Гребен тренажор за покачване на мускулна маса - мнения?

28.08.15
07:57

Здравейте, исках да попитам дали в моят случай гребния тренажор би ми свършил работа. На 26г съм и съм висок 1.96, тежа 75кг и искам да кача около 5кг мускулна маса (чиста), но работя много и нямам време през ден да ходя на фитнес за да тренирам отделни мускулни групи, доколкото разбрах гребния тренажор натоварвал всички мускули в тялото. И да попитам дали мога да постигна заветната цел с него, тъй като рамената и гърба са ми най-изостаналите ми групи, които най-много искам да развия. Но дали тренажора не е само за стягане или отслабване, тъй като при него предполагам не се тренира на серии и повторения до отказ, а като кардиото с предварително зададено време?

За 5 кг чиста мускулна маса ще ти е нужно повече внимание върху храненето, доста търпение и обмисляне върху варианти за включване на друга активност.
Не е нужно да се тренират отделни мускулни групи, когато ходиш във фитнес. Нито пък е единственият възможен начин за постигане на целите ти.
Нямаш ли 3-4 пъти седмично по 30-40 мин, които да отделиш за тренировка на цялото тяло (с тежести)?

Вземи здравето си в свои ръце. Ето как:

Научи повече
back-arrowbb-hexcalendarcheckoutfacebook-iconforumgoogle+instagramlinkedinlogo-smallmailmessagesmy-bbprofileprogressreadingsearchseparator-carrotseparator-dumbbellseparator-shoeservicestoresubmit-arrowtop-arrowtwitteryoutube1 forum-blockforum-deleteforum-editforum-favorite-postforum-flagforum-followforum-lockforum-mergeforum-moveforum-new-postforum-quoteforum-recommendforum-subscribeforum-unlock1