Вредни навици

20.07.15
13:31

Привет на всички. Първо, знам че тая тема не е много за този раздел, по скоро е за “Често задавани въпроси”, ама не ми позволи да я пусна там. Администраторите да коригират ако има грешка, извинявам се предварително.
Та така, по същество- аз съм човек, който доста често тренира (поне 5 пъти в седмица на лостове). Не е трудно да се досетиш, че се движа доста и че съм изчел бая статии за здраве и фитнес, пък отделно от това и родителите ми имат солидни познания по медицина. Казвам това, защото вчера спорих с един приятел, който се върна от Англия, и ми каза че тревата не била нещо вредно ( O.o )
Честно казано аз останах безмълвен. Едва ли ако беше безвредна (не говорим за полезна) щеше да е забранена в толкова страни. Той обаче започна да ми вади някакви аргументи от сорта на: “Ама тя се ползва като лекарство”, “Ама то всички го правят”, “Ама от алкохол умирали хора, пък от тревата не”, “Ама тя те успокоявала и благодарение на това си вдигаш IQ-то” и всякакви такива глупости. И се чудих сутринта какво да правя, защото този въпрос цяла вечер го мислих, кой е прав и кой е крив, и реших да пусна темата в този сайт- нали все пак освен за спорт, той е и за здраве. Иска ми се да видя мнението и на други хора, които са като мен (трениращи)- всеизвестно е, че ние гледаме на нещата под друг ъгъл.
Моето мнение по въпроса е, от статиите които съм изчел, че в марихуаната има много вещества, които все още не са изследвани, пък и за да се забранява от такива висши институции в САЩ и Западна Европа.. едва ли е случайно. Пък и не намирам нищо готино в тая билка. Също и този тарикатлък (както вече споменах) с който излизат всички пушалки, че марихуаната е лекарство- нали за да взимаш един медикамент, ти трябва да имаш нужда от него, трябва да си болен :D Ps тревоманията не се брои.
Впрочем, търсих и други теми във форума, не съм я написал веднага, но моят случай е малко по- специфичен от намереното. Горепосоченият мой приятел дори не е пълнолетен, на 17 години е, и редовно хобито му е да ходи в 1 или 5 езикова и да пафкат там към 12, 1 вечерта. Като прибавим и факта, че от 8 клас ходи и повръща по дискотеките посред нощите... не знам, според него понеже аз не правя това, и не се скитам по улиците до средата на сутринта, ами ходя на лостове и 11 вече съм в нас, понеже съм на мнение че от този час на сетне просто няма какво да правиш навънка, значи, че съм асоциален, и редовно ми разправя как не съм излизал никъде и не съм социализирал. Честно казано ми е през оная работа за подобно мнение, ама се замислих - да не нещо аз да съм кривнал от правия път :D
Та, очаквам вашите мнения с нетърпение- Ефект на марихуаната от по-ранна възраст, Ползи и вреди, Необходима ли е, Защо се използва, Защо стана по-модерно да пушиш и да пиеш, от колкото да тренираш и да учиш, Защо стана и по-търсено от по-нежния пол и какво поколение според вас се задава, погледнато от към страна на здраве и работоспособност.

Разликата между лекарство и отрова е количеството.

НИ

20.07.15
14:09

казано от Дан Чо на 20.07.15, 13:31:

