Записки Dymag

Прескочи до:

09.12.18
21:03

Да, изглежда сме привикнали и усещаме разликата само при промяна. Преди ми правеше впечатление мръсния въздух на прибиране от някоя командировка. Днес, отивайки на тренировка без маска, въздуха ми изглеждаше чист. Тренирах с маска около час и като я махнах, пак смрад - все едно съм разровил пепелта в селска печка да “дръпне въздух”. Вчера събота, днес неделя - това не е от трафика, поне в моя район. Тук има доста къщи с димящи комини.

09.12.18
21:09

казано от Dymag на 09.12.18, 21:03:

Тук има доста къщи с димящи комини.

То и те са основния замърсител.

11.12.18
22:17

... и това е всяка вечер от както застудя - около 19:00 пада лека “мъгла”, която постепенно се сгъстява и която разбира се не е мъгла, защото мирише на сажди. С вятър, без вятър - все едно. 5 минути без маска и спирам да усещам миризмата, което означава че предишните години, през студените дни, не е било по-различно, а просто никой не е дигал шум. Даже е по-вероятно да е било по-зле, защото бабите мрат, наследниците вдигат блокчета или луксозни газифицирани “палати” и старите къщи са намалели, а пък зимите стават по-топли и по-кратки. Същото, както “прехвалените” стари колбаси - пак се е слагал натриев нитрит, само дето се е изсипвал с кофата “на око”, без контрол.

Зимата тренирам спокойно, кратко и ежедневно. Днес да речем правих:
1.
10Х ластик с високо окачване над глава напред, на ръка
4Х силово с тесен хват
10Х ластик с ниско окачване над глава назад, на ръка
4Х L to HS
2.
10Х ластик с ниско окачване покрай тяло напред, на ръка
4Х силово с подхват
10Х ластик с високо окачване покрай тяло назад, на ръка
4Х flyng ass до стъпване върху успоредката
3.
10Х страничен флайс с ластик напред, на ръка
4Х силово с широк хват
10Х обратното назад, на ръка
4Х L to planche
4.
10Х ластик, с гръб към окачването, редуване на опъване зад врат с опъване пред гърди с две ръце
4Х силово с раменен хват
10Х ластик, с лице към окачването, обратното - “обличане” на ластика с прави ръце
4Х спусната кофа до нисък planche с разкрачване над рамената на успоредката
5.
10Х ластик, усукване на торса в кръста с прави ръце, с гръб към ластика, на страна
5Х “тюлена”, по един на всичките 5 възможни ширини
10Х ластик, усукване на торса в кръста с прави ръце, с лице към ластика, на страна
5Х от моите кофи - предна, вдигане на колетете, flying ass, planche и пак предна

Утре ще правя почти същото, но ще заменя силовите с “тюлени” на 4-ки, а в последната ще изредя всички силови Х1, а ластика ще бъде с по-различно движение или височина на окачване. Студено е за по-голяма бройка, съответно задъхване.

14.12.18
04:08

14.12.18
10:46

казано от Dymag на 14.12.18, 04:08:

.

еее суджука е супер сигурен съм. Като гледам май всичко е домашно, само за сиренето не съм сигурен 🙂

14.12.18
22:19

Суджука още не ми е изсъхнал както трябва, защото времето е влажно, даже пусках вентилатор на остъклената тераса, но ... нещо не съм от търпеливите 🙂 Едно време без подобна чиния с мезета не се сядаше на масата, но сега, от няколко години, не ям колбаси от магазинната мрежа. Цяло лято си чакам зимнината - как да съм търпелив. Пастърмата съхне бързо, даже първата я изсуших при дневни температури към 20 градуса - никакви проблеми. Пръжките ги направих за идеята, не за да вадя мас. Тя и сланината, домашна разбира се, е осолена. За сиренето позна - от млекарница мандра Равно поле е, но е по-добро от тези в магазините. И сиренето и кашкавала са им доста добри. Яйцата са домашни - една комшийка от Княжево или по-скйоро Карпузица, “ги снася” 🙂 Интересното е че половината яйца в сурово състояние са със зелени черупки. Тези две снимки от предишното ми мнение са общо-взето моите вечери от както застудя - тренировка и “ракията е като българката” 🙂

16.12.18
19:22

Голяма красота. Като планинец, вероятно съм пристрастен към характерния сезон, а като жител на голям град с проблеми с въздуха, асоциирам бялото с чисто, но, каквото чувствам това споделям.
От известно време преоткрих кофите с мах - мокрите кофи, с известна модификация. Разкрачваме се над успоредката в двете крайни положения на кофата и при задни, и при предни, и при комбинирани. Това означава, че трябва да се прецизира маха, да се задържи тялото високо за известно време, за да се осъществи разкрачването преди спускането за следващата кофа. Преди го правих само при предния мах, когато краката са пред тялото, а сега включих и задния мах.

