Проблем с хранителния режим

06.01.16
00:18

Здравейте тренирам от много време спазвам режим на хранене и стоя само на едни и същи кг 73…

Незнам какво бъркам тренировките ли храненето но немога да кача поне 3-4 кг за 1 година...

Темата беше редактирана от Димитър Михайлов на 06.01.16 08:24.

Прави постоянни промени с тренировките и храненето. Намери режима си като тестваш различни тренировки и хранителни режими поне два месеца.

06.01.16
19:32

казано от Севдалина Тасева на 06.01.16, 17:16:

Прави постоянни промени с тренировките и храненето. Намери режима си като тестваш различни тренировки и хранителни режими поне два месеца.

Ами цяло лято бях на горна/долна през ден ,почнах да я правя пак горна/долба 2-1 2-2 и нещо се обърка сякаш. Сега съм на четиридневен сплит като всяка мг е отделно , а рамото е при гърдите и гърба. И се чудя да се върна ли на лятната ми програма.

Аз съм ектоморф или нещо смесено между екто - мезо.

На 24год 1,75см , 73кг.

06.01.16
19:43

Маса се прави на маса!
Най- ефективното нещо, което можеш да направиш е да си изчислиш калорийният баланс. От там нататък трябва да преминеш в калориен излишък- Да приемаш повече калории отколкото изразходваш.
Например ако хранителният ти баланс е 3000 калории, гледай да си на 3300- 3500 калории (говорим за примерни цифри).
Увеличи количеството на храна. Виж горе- долу колко  белтъчини, въглехидрати и мазнини поемаш, и просто увеличи техният прием.
Щом качваш доста трудно, не се притеснявай толкова много от сладките, мазните и тестени изделия. Не казвам всеки ден да ядеш мазни баници или по кило вафли, но просто сякаш “джънка” леко допринася за по- добрите резултати в залата- увеличаване на работните тежести и тн.
Няма нужда да сменяш програми и типове хранения през 2 седмици или 2 месеца. Просто гледай да си редовно в калориен излишък и да се трудиш над тежестите.

06.01.16
19:49

казано от Krasen Georgiev на 06.01.16, 00:18:

Здравейте тренирам от много време …
Не знам какво бъркам тренировките ли храненето, но не мога да кача поне 3-4 кг за 1 година...

Хм не знам от колко време тренираш. Но като ти гледам дневника само полулега с щанга ти е добър. Останалите резултати са доста слаби, ако отдавна тренираш. Или пък си бил много изморен след работа и нямаш сила след това. Отделно,че тренираш в два поредни дни. Трябва време за почивка и възстановяване. 2-3 тренировки седмично.

Правил си по 10-12 повторения на серия. Опитай с 6-8, ако нямаш някаква травма.

Мнението беше редактирано от Миро на 06.01.16 19:56.

06.01.16
19:56

казано от Миро на 06.01.16, 19:49:

Не знам какво бъркам тренировките ли храненето, но не мога да кача поне 3-4 кг за 1 година...

Отделно,че тренираш в два поредни дни. Трябва време за почивка и възстановяване. 2-3 тренировки седмично.

Глупости на търкалета.

06.01.16
20:21

казано от Миро на 06.01.16, 19:49:

Хм не знам от колко време тренираш. Но като ти гледам дневника само полулега с щанга ти е добър. Останалите резултати са доста слаби, ако отдавна тренираш. Или пък си бил много изморен след работа и нямаш сила след това. Отделно,че тренираш в два поредни дни. Трябва време за почивка и възстановяване. 2-3 тренировки седмично.

Правил си по 10-12 повторения на серия. Опитай с 6-8, ако нямаш някаква травма.

Дневника него гледай ,ако искаш да знаеш на базоеите упражнения кг които вдигам ще ги  напиша. Как да изчисля калоройния прием ,преди като го смятах бяха ми нужни 2700 някъде.

06.01.16
20:25

Без капка заяждане, хулене и т.н. ама как може да започваш с това, че си опитен, пък да не знаеш д/г нищо.......
Човек, съвсем сериозно питам - от колко точно време тренираш и какво, мамка му, си правил, че след като целта ти е маса - си 70 кила ?

06.01.16
20:57

казано от satisfaction на 06.01.16, 20:25:

Без капка заяждане, хулене и т.н. ама как може да започваш с това, че си опитен, пък да не знаеш д/г нищо.......
Човек, съвсем сериозно питам - от колко точно време тренираш и какво, мамка му, си правил, че след като целта ти е маса - си 70 кила ?

Целта ми не е да кача 6-7 кг от които грам да не е мускулна маса. А искам да кача 2-3 кг чиста ММ.

Тренирам от 2-3 години сериозно и мога дс кажа , че съм доволен от постигнатото , но сега искам да кача още 4-5 кг , но да не е мазно , а мускул. Спазвам и режими на хранене сега не пия добавки.

