Въпрос за чистене

23.12.15
20:02

Здравейте,

решил съм след празниците да започна здраво чистене. В момента съм 118кг и съм доста омазнен, имам около 3 години стаж във фитнеса, но прекъснах за определено време, защото бях на бригада в Щатите. Имам изготвен хранителен режим, който ще споделя в прикаченият файл. Решил съм да си закупя фет бърнар + Бцаа, но се чудя дали ще бъде удачна комбинация, ако добавя и протеин. Тренировъчната програма, която съм избрал е ето тази : http://www.bb-team.org/workout/1285_balansirana-programa-za-otslabvane .
Искам да получа някакви препоръки, дали този хранителен режим и програма са удачни и какво мога да променя за максимален ефект.

Благодаря, предварително.

23.12.15
20:18

Правилно ли си изчислил калориите? Струва ми се, че това е доста нисък прием дори и за момиче, а ти си 118 килограмов мъж.

Мнението беше редактирано от Yonislav Stamov на 23.12.15 20:19.

23.12.15
20:22

Човек, да не те притеснявам, но вероятността да не се получи това, което искаш, е огромна. А и не само това - може да се разболееш, ако се храниш така дълго време.
Не че нещо, но аз ям около 1550-1700ккал при първото ми хранене за деня, а съм с 40кг по-лек от теб. Не разбирам също така от какво “разтоварваш”, след като цяла седмица не си ял ? Дай си време - няколко месеца са достатъчни, за да спаднеш до 100кг примерно, при което разлика ще има огромна. Не се пробвай да правиш неща, които изискват няколко години, за няколко месеца.

23.12.15
20:25

За 117 кг.-мов мъж тези калории са смешни

23.12.15
20:46

Диетата ми е направена от диетолог, но като цяло и аз имах леки съмнения. Целта ми е общо взето - 20кг, а досега наистина не съм наблягал много на чистене и не съм много запознат. Все пак благодаря за отговорите и бих желал някой, ако може да ми препоръча добавки и дали тренировъчната ми програма е ОК за тази цел.

Мнението беше редактирано от Rosen Ivanov на 23.12.15 20:47.

23.12.15
20:50

Прекалено малко са калориите. Преспокойно можеш да чистиш и с 1000 отгоре, че и повече при твоето тегло.

Протеин на прах не ти е нужен, ако съумяваш да си го докарваш от храната. Изобщо никакви добавки не са ти нужни, за да чистиш. Тренировъчната програма е ок. И тоя диетолог вземи го разкарай, преди да те е уморил.

Мнението беше редактирано от Pleasure на 23.12.15 21:05.

23.12.15
20:52

казано от Rosen Ivanov на 23.12.15, 20:46:

Диетата ми е направена от диетолог, но като цяло и аз имах леки съмнения. Целта ми е общо взето - 20кг, а досега наистина не съм наблягал много на чистене и не съм много запознат. Все пак благодаря за отговорите и бих желал някой, ако може да ми препоръча добавки и дали тренировъчната ми програма е ОК за тази цел.

Тренировъчната програма е нормална, нищо особено. Като цяло не е нужно да правиш дълго и продължително кардио след всяка тренировка, още повече с тази диета. Също така не е нужно да избягваш напълно храни, които се броят за “мазни” и “боклуци”. При тази хранителна програма няма да е голяма грешка да си хапваш по някой “cheat meal” от време на време :)

Мнението беше редактирано от Deads&OHP на 23.12.15 20:54.

Вземи здравето си в свои ръце. Ето как:

Научи повече
back-arrowbb-hexcalendarcheckoutfacebook-iconforumgoogle+instagramlinkedinlogo-smallmailmessagesmy-bbprofileprogressreadingsearchseparator-carrotseparator-dumbbellseparator-shoeservicestoresubmit-arrowtop-arrowtwitteryoutube1 forum-blockforum-deleteforum-editforum-favorite-postforum-flagforum-followforum-lockforum-mergeforum-moveforum-new-postforum-quoteforum-recommendforum-subscribeforum-unlock1