Как да набавя въглехидратите?

Здравейте, колеги,
на 17 години съм 1.82 и тежа 68кг. Тренирам фитнес от близо 4 месеца и ефект има. Но затова че съм слаб реших да кача мускулна маса и се сблъсках с един проблем и това е че не мога просто физически да си набавя нужния прием на въглехидрати. Пеинципно калорийния ми баланс е 2700-2800 калории (тренирам 4-5 седмично) и за да кача сложих оървоначално +200кал на ден. Както и да го гледам, с каквито и таблици да смятам трябва да приемам между 425-475 грама въглехидрат на ден, което ми доставя голяма трудност.
За сега ям това:
на закуска 100грама овесени ядки - 70грама въглехидрат
на обед 150-200 грама ориз - 125-150грама въглехидрат
от 1 литър мляко - 40 грама
150 грама хляб - 70грама въглехидрат
и вечер пак ориз 100грама или картофи (250-300гр) - 75 грама въглехидрат
плюс от другите храни не повече от 40 грама отгоре. Като го сметна излизат към 380грама. в най добрия случай и то преяждам ако правя всичко това. Протеин приемам около 140-150 грама. Някакви съвети как мога да увелича приема си и ям между 4-5 пъти и пак ми кдва в много.
Благодаря на всички и ВЕСЕЛИ ПРАЗНИЦИ

А съвсем сигурно ли е, че именно това количество въглехидрати (6-7 g/kg !!!) е оптималното решение?

Въглехидратите не са единствения източник на енергия.
Балансирай си храната - по-здравословно и по-лесно за изяждане.
Половината от това количество въглехидрати ще ти свърши чудесна работа...

Взимай един карбо джет и си свиркай :)

Вземи здравето си в свои ръце. Ето как:

Научи повече
back-arrowbb-hexcalendarcheckoutfacebook-iconforumgoogle+instagramlinkedinlogo-smallmailmessagesmy-bbprofileprogressreadingsearchseparator-carrotseparator-dumbbellseparator-shoeservicestoresubmit-arrowtop-arrowtwitteryoutube1 forum-blockforum-deleteforum-editforum-favorite-postforum-flagforum-followforum-lockforum-mergeforum-moveforum-new-postforum-quoteforum-recommendforum-subscribeforum-unlock1