Къде да работя като спасител?

Здравейте! Наскоро завърших курса за спасител към БЧК и за басейн и за море. Та въпроса ми е къде е по - подходящо да работя, на море или басейн? Изплувах 100-те метра със зор, за 1,38м, много задъхан. Попринцип не мисля, че плувната ми култура е на ниво, което се дължи на това, че посещението на басейн в Добрич е 6,50лв. :D
По кои курорти заплащането е най-добро? Чух, че в Албена почвало от 300лв и стигало до 500 за басейн на 8 часа работен ден, как е на другите курорти? Работодателите карат ли те да работиш 12 часа, а да ти плащат за 8 както при други работи като касиер, барман, сервитьор?
А къде мога в чужбина? Споделете вашия опит. :)

20.12.15
20:20

Здравей. Преди точно 6 години и аз изкарах курса и за двете и работих едно лято на плаж.

Първо за задъхването: по принцип няма да те изпитват, като кандидатстваш за работа (особено за басейн) защото се предполага, че не си си купил изпита и имаш някаква що-годе прилична тренировъчна форма.  За плаж също надали, освен ако не е някой по-особен като Харманите Созопол или нашия бургаския плаж. Там работят по-опитни спасители и са по-взискателни. На концесионерските плажове тип Каваци дори без документ нелегално може да те вземат, поради недостиг, пък камо ли да те изпитват как плуваш. Но все пак нещата са относителни.

Другото- предполагам ти казаха, че всяка година (или годината в която си решил да работиш) да си вадиш нещо, като заверка, че си годен (мисля април ги вадеха). На него трябва и печат от лекар. То може да мине за изпит, но ако отиваш на АкваПарк или си шано без трудов договор не ти го искат.

Наясно си, че за да си спасител не значи да си, като торпедо. В такъв смисъл от курса са толерантни за по-бавни, защото ако действаш грамотно, не е нужно да си топ-плувец. Те и затова нормативите не са кой знае какви. По-важно е да се мисли преди да се действа.

Повечето спасители предсезонно започват да влизат във форма, като някои възприемат това по-скоро като период на солариум и коремни преси :D Ти щом решиш да бачкаш - хващай се поне 2 месеца по-рано да плуваш и да подобриш формата. Техниката остава, но скоростта и издържливостта пада, ако не тренираш.

А иначе за работа общо взето даскали по физическо са заели голяма част от нишата с детските групи, училищни басейни, хотелски басейни и пр. Там и заплатите са от сорта на 400лв, но пък нищо не правиш, само ти се надува главата. Лятото има по-голямо търсене: на аквапарк осигуряват към 600лв с квартира, на плаж до към 800, но рядко. Обикновено нещата са зле, договор нямаш. Може като нищо и да те сложат да късаш билетчета за чадъри и шезлонги- зависи къде уцелиш. Аз имах късмет, нищо че накрая бях общ работник една седмица :D

Успех ;)

Мерси много за информацията!
Аз съм останал с впечатление, че има недостиг на спасители. Следователно би трябвало работодателите да си ги гледат като писани яйца. :D
Бих се радвал на още мнения и препоръки. :)

Здравейте! Изкарах курса за спасител и за море и за басейн.
Въпроса ми е  къде е най-подходящо да работя за първи път?
Попринцип съм чувал лоши неща за работата на басейн, като това, че ще те карат да чистиш и да мъкнеш разни неща.
Докато на морето ми е ясно, че има огромна отговорност, а аз колкото и бързо да плувам нито имам опит, нито нужната издържливост според мен.

Вземи здравето си в свои ръце. Ето как:

Научи повече
back-arrowbb-hexcalendarcheckoutfacebook-iconforumgoogle+instagramlinkedinlogo-smallmailmessagesmy-bbprofileprogressreadingsearchseparator-carrotseparator-dumbbellseparator-shoeservicestoresubmit-arrowtop-arrowtwitteryoutube1 forum-blockforum-deleteforum-editforum-favorite-postforum-flagforum-followforum-lockforum-mergeforum-moveforum-new-postforum-quoteforum-recommendforum-subscribeforum-unlock1