Всеки проблем с решението си!.. Подкожни мазнини, борбата с тях. Ново начинание и допитвания.

15.07.15
02:19

Здравейте членове на фитнес общността. Бих искал да започна с това, че съм от многото хора, борещи се с мазнините. Навярно сте се нагледали на изобилието от теми с проблемите на ‘’моите хора’’ (наричам ги така, защото и тяхната цел е същата като моята.. т.е. свалянето на килограми), но искрено се надявам някой да ми помогне понеее.. малко и да ми разясни нещата, които включва за мен новата сфера- фитнеса. Та моята цел е да сваля многото за мен и малкото за по-слабите, мислещи че привеждането във форма е толкова лесно-15 килограма. Въпреки че съм на не много голяма възраст аз пиша тук и съм напълно сериозен за постигане на успехите, които искам.. пиша тук с очакване за малко помощ и мотивация. Само на 14 съм, висок съм 175 см. и тежа ъхмм.. 85 кг., въпреки че не ми личат много, защото съм по-висок желая тези мазнини да бъдат извън мен! Искам да добавя, че мазнините в областта на гърдите ги мразя най-много и имам ОГРОМНО желание те да изчезнат. Според изчисленията ми аз съм с около 10-15 килограма повече от нормалното. Бих искал да се допитам до Вас какво да направя за да ги сваля за минимално време (нямам предвид минималното време, което срещах по сайтове и форуми ‘‘7-кг. за 1 седмица’‘, ‘’Оттърви се от 10 кг за 2 седмици’’ и т.н...), но бих казал 2-3-4 месеца.. пак са малко, но не съм от хората заредени с много търпение. От известно време (почти един месец) се пробвам да се ограничавам (без много хляб, чипсове, пици, тостери, бургери, пържено (ял съм в краен случай), газирани напитки, сладко (въпреки че понякога когато се отчаям и си казвам ‘’никога няма да постигна целта си’’ и изгубя мотивация съм склонен да си купя нещо сладко и да кажа ‘’аман на всичко ще си остана такъв’‘, но се придържам и това се случва рядко). Ходя на фитнес всеки ден от около 20-25 дни, карам колело около 2-3 пъти в седмицата, играя футбол 3-4 пъти в седмицата и тичам. По принцип не съм от застоялите.. движа се много. Та бих искал да ми помогнете по някакъв начин и да ми предложите начини за решението на проблема ми. Много бих искал да сваля килограмите (около 10-15 кг.), защото знаете.. човек иска да се чувства добре в тялото си, а и хората говорят, обсъждат.. :) Благодарности!.. Лек ден/вечер! :)

Темата беше редактирана от Muscle King на 15.07.15 02:50.

Започнал си вече - просто продължавай.
Предимно хубава храна и достатъчно движение + търпение.
Целта ти, по думите ти, е изпълнима за 4 месеца, но не се вманиачавай в цифрите на кантара и то още на 14 години.
Важно е от какво идва теглото ти.

Опиши как точно се храниш и какво правиш във фитнеса.

15.07.15
11:51

Както казах избягвам да се храня с подобни пакетирани.. ъхмм така да ги нарека- боклуци. Попринцип спя до много късно 11-12 ч. и не мога да закуся. Около 12:30 хапвам предимно омлет (бих си варил яйцата, но ги мразя варени), понякога ям пилешка, печена на фурна пържола или ориз със зеленчуци. Около 14:00 часа отивам във фитнес залата (по-надолу ще напиша как вървят нещата там). След тренировка около 15:30 хапвам бърза закуска. Една шепа ядки, плод, Активия или Белвита. За вечеря ям от готвеното вкъщи някаква супа, яхния и тем подобни или си пека пилешко филе (пържола). От скоро ходя на фитнес.. все още търся перфектната за мен програма- за един вид отслабване, но явно такава или няма или не съм намерил.. винаги срещам една и съща дума- КАРДИО, което аз правя всеки ден. Та от всичкото лутане по сайтовете за фитнес програма попитах един приятел, също новак в тази сфера, който ходи на фитнес за програмата му. Първи ден гръб. Втори ден гърди. Трети ден бицепс и трицепс. Четвърти ден крака и корем. Като преди тренировка и след тренировка по 10 минути кардио (пътечка, велоаргонометър, кростренажор...). Личи си само и за месец, че съм придобил някаква мускулна маса, но това не е целта ми. Благодарности и поздрави. Лек ден/вечер! :)

Мнението беше редактирано от Muscle King на 15.07.15 11:53.

Вземи здравето си в свои ръце. Ето как:

Научи повече
back-arrowbb-hexcalendarcheckoutfacebook-iconforumgoogle+instagramlinkedinlogo-smallmailmessagesmy-bbprofileprogressreadingsearchseparator-carrotseparator-dumbbellseparator-shoeservicestoresubmit-arrowtop-arrowtwitteryoutube1 forum-blockforum-deleteforum-editforum-favorite-postforum-flagforum-followforum-lockforum-mergeforum-moveforum-new-postforum-quoteforum-recommendforum-subscribeforum-unlock1