19.12.18
00:12

Ластика ми е целия нацепен. Не помня на колко месеца е, но пак много издържа. Днес, например, бяхме 3-ма човека и както го опъваме двоен, на ръка, всяка 10-ка е 20 опъвания. Въпреки че обема на движенията с ластик днес не беше голям, сметнах че се е разпънал 240 пъти на човек, което ще рече 720 пъти ... на -3 градуса. Аз тренирам всеки ден, като в почивните или по-топли дни се събираме повече хора и тренираме с доста по-голям обем. Производителите едва ли са допускали подобен тормоз, когато са обещавали 2 години гаранция. За една година съм съсипал 3 ластика, а четвърти забравих на лостовете и изчезна. Просто за статистиката

19.12.18
14:15

казано от Dymag на 19.12.18, 00:12:

Ластика ми е целия нацепен. Не помня на колко месеца е, но пак много издържа. Днес, например, бяхме 3-ма човека и както го опъваме двоен, на ръка, всяка 10-ка е 20 опъвания. Въпреки че обема на движенията с ластик днес не беше голям, сметнах че се е разпънал 240 пъти на човек, което ще рече 720 пъти ... на -3 градуса. Аз тренирам всеки ден, като в почивните или по-топли дни се събираме повече хора и тренираме с доста по-голям обем. Производителите едва ли са допускали подобен тормоз, когато са обещавали 2 години гаранция. За една година съм съсипал 3 ластика, а четвърти забравих на лостовете и изчезна. Просто за статистиката

Тия при нас в залата на стайна температура започват да се лющят на ивици по дължина, а не се цепят. Подлагат ги на не по-малък зор - псевдо-кросфитърите ги ползват за асистирани набирания и кофи, като разтягат ластиците с цялото си тегло и с огромна амплитуда (вързани двойно на лоста в горната част, достигащи до петите при опънати ръце в долната). Чакам с нетърпение да видя момент на скъсване, при който синият ластик ще изплющи някого по задника. 🙂

19.12.18
14:35

казано от Boby_ на 19.12.18, 14:15:

дя момент на скъсване, при който синият ластик ще изплющи някого по задника. 🙂

Около,около задника(чатала дет се вика) ще е по ефектно за околните))))

19.12.18
22:51

То, при двойния ластик ако не се скъса е по-лошо

Няма хубави фалове с ластик в тубата :( Обаче докато търсех, попаднах на следващотото - нищо особено, освен ситуацията и нейната интерпретациа след 58-та секунда и още не мога да спра да се смея

... дали ще боли

Мнението беше редактирано от Dymag на 19.12.18 23:45.

20.12.18
20:27

Сина вече може вертикалното повдигане на флаг зад тяло (невъзможното) 🙂

23.12.18
14:46

Не веднъж съм споменавал че не харесвам изометрията, но като се замисля, макар и наистина да нямам чисто изометрични упражнения, тя присъства в голяма част от движенията ми. На практика използвам статично-динамично редуване в рамките на едно упражнение - L to HS, L to planche и подобни, повдигане на торса с J-набиране, вертикално повдигане на флаг пред и зад тяло, както и статично натоварване една част от мускулатурата докато друга работи динамично - обратни кофи, кофи “топка” (със задържане на повдигнат flying ass през цялото изпълнение), чистачка (часовник), J-набирания без отпускане на торса и др. Та, както “не харесвам изометрията”, май ще се окаже че тя е половината от тренировките ми. Присъства дори и в движенията ми с ластик, в предвид че окачването е пред, зад или встрани от тялото, и същото е в съпротивление докато “ръкомахам”. Изобилието на ротации и покриването на всички равнини, не само с ластика пък ме праща във функционално трениране, а това че отбягвам голям обем от сгъвания и разгъвания на лакътните стави заради проблема с лакътя оставяйки само силовите възлизания и по-тежки единици или къси серии, акцентира още повече на ядро, сила или експлозивност, не че преди не са присъствали. Аз не мога да определя или систематизирам тренировките си, освен с това, че търся максимално разнообразие, без да излизам от рамката на собственото тегло и спорта на открито. Може би липсва акцент върху издръжливостта, но от друга страна винаги работя на кръгове и противоположни движения, и поне в летния период без дълги почивки между тях.

23.12.18
19:17

Днес тренировката води синът. Вкара различен първи, според него загряващ, кръг, с активност в лактите, раменете и талията, макар че беше с тежки движения за загряващ (с вертикално повдигане на флаг пред тяло - “възможното” накрая). Остави в аванс едно бутащо по-малко, което да изравни срещу дърпащите в следващ кръг с едно в повече, за да направим по-малка бройка от по-тежкия L to HS и по-голяма от L to planche. Пропусна един ластик и веднага го компенсира като сгъсти, този път умишлено, движенията със собствено тегло, за да подреди кръга. Вкара sкin the cat срещу “прескачане на пейката” просто защото не ги бяхме правили отдавна, както и ръце с ластика. Направи и различен завършващ кръг с “невъзможното” накрая. Нямаше крака, защото беше карал кънки и ходил цял ден. Доволен съм как разсъждава, с индивидуалност и според моментната кондиция, но придържайки се към досегашния му начин на спортуване. Не е като “папагал” само да повтаря стари мои тренировки.

