17.12.15
12:38
Здравейте, преди няколко месеца бях на гости на роднини в Англия и, по чиста случайност, поаднах на школа по HEMA(Historical European Martial Arts), където учениците се обучават да боравят с разнообразни оръжия от миналото - различни мечове, копия, кинжали, брадви и т.н. Освен самостоятелни занимания имаше и спаринг сесии, както и мини-мелета, като нивото на участниците беше изненадващо високо. Това е може би първият път когато се “влюбих от пръв поглед” в даден спорт и много би ми се искало да намеря подобни занимания у нас, но за момента удрям на камък.
Някой във форума случайно да се интересува от подобни неща и да може да даде някакви насоки ? Отворен съм към всякакви предложения, включително и по-нестандартни като ларп-ове и т.н., стига да се застъпва достатъчно сериозно тренировъчният елемент.
По принцип не намирам класическата фехтовка (с рапира/шпага/сабя) за особено интересна, но все пак ако някой има опит с нея, моля все пак да сподели.
Мерси :)
Темата беше редактирана от Кольо Пияндето на 17.12.15 13:00.