06.01.16
20:59

А и не съм казал , че незнам нищо... напротив точно обратното ,но немога да разбера къде ми е грешката пробвал съм различни програми и при всяка е било различно. И затова незнам кое точно работи за мен може би като тренирам през ден..ю и имам повече време за почивка.

06.01.16
21:15

казано от Krasen Georgiev на 06.01.16, 20:57:

казано от satisfaction на 06.01.16, 20:25:

Целта ми не е да кача 6-7 кг от които грам да не е мускулна маса. А искам да кача 2-3 кг чиста ММ.

Тренирам от 2-3 години сериозно и мога дс кажа , че съм доволен от постигнатото , но сега искам да кача още 4-5 кг , но да не е мазно , а мускул. Спазвам и режими на хранене сега не пия добавки.

Всъщност реално истинска мускулна маса (говорим само за мускули) не се качва толкова бързо и лесно.
Давам пример: Някой ти казва “За една година качих 10кг. мускулна маса”. Но реално погледнато от тези 10кг. половината или дори повече са мазнини, водна задръжка и тн.
По тая логика, като качиш 4-5кг. в рамките на няколко месеца, не очаквай всичкото да е чист мускул. Нормално е част от това натрупано тегло да е мазнина, задържане на вода и тн.
Просто според мен, такова нещо като “чиста мускулна маса” няма. Или има, но в някои редки случаи.
Пак казвам- Маса се прави на маса.
Ако не ти се броят калории и не ти се изчислява колко храна трябва да приемеш, просто удвои порциите на всяко хранене.

06.01.16
22:05

Хванах се за коментара ти, че не знаеш откъде да изчислиш КБ, а не за друго. Аз по никакъв начин не мога да знам какви са знанията и опитът ти. Мисълта ми е такава - посещаваш форума редовно, а дори не знаеш къде се намират около 102931204904912-те теми, в които е обяснено как се изчислява КБ, или пък поне важната тема, статиите и т.н.
Не говорех за друго, ако не си ме разбрал :) Наистина съм само с добри намерения и нищо друго. Иначе просто яж повече, отколкото гориш, като най-точно се изчислява като ядеш определено количество 2 седмици и ако не мърдаш - увеличаваш. Така докато не започнеш да качваш. Със сигурност на 73кг ще успееш сравнително лесно да качиш 4-5кг за няколко месеца, които да са “чисти”. Тренирай така, както усещаш добре, наблягай там, където най-много искаш и резултат ще дойде. Естествено, гледай да е качествена храната :)

06.01.16
22:14

казано от Krasen Georgiev на 06.01.16, 20:59:

И затова незнам кое точно работи за мен може би като тренирам през ден..ю и имам повече време за почивка.

Можеш да опиташ и с два почивни дни. За по-добро възстановяване. А понеже така се натрупват и мазнини,  след силовата тренировка можеш да бягаш на пътеката за да ги стопиш и изчистиш  доколкото е възможно. Обаче първото ти ядене е чак към 11-12 часа, а понякога и по-късно.

06.01.16
22:26

Миро, шегуваш се, нали?

06.01.16
22:43

казано от degzdarmorgan на 06.01.16, 22:26:

Миро, шегуваш се, нали?

Не. Защо? Колегата закусва много късно или направо обядва. Не е шега.

А когато се почива два дни, може да се натрупат и повече мазнини освен мускулната маса, която бързо се увеличава. Затова в нашата зала всички използват бягащата пътека. И са доста стегнати и изчистени. Хранителният режим разбира се също е важен. :)

06.01.16
23:01

- Закуската не винаги е толкова нужна и не е чак толкова фатално да се изпусне. Примерно при фастинга, първото ядене може да е по/ или следобед.
- Може да се отслабва или да се качва чисто и без пътечка/ кардио.
- Бягащата пътечка не е единственият начин за кардио/ енергоразход.
- Може и да не се чака 2 дни за възстановяване, то може да се “забърза” с качествено и пълноценно хапване + помощ със суплементация  (говоря за хр. добавки, не за стероиди) и пълноценен сън.
- Възстановяването и енергоразхода зависи и от типа тренировки и като цяло от ежедневието на трениращия.
Искам да кажа, че има доста неизвестни в случая, така че конкретен отговор не може да се даде.

06.01.16
23:36

Като цяло напоследък спа до към 11-12 ,което искам да оправя ,но си лягам късно към 2ч някъде...

Смятал съм си КБ лятото както и колко Б,В,М да приемам. Странното при мене е че качвам лятото колкото и глупаво да звучи, а зимата си стоя само на тия 73-74кг.

А и относко качването на кг не  ми е целта да кача за няколко месеьа 3-4кг които няма да са това което искам ако качвам на година чиста мускулна маса от порядъка на 1кг 2макс ще съм доволен.

Не бързам за никъде и не искам от днеска за утре да станат резултатите.

07.01.16
00:48

казано от Krasen Georgiev на 06.01.16, 20:59:

А и не съм казал , че незнам нищо... напротив точно обратното ,но немога да разбера къде ми е грешката пробвал съм различни програми и при всяка е било различно. И затова незнам кое точно работи за мен може би като тренирам през ден..ю и имам повече време за почивка.

