Тренирам за сваляне, а напълнях

16.12.15
12:46

Здравейте
Моля за помощ !?
От 2месеца ходя на фитнес по 5 дена в седмисата, но вместо да отслабна напълнях.
На 27г ,156см , 70кг както виждате от меркити имам около 20кг излишни.
За храненето: Ям по 3 пъти на ден, като внимавам с хляба и пърженото (но понякога си ги позволявам).
За тренировките: Тренирам от понеделник до петък, събота и неделя почивка. Редувам 3дена силова или базови (не знам още разликата м/у двете за което се извинявам) и 2дена кардио. Когато започнах бях 67кг ;(
Програмата ми я изготви инструктора във фитнеса

Carbohydrate

16.12.15
13:01

Ако теглото ти не намалее след известно време, значи калориите, които употребяваш, са ти много и не подбрани рационално с оглед на тренировките и организма ти.

16.12.15
13:24

А дали няма да е по-добре да тренирам всеки ден различна мускулна група, а след това кардио около 20мин

16.12.15
13:54

Не се отслабва в залата, а в кухнята. Няма такова животно “тренирам за сваляне”. Проблемът ти е в храненето. И се старай да пишеш грамотно...

Мнението беше редактирано от Pleasure на 16.12.15 13:56.

16.12.15
14:55

От диети си ги имам килограмите.
Пробвала съм много диети и накрая всичко се връща. За това сега раших да пробвам с фитнес. А за заглавието обесних, че съм нова . Не разбирам много за това искам съвети

16.12.15
15:24

казано от Violeta Gineva на 16.12.15, 14:55:

От диети си ги имам килограмите.
Пробвала съм много диети и накрая всичко се връща. За това сега раших да пробвам с фитнес. А за заглавието обесних, че съм нова . Не разбирам много за това искам съвети

Не, не си пробвала нищо досега. Пробвала си да гладуваш за известно време и после си получила ефекта на махалото.
Под диета следва да разбираш дългосрочен режим на хранене, който да ти носи всички необходими хранителни вещества, за да няма недохранване, но в същото време да си в калориен дефицит (неголям). Фитнесът помага за увеличаване на разходната част от баланса чрез директен енергоразход, както и чрез увеличаване на активното тегло, но не решава въпроса сам по себе си. Трябва да работиш и в двете посоки.
А тук на сайта има доста статии и материали за хранене и тренировки - никой няма да ти даде изчерпателно готово решение, трябва малко да се потрудиш за него.

Вземи здравето си в свои ръце. Ето как:

Научи повече
back-arrowbb-hexcalendarcheckoutfacebook-iconforumgoogle+instagramlinkedinlogo-smallmailmessagesmy-bbprofileprogressreadingsearchseparator-carrotseparator-dumbbellseparator-shoeservicestoresubmit-arrowtop-arrowtwitteryoutube1 forum-blockforum-deleteforum-editforum-favorite-postforum-flagforum-followforum-lockforum-mergeforum-moveforum-new-postforum-quoteforum-recommendforum-subscribeforum-unlock1