Горене на мазнини и покачване на ММ едновременно.

27.09.15
20:28

Привет,

Искам да помоля, ако е възможно някой с повечко опит в тези неща да ми обясни възможно ли е това което калкулирам.

Всички знаем че за да горим мазнини трябва да консумираме по-малко калории и евентуално да тренираме за да спомогнем за процеса.
Ако приемем че примерно, лицето Х тежи 100 кила, тренира с тежести 3-4 пъти седмично и използваме някой от многото интернет калкулатори за калории, ще установим че на това лице му трябват около 2000 к. за да сваля нормално и около 2700+ к. за да поддържа форма.

И тука аз питам, в деня Х, лицето сваля мазнини поради ниския прием - 2000к. на ден, и тренира. В края на деня, тялото му си е взело останалите нужни калории от мазнинните му запаси до 2700 + тези изгорени от тренировката, тоест стават над 2700. Е в такъв случай, при правилна почивка от страна на лицето Х, възможно ли е да имаме покачване на ММ успоредно със загубата на мазнини!?

Благодаря предварително за отговорите.

Carbohydrate

27.09.15
21:22

Браво...имало и търсещи още хора в този форум)

27.09.15
21:38

На теория става ама на практика си иска доста опит и познаване на собственото тяло ......може пък да обмислиш и другия вариант ....на + в ден на тренировка и на минус в почивен ден.....;)

Carbohydrate

27.09.15
21:49

казано от overkill на 27.09.15, 21:38:

На теория става ама на практика си иска доста опит и познаване на собственото тяло ......може пък да обмислиш и другия вариант ....на + в ден на тренировка и на минус в почивен ден.....;)

остана да го опишеш как ще стане

27.09.15
22:00

Какво има да му се описва ....всеки е свободен да експериментира  и да види кое работи при него и кое не,при всеки е различно ,неизвестните са твърде много  .....(wasntme)

27.09.15
22:07

Калорийния баланс в рамките на деня е без значение. Ден плюс и ден минус в дългосрочен план се нулират, т.е., калорийния баланс в рамките на една седмица или месец е нулев.
Като искаш да чистиш мазнини - диета, докато изчистиш до желаното ниво. Като се примиряваш, че на практика през това време няма да качиш мускули (даже трябва да се радваш, ако не загубиш много). Освен ако не си напълно начинаещ и/или с голямо наднормено тегло.
Ако пък искаш мускули - ядеш в излишък, тренираш яко и не мислиш за плочки, вени и фибри (разбира се, не е нужно и да се освинваш).
Опитите да правите и двете неща едновременно водят до незадоволителни резултати, така че, спрете да мислите разни сложни схеми и да се мъчите да откривате топлата вода.

Мнението беше редактирано от Петко К на 27.09.15 22:08.

Carbohydrate

27.09.15
22:13

интересно мнение от...миналото...ще почакам и някой друг да кажи нещо по темата)))

27.09.15
23:22

Теоритично е възможно и практически е възможно, но е трудно. Винаги период на качване + период на чистене ще е по-ефективен сумарно за даден период от време от опитите двете неща да се получат едновременно.

Carbohydrate

27.09.15
23:26

казано от Dampio на 27.09.15, 20:28:

Привет,

Искам да помоля, ако е възможно някой с повечко опит в тези неща да ми обясни възможно ли е това което калкулирам.

Всички знаем че за да горим мазнини трябва да консумираме по-малко калории и евентуално да тренираме за да спомогнем за процеса.
Ако приемем че примерно, лицето Х тежи 100 кила, тренира с тежести 3-4 пъти седмично и използваме някой от многото интернет калкулатори за калории, ще установим че на това лице му трябват около 2000 к. за да сваля нормално и около 2700+ к. за да поддържа форма.

И тука аз питам, в деня Х, лицето сваля мазнини поради ниския прием - 2000к. на ден, и тренира. В края на деня, тялото му си е взело останалите нужни калории от мазнинните му запаси до 2700 + тези изгорени от тренировката, тоест стават над 2700. Е в такъв случай, при правилна почивка от страна на лицето Х, възможно ли е да имаме покачване на ММ успоредно със загубата на мазнини!?

Благодаря предварително за отговорите.

точно така...има значение това което питаш...браво, че има мислищи още хора....на прав път си....разбира се, че може да се намаляват мазнините и едновременно с това да увеличаваш мускулната маса....просто е бавно за натурално трениращи, които разполагат само със своя тестостерон, като мен)))....сега не ми се пише....късно е...утре ще напиша повече по темата...тук на форума има доста примери за казаното от мен...

