Опасен ли е креатина за тестисите ?

06.08.15
00:40

Добър вечер ! Съжалявам, ако съм объркал раздела. Знам, че въпроса ми е изключително тъп, и че има много изписано по темата със страничните ефекти от креатина, но може ли той да предизвика рак на тестисите. Днес докато се ровех в нета попаднах на статия в Men`s Health, в която пише, че употребата на продукти, съдържащи креатин могат да увеличат риска за рак на тестисите до 66%, същите статий ги намерих и в български сайтове. Понеже креатина ми е една от основните добавки (пия го в нормите и с нужните почивки) се изплаших много. Благодаря предварително

06.08.15
00:47

Младежо, и цигарите водят до рак на белия дроб, но като изпушиш една не го хващаш нали.
Всичко в граница е добре.
ps.Недей се задълбочава толкова, задраскан ли си за в списъка на Св. Петър и на вода да го караш все тая. :D bazinga

06.08.15
03:13

Употребата на креатин може да предизвика много тежки последици сочи проучването на майненския университет  проведено през 2014 година!
Учените стигат до извода, че дори една доза креатин може да предизвика:
-Атрофия на тестисите
-Удебеляване на гласа
-3248% водна задръжка
-камъни в бъбреците
-спин
-сифилис
-гонорея
-ЧПВ
-рак на маточната шийка (нищо, че си мъж, от креатина всичко може да ти стане)
-шизофрения
-кретенизъм
Учените също установяват, че най-честия страничен ефект е рязко затъпяване и склонност към задаване на неразумни въпроси!
Очакват се още проучвания!

06.08.15
03:53

Не.

06.08.15
16:48

Моят правопис ли ? :)

06.08.15
16:58

Аз мисля, че понеже креатинът е и креативен, може да ти изкреатини 3-ти тестис, но само ако си кретен.

06.08.15
17:39

човек да попита нещо и всички почват да се бъзикат.....

06.08.15
17:45

казано от Nikola Tsenov на 06.08.15, 00:40:

Знам, че въпроса ми е изключително тъп,

Чудно що ли? :D

Deadeye

06.08.15
22:42

Никола, мислех и аз да ти напиша нещо много остроумно и подигравателно, но нищо не ми идва на акъл. Извинявай.

07.08.15
00:01

То кой знае колко от вас са писали “опасен ли е креатина” в гугъл, или нещо от сорта, свързано с хранителни добавки, а сега де ли се подигравате, на българите ни е национална черта това....

Моля, придържайте се към темата и спазвайте добрия тон!

25.10.15
10:42

Вземи здравето си в свои ръце. Ето как:

Научи повече
back-arrowbb-hexcalendarcheckoutfacebook-iconforumgoogle+instagramlinkedinlogo-smallmailmessagesmy-bbprofileprogressreadingsearchseparator-carrotseparator-dumbbellseparator-shoeservicestoresubmit-arrowtop-arrowtwitteryoutube1 forum-blockforum-deleteforum-editforum-favorite-postforum-flagforum-followforum-lockforum-mergeforum-moveforum-new-postforum-quoteforum-recommendforum-subscribeforum-unlock1