Хашимото при мъж

07.12.15
23:58

Прегледах форума преди да пусна  тема, и мисля че не намерих такава пусната от Мъж !  Няма да изпадам в подробности, преди 4 години някъде ми  откриха синдром на “Хашимото”, и се започна лечение с Л-тироксин. За два месеца качих 25 килограма, буквално бях станал като плужек. Въпреки че, преди това бях 62кг при ръст 1.87. Взех се във ръце и започнах със фитнеса.  За година свалих до 73 килограма, като преди това бях почти 90. Но след това се зарибих да качвам маса малко необмислено, защото с Л-тироксина свалянето е направо невъзможно. Тогава успях защото полагах тежък физически труд, комбиниран със фитнес и кардио. Във момента съм 86 и съм доста мазен.  Знам че е доста рано да се говори за сваляне, тъй като е зима.  От пресата ми е видим слабо първия ред,  но от долу имам пояс който е доста солиден и ме дразни.  Не гоня супер цели,  тренирам и без добавки. Наблягам главно на яйца, пилешко, риба,извара,мляко и овесени ядки. Това ми позволява бюджета. Избягвам газираните напитки, всичко което има рафинирана захар,  хляб и като цяло тестяните изделия. Съвсем скоро мисля да мина  на готвене изцяло със зехтин.  Типичен ектоморф съм,  поне така се определям. Имам изключително тънки кости.  Тренирам  4 пъти седмично, главно за маса.  Искам да  успея да премахна мазнините от корема, защото при Хашимото има по голям риск от развитие на Диабет. В същото време не искам да унищожа и малкото мускул който съм натрупал.  Приложим ли е  Фетбърнър при Хашимото ?! Запитването ми е породено от факта че, при мен заради самото заболяване има смущения във сърдечната дейност. Тези смущения се изразяват във появата на учестен сърдечен ритъм, без абсолютно никаква причина. Няколко пъти съм стигал до спешно заради това.

Темата беше редактирана от Димитър Михайлов на 08.12.15 00:38.

Вземи здравето си в свои ръце. Ето как:

Научи повече
back-arrowbb-hexcalendarcheckoutfacebook-iconforumgoogle+instagramlinkedinlogo-smallmailmessagesmy-bbprofileprogressreadingsearchseparator-carrotseparator-dumbbellseparator-shoeservicestoresubmit-arrowtop-arrowtwitteryoutube1 forum-blockforum-deleteforum-editforum-favorite-postforum-flagforum-followforum-lockforum-mergeforum-moveforum-new-postforum-quoteforum-recommendforum-subscribeforum-unlock1