Колко % мазнина имам? И какво тегло ще е нормално за мен?

20.09.15
15:47

Ще започна с това, че съм на 22 години, висок съм 164см(или май трябваше да кажа нисък съм :D ), в момента тежа между 58 и 60кг, а преди тежах между 84 и 88кг, доста съм свалил и имам снимки да покажа.

Обаче въпреки това, от корема надолу до коленете, виснала кожа ли е или мазнина, не знам, но е доста. Като си стегна корема, аз мога да грабна доста кожа така, както и на гърба ми, отстрани и бедрата особено.

Снимки: http://imgur.com/a/5Nr8I

Та въпроса ми е какво да правя, да тренирам или диетка? Защото доста хора ми казват, че съм много слаб, пък и с отслабването имах неприятния ефект, че не мога да търпя студа, ръцете ми мръзнат.

Теди Илиева

20.09.15
16:52

От снимките виждам skinny-fat физика в момента, което ме кара да мисля, че си гладувал за да свалиш излишното тегло.
Мисля, че най-доброто за да подобриш нещата е да започнеш  да тренираш. Нужни са ти поне +10 кг. активно тегло. Изпитан начин за това е трениране с тежести в зала и лек излишък при храната. Разгледай форума, има много примери и съвети към мъжете за качване на мускулна маса. “Тренировки за сила” също е добър ориентир като започнеш да търсиш информация.

Иначе какъв ти е приблизителния процент на мазнини можеш да разбереш като отидеш да те измерят с калипер. В някои фитнес зали го предлагат като услуга. Ето ти и една табличка да разбереш горе-долу какви измервания се считат за нормални при мъжете. Мисля, че 15% е една добра цел за непрофесионално спортуващи. 10% си е доста трудно постижимо и не може да се задържи дълго време.

Мнението беше редактирано от Теди Илиева на 20.09.15 17:02.

22.09.15
00:03

Мерси за отговора, предполагам значи трябва да тренирам доста, да кача достатъчно мускулна маса за втора фаза диета?

Теди Илиева

22.09.15
00:52

Общо взето да. Тренираш за сила и качваш килограми за сметка на мускулна маса. Много вероятно е докато тренираш за сила да преформираш и тази излишна енергия по теб да се изразходва. Така ще спечелиш двойно. Диета винаги можеш да направиш, когато решиш да сваляш.

Вземи здравето си в свои ръце. Ето как:

Научи повече
back-arrowbb-hexcalendarcheckoutfacebook-iconforumgoogle+instagramlinkedinlogo-smallmailmessagesmy-bbprofileprogressreadingsearchseparator-carrotseparator-dumbbellseparator-shoeservicestoresubmit-arrowtop-arrowtwitteryoutube1 forum-blockforum-deleteforum-editforum-favorite-postforum-flagforum-followforum-lockforum-mergeforum-moveforum-new-postforum-quoteforum-recommendforum-subscribeforum-unlock1