Суроватъчен протеин и БЦАА - заедно

02.01.16
12:03

Здравейте, тъй като си взимам и суроватъчен протеин, и БЦАА се замислих, дали имам нужда и от двете или си давам парите напразно? Все пак в протеина на прах си ги има тези аминокиселини(не мисля, че са достатъчни) Приемам ги така - Преди тренировка 5 хапчета БЦАА, след тренировка 5 хапчета БЦАА и протеинов шейк.

Отделно си ям достатъчно месо. В момента си поддържам формата и си приемам така добавките. Скоро като започна да чистя, дали пак да си продължа така или нямам нужда като цяло да приемам двете добавки заедно?

Да добавя, че тренирам час и 40мин -2 часа(с около 20 мин кардио след тренировка). За това мисля, че БЦАА ми е от полза.

Темата беше редактирана от nbstw на 02.01.16 12:15.

Не е ясно нито колко ВСАА приемаш, нито колко протеин на прах...
Мнението ми по този въпрос съм споделил тук.

02.01.16
18:16

Приемам 10 хапчета(Scitec 6400)
и 1 доза протеин(след трен, Синтракс Уей)

Явно ще трябва да спра едно от двете. Така го разбирам

Мнението беше редактирано от nbstw на 02.01.16 18:17.

За мен не е въпрос на ‘трябва’, а на практичност и ефективност.

По принцип няма лошо да се приемат заедно БЦАА и протеин. Макар в протеина да се съдържат БЦАА, то приемът им в малко по-високи дози от тези в една доза протеин на прах носи допълнителни ползи.

Имаш два варианта:
1. Пиеш малко по-висока доза протеин след тренировката, така че да се събират около 35 грама протеин. Махаш напълно БЦАА-то.
2. Пиеш малко по-висока доза протеин след тренировката, така че да се събират около 35 грама протеин. Пиеш 8-10 таблетки от БЦАА-то само преди тренировката. Това ще е от полза най-вече ако тренираш на гладно или тренировките са с над 1 час продължителност, с по-ниска интензивност, тип бодибилдърски тренировки 8-12 повторения.

В много случаи приемът само на протеин е достатъчен. Не бих казал, че приемът на БЦАА допълнително е “хвърляне на парите на вятъра”, но определено тези пари могат да бъдат и спестени.

11.01.16
21:08

Точно и така започнах да го пия преди тренировка БЦАА, само че 6 хапчета. И след тренировка шейка

Мнението беше редактирано от nbstw на 11.01.16 21:09.

Вземи здравето си в свои ръце. Ето как:

Научи повече
back-arrowbb-hexcalendarcheckoutfacebook-iconforumgoogle+instagramlinkedinlogo-smallmailmessagesmy-bbprofileprogressreadingsearchseparator-carrotseparator-dumbbellseparator-shoeservicestoresubmit-arrowtop-arrowtwitteryoutube1 forum-blockforum-deleteforum-editforum-favorite-postforum-flagforum-followforum-lockforum-mergeforum-moveforum-new-postforum-quoteforum-recommendforum-subscribeforum-unlock1