, които искат да качват”

са
- поредните митове
- поредните заблуди
- пълна глупост

Можеш спокойно да ядеш свинско месо по време на диета за сваляне на тегло, но разбира се трябва да съобразиш калорийния прием с това (както вече ти казаха).

01.07.15
23:25

Яж си свинско и не се притеснявай, аз миналото лято свалих 8 кг. като ядях по 1 кг. свинско на ден.

Вземи здравето си в свои ръце. Ето как:

Научи повече
back-arrowbb-hexcalendarcheckoutfacebook-iconforumgoogle+instagramlinkedinlogo-smallmailmessagesmy-bbprofileprogressreadingsearchseparator-carrotseparator-dumbbellseparator-shoeservicestoresubmit-arrowtop-arrowtwitteryoutube1 forum-blockforum-deleteforum-editforum-favorite-postforum-flagforum-followforum-lockforum-mergeforum-moveforum-new-postforum-quoteforum-recommendforum-subscribeforum-unlock1