След като минеш периода на начинаещия, т.е., тренираш сериозно 2-3 години, не очаквай да качваш по 5 кила чист мускул на година. На практика, за целия си живот, едва ли ще качиш повече от 15 кг. чист мускул (натурално), и то ако си с добър ген и тренираш сериозно (естествено, ако не си бил с поднормено тегло, като си почнал). Примерно, в идеалния случай, първата година качваш 7-8 кг. чист мускул, втората 3-4, третата 1-2 и след това ако качваш по половин или един кг. чиста маса, трябва да се радваш. Така че, 5 кг. чист мускул на година, освен ако не ти е първата година в залата, се малко вероятни.
За съжаление, така стоят нещата. Ако искаш повече - има си други методи ;)

Миро, шегуваш се, нали?

Не се шегува, просто толкова са му знанията :)

казано от Krasen Georgiev на 06.01.16, 23:36:

А и относко качването на кг не  ми е целта да кача за няколко месеьа 3-4кг които няма да са това което искам ако качвам на година чиста мускулна маса от порядъка на 1кг 2макс ще съм доволен.

Не бързам за никъде и не искам от днеска за утре да станат резултатите.

Наблегни на тренировките за сила и основните упражнения. Ако не качваш сила, не очаквай да качваш маса. Мускула няма стимул да расте, ако вдигаш едни и същи тежести.
Увеличавай храната, докато почнеш да качваш килограми. Не се страхувай да качиш малко мазнини. Ако постоянно се пазиш да не омазниш пресата, ще качваш по-трудно мускули. Прегледах ти някои от менютата и ми си струва, че не ядеш повече от 2500 ккал.
Ако към сегашното си хранене добавиш още 500 калории, ще почнеш да качваш.

07.01.16
02:31

Прочети (поне 3 пъти!!!) и осмисли какво ти е написал Петко. Приемай повече от колкото изразходваш, тренирай тежко и си дай повечко време.

казано от Krasen Georgiev на 06.01.16, 23:36:

Като цяло напоследък спа до към 11-12 ,което искам да оправя ,но си лягам късно към 2ч някъде...

съвет:
На ‘’спа’’ не знам дали ходиш, но можеш да си уплътняваш времето доста по-добре, от това да спиш по 10 часа всеки ден... Млад си и сега е момента да се развиваш, независимо в кой аспект

Мнението беше редактирано от Fallen на 07.01.16 02:32.

07.01.16
19:38

Миро, шегуваш се, нали?

Ами Майк Менцер е тренирал веднъж в седмицата и дори веднъж на 10 дни. Постигнал е страхотни резултати. Смятам всички знаете кой е Менцер. Аз съм опитвал тренировки през два дни или само по две на седмица. Качва се много бързо, но естествено не всичко е мускулна маса. Обаче много бързо се качва,  след години зацикляне на едно и също тегло при редовни тренировки  3-4 пъти седмично.
Тъй че ако Красен Георгиев има проблем, може да опита тренировки през два дни или само с две тренировки седмично. Така има повече време за възстановяване и натрупване. :)

07.01.16
21:16

Имам един въпрос при четириднвен сплит ръцете във края на седмицата ли да ги правя или след почивката след гърба?

То изглежда така:

Гърди / Предно / Средно рамо
Гръб / Задно рамо
Почивка
Крака
Ръце
2 дена почивка.

07.01.16
22:41

казано от Krasen Georgiev на 07.01.16, 21:16:

То изглежда така:

Гърди / Предно / Средно рамо
Гръб / Задно рамо
Почивка
Крака
Ръце
2 дена почивка.

Тоя вариант е добър според мен. Има два дни почивка за ръцете след гърба. И след това още два дни до тренировка гърди.

08.01.16
13:49

казано от Миро на 07.01.16, 19:38:

Миро, шегуваш се, нали?

Ами Майк Менцер е тренирал веднъж в седмицата и дори веднъж на 10 дни. Постигнал е страхотни резултати.

Не, Менцер не е тренирал никога така, и освен това, резултатите не се дължат (само) на тренировките му. Това важи и за останалите билдери между другото.
Че се качва по-лесно, ако тренираш рядко и ядеш много е ясно, но каченото по този начин тегло е основно мазнини. Мускули се качват трудно, искат стимул и редовни тренировки.

Мнението беше редактирано от Петко К на 08.01.16 14:03.

Вземи здравето си в свои ръце. Ето как:

Научи повече
back-arrowbb-hexcalendarcheckoutfacebook-iconforumgoogle+instagramlinkedinlogo-smallmailmessagesmy-bbprofileprogressreadingsearchseparator-carrotseparator-dumbbellseparator-shoeservicestoresubmit-arrowtop-arrowtwitteryoutube1 forum-blockforum-deleteforum-editforum-favorite-postforum-flagforum-followforum-lockforum-mergeforum-moveforum-new-postforum-quoteforum-recommendforum-subscribeforum-unlock1