Привет на всички. Първо, знам че тая тема не е много за този раздел, по скоро е за “Често задавани въпроси”, ама не ми позволи да я пусна там. Администраторите да коригират ако има грешка, извинявам се предварително.
Та така, по същество- аз съм човек, който доста често тренира (поне 5 пъти в седмица на лостове). Не е трудно да се досетиш, че се движа доста и че съм изчел бая статии за здраве и фитнес, пък отделно от това и родителите ми имат солидни познания по медицина. Казвам това, защото вчера спорих с един приятел, който се върна от Англия, и ми каза че тревата не била нещо вредно ( O.o )
Честно казано аз останах безмълвен. Едва ли ако беше безвредна (не говорим за полезна) щеше да е забранена в толкова страни. Той обаче започна да ми вади някакви аргументи от сорта на: “Ама тя се ползва като лекарство”, “Ама то всички го правят”, “Ама от алкохол умирали хора, пък от тревата не”, “Ама тя те успокоявала и благодарение на това си вдигаш IQ-то” и всякакви такива глупости. И се чудих сутринта какво да правя, защото този въпрос цяла вечер го мислих, кой е прав и кой е крив, и реших да пусна темата в този сайт- нали все пак освен за спорт, той е и за здраве. Иска ми се да видя мнението и на други хора, които са като мен (трениращи)- всеизвестно е, че ние гледаме на нещата под друг ъгъл.
Моето мнение по въпроса е, от статиите които съм изчел, че в марихуаната има много вещества, които все още не са изследвани, пък и за да се забранява от такива висши институции в САЩ и Западна Европа.. едва ли е случайно. Пък и не намирам нищо готино в тая билка. Също и този тарикатлък (както вече споменах) с който излизат всички пушалки, че марихуаната е лекарство- нали за да взимаш един медикамент, ти трябва да имаш нужда от него, трябва да си болен :D Ps тревоманията не се брои.
Впрочем, търсих и други теми във форума, не съм я написал веднага, но моят случай е малко по- специфичен от намереното. Горепосоченият мой приятел дори не е пълнолетен, на 17 години е, и редовно хобито му е да ходи в 1 или 5 езикова и да пафкат там към 12, 1 вечерта. Като прибавим и факта, че от 8 клас ходи и повръща по дискотеките посред нощите... не знам, според него понеже аз не правя това, и не се скитам по улиците до средата на сутринта, ами ходя на лостове и 11 вече съм в нас, понеже съм на мнение че от този час на сетне просто няма какво да правиш навънка, значи, че съм асоциален, и редовно ми разправя как не съм излизал никъде и не съм социализирал. Честно казано ми е през оная работа за подобно мнение, ама се замислих - да не нещо аз да съм кривнал от правия път :D
Та, очаквам вашите мнения с нетърпение- Ефект на марихуаната от по-ранна възраст, Ползи и вреди, Необходима ли е, Защо се използва, Защо стана по-модерно да пушиш и да пиеш, от колкото да тренираш и да учиш, Защо стана и по-търсено от по-нежния пол и какво поколение според вас се задава, погледнато от към страна на здраве и работоспособност.

Всъщност е легална/декриминализирана в голяма част от САЩ и западна Европа.

Специално за рак, не е лекарство, но облекчава доста болката и, може би най-важно, помага много с апетитът при химиотерапия. При онкоболните личното тегло е, един от най-важните фактори, които определят възможността за оцеляване. Така че приносът на тревата е много сериозен в това отношение, но сама по себе си и директно тя не е лек.

Друго свойство е, че има противовъзпалително действие.

При рядка употреба, засилва притокът на кръв в ACC , поради тази причина, хората за които ефектът е нов стават по-креативни. При хронична употреба, ефектът се обръща и притокът на кръв към тази част на мозъкът спира и съответно има елемент на стагнация.

Тревата е нещо сигурно, което няма да ти навреди, но не се комбинира с определени неща като кофеин и всичко друго, което по някакъв начин влияе на кръвното налягане. В щатите има случаи на възрастни хора, чиито сърца са се пръснали, тъй като са решили да си спретнат яка вечеринка с трева и виагра.

Накратко - тревата, там където е легализирана и разпространението й става под контрол, е сигурна и ефективна (за стимулиране на ACC) при рядка употреба и/или при определени видове заболявания. Наистина важно е, че тя не е лекарство, но се използва успешно за третиране на симптоми.

Дали ти трябва е въпрос на лично предпочитание, ценности, нагласа и т.н. Приятелят ти няма да го коментирам. Това е извратено.

Мнението беше редактирано от Никола на 20.07.15 14:14.

20.07.15
20:20

Д-р Юлиан Караджов в едно предаване беше казал нещо много интересно (едвали ще се сетя дословно).
- Като кажа на тийнейджърите, че марихуаната е известна от древни времена и, че не те са открили топлата вода, тогава за тях тя става с една идея по безинтересна.
Едвали на повечето лапета всъщност им се пуши, правят го заради модата, заради бунта, за да се отличат от някой, за да са различни, пък по лабилните започват да употребяват и по сериозни неща. Всичко си е до време, макар, че познавам хора на по 30г. които още пафкат и мислят, че това е много готино.
Дали е вредна, не мога да кажа със сигурност, има си учени за тая работа. От лични наблюдения... Познавам един- двама, които пушат от години и все повече се убеждавам, че критичното им мислене тотално се е изпарило. Хора, които до преди години са искали да се развиват, чели са книги, били са любознателни, били са бунтари, днес са малко или много като зеленчук.
Познавам и други хора, които пафкат от време на време и вече преподават на деца- хора учителски професии. Мозъкът им сече като браснач, не пафкат по парковете с бира в ръка, а си стоят вкъщи за да не дават лош пример на околните.

