Кои храни са протеини и кои - въглехидрати?

Здравейте, на 21 години съм и съм висок 178 см. Тренирам от една седмица (от които два почивах),тоест 5 дена и съм смъкнал около 3,5-4кг.  Бързо смъквам и бързо качвам. Препоръчаха ми да се храня разделно,тоест сутрин да приемам някакъв вид плод или да ходя на фитнес на гладно,след това да ям протеини и вечерно време въглехидрати,като зеленчуците мога да ги смесвам и с двата вида храна. Сигурно има такава тема и въпроса ми е глупав,но съм нов с тези неща и сега се запознавам с всичко,но не успях да намеря никъде кои точно храни са протеини и кои въглехидрати . Знам за протеини - яйца (май само за тях се сещам :Д) и въглехидрати  - ориз,боб,леща,грах,плодовете,месо,всички тестени изделия ? Моля дайте ми повече информация. Благодаря предварително !

Каква е идеята на това хранене?

Ето тук можеш да намериш примери за храните (абзац Какво да ям)

Твърде малко са храните, които съдържат само един от макронутриентите (белтъчини, мазнини и въглехидрати). В повечето случаи храната съдържа 2 или 3 макронутриента в някакво съотношение.

3-4 kg, свалени за 5 дни, няма как да бъдат за сметка на телесни мазнини.
Най-добре спри да гладуваш докато е време...

Мнението беше редактирано от Кольо Пияндето на 01.09.15 10:01.

Благодаря. Не гладувам ям си както преди просто както казах качвам рязко и смъквам рязко,но до сега не съм отделял време да живея здравословно .. :Д

Да свалиш 3-4 kg за 5 дни е рязко, да... но нито е здравословно, нито е трайно.
Ти си знаеш, разбира се...

Еми висок съм 178 и тежа 125 когато почнах да  тренирам бях 129… като цяло само мазнини и сланини. Нормално според мен отначало да смъквам така и организма ми да се чисти . Ям си много ,не се лишавам от храна,просто върша много физическа дейност.

Да, нормално е при това положение първите килограми да паднат бързо и лесно... и все пак - промяната в показанията на кантара се дължи на друго, не на драстична промяна в телесните мазнини. По-скоро ефектът е следствие от промяна на хидратацията и нормалните денонощни колебания на теглото. Както и да е... други са ти въпросите, дай да уточняваме тях. :)

Искам да попитам боба и лещата протеини ли са или въглехидрати ?

казано от Красимир Красимиров на 01.09.15, 21:00:

Искам да попитам боба и лещата протеини ли са или въглехидрати ?

Хо-о-оп! (wasntme)

01.09.15
22:26

казано от Красимир Красимиров на 31.08.15, 21:29:

кои точно храни са протеини и кои въглехидрати .

Храните от животински произход са богати на протеини, а растителните храни-на въглехидрати.

Благодаря ви за информацията :)

Вземи здравето си в свои ръце. Ето как:

Научи повече
back-arrowbb-hexcalendarcheckoutfacebook-iconforumgoogle+instagramlinkedinlogo-smallmailmessagesmy-bbprofileprogressreadingsearchseparator-carrotseparator-dumbbellseparator-shoeservicestoresubmit-arrowtop-arrowtwitteryoutube1 forum-blockforum-deleteforum-editforum-favorite-postforum-flagforum-followforum-lockforum-mergeforum-moveforum-new-postforum-quoteforum-recommendforum-subscribeforum-unlock1