Коремът ми се подува много често

05.01.16
00:48

Имам следния проблем извинявам се ако е съществувала подобна тема или съм згрешил раздела . Та корема ми се подува понякога доста рядко но се подува много.Не ям мазни неща безалкохолни и ваобще гледам да отбягвам вредните и носещите до подуване храни  и напитки.За храненето храня се 3 - пъти на ден но повечето дни не закусвам защото сутрин никога нямам апетит честно казано може това да е проблем.Ходя по голяма нужда 1,2 пъти на ден и по малка също.Алкохол употребявам на 1 2 седмици и честно казано винаги на следващия ден съм като балон.Но и без да съм пил алкохол се подува понякога и под подува искам да кажа че найстина става двоен.Например на нова година вечерта след стабилна употреба на алкохол просто не можах да се позная бех троен.Може ли да ми дадете някакъв съвет освен този да ида на лекар.Не употребявам алкохол често и не винаги след употребата му ми се е подувал корема ако може някакъв съвет да ми дадете ще съм ви много благодарен !

Темата беше редактирана от Димитър Михайлов на 05.01.16 10:34.

От определен алкохол ли се подуваш, или от алкохола като цяло.

06.01.16
16:53

Ми от алкохола като цяло но е имал случей който не съм се подувал.Но и от 1 чаша да пиа повечето пъти се подувам незнам дали е от него.

Мнението беше редактирано от Ivan Minkov на 06.01.16 16:53.

06.01.16
20:36

Пробвай с ензими и пробиотик .

08.01.16
20:51

А боли ли те? Става ли ти тежко? Имаш ли непоносимост към храни?
Приятеля ми има подобни оплаквания откакто на коледа яде боб (той ;по принцип наследствено има претенциозен стомах и абсолютна непоносимост към бобови (devil) ) Аз естествено съм на мнение ,че трябва да се прегледа ,но той също по наследство си е тутка за такива работи,за жалост (dull) не,че няма да отиде,но излишно ще отлага до последно.....както и да е ... До като  се накани му предписах следното “лечение” сутрин чай цяр за стомах на гладно,смути от чбълка,морков,червено цвекло,портокал; максимално изчистена храна -чисто месо без колбаси,свинско, телешко ,дроб и зеленчуци,редовно хранене ,по малко,по малко глутен и боклуци(колкото да не е без хич,амааа сложна работа...(whew) )
на гладно по една ч л  сусамов тахан по 2-3 пъти на ден.
Добавки: Пробиотици Лактофлор 3х1;Вит Ц-2х300; Мг-1х500(магнерот); Цинк,Омега-3;

Относно алкохола ние си пиеме по малко вечер,обаче решихме,че виното не ни понася добре,дразни ни стомаха вече и минахме на мастика с малко вода хихи (d)  от бирата веднага се подувам и ми е суупер злееее (envy)  почти не пия от 1 година.
Може ли някой да препоръча ензими?

Мнението беше редактирано от Мира на 08.01.16 20:58.

09.01.16
19:48

казано от Мира на 08.01.16, 20:51:

До като  се накани му предписах следното “лечение” сутрин чай цяр за стомах на гладно,смути от чбълка,морков,червено цвекло,портокал;

Мира, щом като не му е добре от боба, всичките тези фибри според мен не са особено добър “лек”. При това на гладно. С цвеклото също трябва да се подхожда много внимателно, особено в началото докато свикне стомаха.
За подуването на стомаха може да има много много причини и всеки сам трябва да си открие от какво точно се получава на базата на опит-грешка и след това вече да избягва тези храни.
Аз се подувам от боб, нахут, много зеленчуци (особено в чужбина не ми понасят), тиква, всякакви кореноплодни (гулия, цвекло, ряпа, морков), зеле, броколи, от много плодове също. Дори много полезните неща в един момент се оказват неполезни ако се прекали с количеството.

09.01.16
21:24

казано от Anelia на 09.01.16, 19:48:

казано от Мира на 08.01.16, 20:51:

До като  се накани му предписах следното “лечение” сутрин чай цяр за стомах на гладно,смути от чбълка,морков,червено цвекло,портокал;

Мира, щом като не му е добре от боба, всичките тези фибри според мен не са особено добър “лек”. При това на гладно. С цвеклото също трябва да се подхожда много внимателно, особено в началото докато свикне стомаха.
За подуването на стомаха може да има много много причини и всеки сам трябва да си открие от какво точно се получава на базата на опит-грешка и след това вече да избягва тези храни.
Аз се подувам от боб, нахут, много зеленчуци (особено в чужбина не ми понасят), тиква, всякакви кореноплодни (гулия, цвекло, ряпа, морков), зеле, броколи, от много плодове също. Дори много полезните неща в един момент се оказват неполезни ако се прекали с количеството.

И това го има,затова в началото започнахме с малки дози,да не стане някой фал  (dull)  но той се чуства много добре от него,плодовете също не му влияят негативно,дори напротив.

Вземи здравето си в свои ръце. Ето как:

Научи повече
back-arrowbb-hexcalendarcheckoutfacebook-iconforumgoogle+instagramlinkedinlogo-smallmailmessagesmy-bbprofileprogressreadingsearchseparator-carrotseparator-dumbbellseparator-shoeservicestoresubmit-arrowtop-arrowtwitteryoutube1 forum-blockforum-deleteforum-editforum-favorite-postforum-flagforum-followforum-lockforum-mergeforum-moveforum-new-postforum-quoteforum-recommendforum-subscribeforum-unlock1