28.09.15
01:28

И аз съм на мнение, че е възможно едновременно покачване на мускулна маса и изгаряне на мазнини. Но схемата е доста тънка, така да се каже, и в много специфични случаи би се изпълнила.
Ще дам пример от личен опит и от това, което съм видял с мои приятели трениращи.
Преди 5- 6 години бях пълен, НЕ изпълнявах следните базови упражнения- клек, тяга, военна преса прав, кофички и набирания. Тренирах по типичен билдерски сплит- днес гърди, утре гръб и тн. всичко на някакви скрипци и машини. Храненето ми беше ужасно- прекалено много калории, предимно от въглехидрати и захари, и твърде малко белтъчини. Спомням си, че тогава си пийвах и много- пред/ студентски години все пак. Заради тренировките и гена, имах си известно количество мускулна маса, но бях и много мазен.
- В последствие започнах да правя и базовите упражнения, които постепенно заеха 80-90 процента от тренировките ми. Така правих упражнения като клек и тяга- 2-3 пъти седмично.
- Започнах и да си броя калориите. Осъзнах грешките в храненето, повиших значително белтъчини, орязах вредните храни и преминах на лек калориен дефицит.
Чрез внезапното оптимизиране на хранене, тренировки и сън, тялото започна да работи по “друг” начин. Свалях бавно килограми, но покачвах и сила и мускулна маса. Но това продължи около 1 година. В последствие нещата започнаха да стават все по- бавно и по- бавно. Докато накрая за да свалям, трябва да съм в дефицит, а да качвам трябва да съм в излишък.
Така че според мен ако не тренираш и не се храниш оптимално, но изведнъж оптимизираш всичко, то в рамките на няколко месеца ще можеш хем да покачиш известно количество мускулна маса, хем ще понижиш и подкожните мазнини.
Но естествено процесът няма да е вечен, и в последствие нещата ще се затлачат.
Поне аз така си ги обяснявам нещата.

Carbohydrate

28.09.15
08:52

Разбира се, че има значение в рамките на деня как се храниш, с какви порции и по колко, ако нямаше значение, то щяхме да ядем вечер след работа по един път...да се натъпчем до гърлото с цялата храна за деня))
Автора на темата много хубаво е забелязал!!! Има значение кога, какво и поколко, в тренировъчен или почивен ден......
Ето малка статия http://www.bb-team.org/forums/viewthread/75797
Още в началото на дневника си, много хора от форума се съгласиха с мен, когато написах, че тялото се трансформира, когато започнах с тренировките....при едни и същи килограми, успях да сваля мазнини и да кача ММ.....Ако не се лъжа и Боби го е правил това и може да подтвърди и т.н.

28.09.15
09:00

казано от Carbohydrate на 28.09.15, 08:52:

Разбира се, че има значение в рамките на деня как се храниш, с какви порции и по колко, ако нямаше значение, то щяхме да ядем вечер след работа по един път...да се натъпчем до гърлото с цялата храна за деня))

Всъщност яденето веднъж на ден съвсем не е лоша идея. ;) Има достатъчно много схеми като започнем от фастинга и стигнем до войнската диета, които се основават на това и доказано работят. Контролът върху пиковете на инсулина може да е ценен помощник, ако и другите фактори са налице. Освен това тренировката на гладно след 15-18 часа глад стимулира много по-голяма секреция на растежен хормон.
Не говорим обаче за неконтролирано тъпкане - енергийното счетоводство винаги трябва да излиза, независимо как е разпределена храната за деня.

Ако не се лъжа и Боби го е правил това и може да подтвърди и т.н.

Да, правил съм го. При нетренирана мускулатура мога да кажа, че дори не е трудно. От определено ниво нататък обаче бих казал, че е трудно постижимо, а алтернативите с регулиране на калорийния прием и натоварванията според една от двете цели за даден период са по-ефективни в дългосрочен план.

Мнението беше редактирано от Boby_ на 28.09.15 09:07.

28.09.15
09:03

И какво, някои хора така се хранят. За циклично хранене или периодично гладуване не си ли чувал?

Още в началото на дневника си, много хора от форума се съгласиха с мен, когато написах, че тялото се трансформира, когато започнах с тренировките....при едни и същи килограми, успях да сваля мазнини и да кача ММ.....

Нали и аз това казах - ако си начинаещ или с много излишни мазнини става. Иначе - трудна работа.

Carbohydrate

28.09.15
09:42

Към питащия:
- Имаш четири “да” и продължаваш напред))

28.09.15
19:34

Благодаря на всички за отговорите.
Ето и допълнително още няколко статии които изкопах:

http://www.bodybuilding.com/fun/build-muscle-and-lose-fat-at-the-same-time.html
http://www.bodybuilding.com/fun/fat_loss_muscle_gain_trick.htm
http://www.muscleforlife.com/build-muscle-lose-fat/

Надали ще кача много ММ, с мойте излишни 12-13 кг. Но все пак според мен е по-добре да се работи и за двете и после да се качва само чиста ММ отколкото на периоди.

Поздрави

28.09.15
23:46

С 3 месеца диета ги сваляш тия 13 кг. и после си работиш колкото искаш за “чиста” маса.

Carbohydrate

29.09.15
08:15

казано от Петко К на 28.09.15, 23:46:

С 3 месеца диета ги сваляш тия 13 кг. и после си работиш колкото искаш за “чиста” маса.

Това е типично за ББ, които се чистят, но имат и ММ))...........с леко ограничаване и силови тренировки тялото се трансформира не по-малко бързо...и да не забравяме, че ББ използват “пищови”))

Мнението беше редактирано от Carbohydrate на 29.09.15 08:17.

Вземи здравето си в свои ръце. Ето как:

Научи повече
back-arrowbb-hexcalendarcheckoutfacebook-iconforumgoogle+instagramlinkedinlogo-smallmailmessagesmy-bbprofileprogressreadingsearchseparator-carrotseparator-dumbbellseparator-shoeservicestoresubmit-arrowtop-arrowtwitteryoutube1 forum-blockforum-deleteforum-editforum-favorite-postforum-flagforum-followforum-lockforum-mergeforum-moveforum-new-postforum-quoteforum-recommendforum-subscribeforum-unlock1