Веднъж месечно е полезна, но аз не я употребявам вече.... преди ползвах , беше ми приятно , но я спрях заради фитнеса ;) Просто напушиш ли се е невъзможно да направиш сносна тренировка, най много да огладнееш като вълк и да ометеш всичко.... Това между другото ми припомни че в този ми период не бях много дебел въпреки че тренирах слабо и ядях много повече от сега - по около 5000 ккал/ден и се чудя дали тревата не влияе по някакъв начин на обмяната на в-вата или просто като съм бил по-малък тялото ми е усвоявало всичко... Но общо взето който иска да си пуши но да знае че ще му е трудно във фитнеса и бързо ще пресъхва за вода :)

27.07.15
21:14

Абе зависи как ти понася, на всеки човек действа различно(а и зависи колко е качествена и дали е друсана с нещо). Като цяло в България изобщо не е толкова качествена, колкото в Америка. Аз познавам хора, които я друсат с лепило и с всякакви други боклуци, само и само да изментят хората и да продадат по-малко за повече пари.
А колкото до действието : на мен не ми понася добре, ако направя повече от 2-3 дръпки. Като цяло не я харесвам много, защото много хора “забиват” от нея, включително и аз преди, като прекалявах, а не виждам смисъл в това да излезнеш и да забиеш в земята. Може да се извлече нещо хубаво от нея, но само ако е качествена и ако не се прекалява, защото колкото повече пушиш, толкова повече ще ти трябва, за да се напушиш, иначе няма да те хваща. ;)

28.07.15
11:49

Не знам точно колко  негативния ефект от тревата, но със сигурност е по-малък от  алкохола и тютюна, които пък са легални.
Аргумента че се ползва за лекарство издиша щото напушалките не се лекуват с нея. То и морфина е лекарство.
Общо взето прекомерната употреба на всякакъв вид субстанции води до проблем. 
От гледна точка на спорта със сигурност води до преяждане и загуба на мотивация,  а някъде бях чел и че спомага за намаляване на нивата не тестостерон(not cool).
Иначе и на  мен ми звучиш леко антисоциален. Личното ми мнение е че човек трябва да “поживее” и да види от всичко. Ако не пиеш и не си правиш купона когато си млад - 18-25 години кога братче?

28.07.15
12:11

казано от Светослав Стоянов на 28.07.15, 11:49:

Не знам точно колко  негативния ефект от тревата, но със сигурност е по-малък от  алкохола и тютюна, които пък са легални.
Аргумента че се ползва за лекарство издиша щото напушалките не се лекуват с нея. То и морфина е лекарство.
Общо взето прекомерната употреба на всякакъв вид субстанции води до проблем. 
От гледна точка на спорта със сигурност води до преяждане и загуба на мотивация,  а някъде бях чел и че спомага за намаляване на нивата не тестостерон(not cool).
Иначе и на  мен ми звучиш леко антисоциален. Личното ми мнение е че човек трябва да “поживее” и да види от всичко. Ако не пиеш и не си правиш купона когато си млад - 18-25 години кога братче?

Мнението беше редактирано от TonsOfDamage на 28.07.15 12:11.

28.07.15
12:23

Ха ха тоя деди ако се напие ше му трябва 1 месец да се върне към живота

Вземи здравето си в свои ръце. Ето как:

Научи повече
back-arrowbb-hexcalendarcheckoutfacebook-iconforumgoogle+instagramlinkedinlogo-smallmailmessagesmy-bbprofileprogressreadingsearchseparator-carrotseparator-dumbbellseparator-shoeservicestoresubmit-arrowtop-arrowtwitteryoutube1 forum-blockforum-deleteforum-editforum-favorite-postforum-flagforum-followforum-lockforum-mergeforum-moveforum-new-postforum-quoteforum-recommendforum-subscribeforum-unlock1