24.12.18
17:54

Развали ни се времето преди днешната тренировка, иначе и днес щяхме да спортуваме
Весели празници на всички 🙂

27.12.18
23:45

казано от Dymag на 11.12.18, 22:17:

... Днес да речем правих:
1.
10Х ластик с високо окачване над глава напред, на ръка
4Х силово с тесен хват
10Х ластик с ниско окачване над глава назад, на ръка
4Х L to HS
2.
10Х ластик с ниско окачване покрай тяло напред, на ръка
4Х силово с подхват
10Х ластик с високо окачване покрай тяло назад, на ръка
4Х flyng ass до стъпване върху успоредката
3.
10Х страничен флайс с ластик напред, на ръка
4Х силово с широк хват
10Х обратното назад, на ръка
4Х L to planche
4.
10Х ластик, с гръб към окачването, редуване на опъване зад врат с опъване пред гърди с две ръце
4Х силово с раменен хват
10Х ластик, с лице към окачването, обратното - “обличане” на ластика с прави ръце
4Х спусната кофа до нисък planche с разкрачване над рамената на успоредката
5.
10Х ластик, усукване на торса в кръста с прави ръце, с гръб към ластика, на страна
5Х “тюлена”, по един на всичките 5 възможни ширини
10Х ластик, усукване на торса в кръста с прави ръце, с лице към ластика, на страна
5Х от моите кофи - предна, вдигане на колетете, flying ass, planche и пак предна

Утре ще правя почти същото, но ще заменя силовите с “тюлени” на 4-ки, а в последната ще изредя всички силови Х1, а ластика ще бъде с по-различно движение или височина на окачване

Направо съм описал днешната и вероятно, утрешната тренировка. Тези двете даже вече си имат име - понеделнишката и вторнишката 🙂 Нищо, че е четвъртък. Само дето в описанието липсват краката в края на всеки кръг. Останалите тренировки преди да повторим цикъла са ми различни, в предвид какво сме или не сме правили, къде и какво мускулно усещане имаме или нямаме, кой е на тренировки с мен, какво му е трудно или лесно и т.н. Всяко движение си има заместване, като например, тюлените с коремни, L to planche със задни кофи с мах и т.н. според състоянието на спортуващия с мен. Напоследък се събрахме със стари авери и тренировките се оживиха, въпреки сезона. Спорта не е какво можеш, а да си там и всичко постепенно си идва на мястото. Дядо коледа така завъртя нещата, че в момента имам 1 стар и 2 нови, идентични, ластика. Май ще трябва да мисля движения за 2 ластика едновременно, в предвид разположението на катерушките.

28.12.18
14:13

казано от Dymag на 27.12.18, 23:45:

Спорта не е какво можеш, а да си там и всичко постепенно си идва на мястото.

Много точно казано! Няма значение дали е зала, площадка, стадион, басейн - това е според вкуса и целите. Важното е да си там и да надграждаш. Единствената лоша тренировка е пропуснатата.

03.01.19
21:11

Честита 2019 година 🙂 Здраве, щастие, благополучие и късмет, защото, както са казали:

“Бе я по-добре да пием за късмета, че ей го на, прасето, беше си живо и здраво, но нещо нямаше късмет”

🙂
Трети ден от новата година, трета тренировка, днес - в хубаво снежно време. На двата ластика едновременно, по 35 кг. всеки в средата на опъна, ако не са със срещуположно окачване и аз в средата, не мога да се противопоставям с моето лично тегло. Направо избутвам или издърпвам (пързаляйки се) себе си, вместо да опъвам тях. Все пак, със срещуположно окачване, може да се прави почти всичко, което може да се прави с двустранен скрипец, а страните на вертикалната стълба (използвам стара снимка от предишно мнение) предлагат всякакви височини за окачване.

11.01.19
23:35

Не съм имал тренировка на бъдни вечер 24.12.2018 г., заради дъжд и след 14 дена с тренировки на 9.01.2019 г., заради ангажимент. Тренировките ми нямат цел - просто са част от ежедневието ми, като някаква физическа хигиена на тялото или физиологична нужда. Не са обременени от нужда за промяна, постижения, съревнование и т.н. - просто си ги има, спокойни и ежедневни, без да бързам за никъде и за нищо. Предполагам, че пиша това, повлиян от темата за бийчбодито, в която не мога да участвам :( , защото не мога да измисля нищо, което да искам да променя по мен до лятото ... мога да се пострижа или да пусна коса 🙂 Не мисля и че едно лято е важно за “физическата ми хигиена” на този етап, след ... март месец ще станат 18 години редовен спорт на “успоредка и лост”. Тъжно ми е за мои приятели и познати, на които съм предлагал същото още преди 2, 5, 10 и дори 15 години, но не са се навили, търсейки бърз няколко месечен ефект и от година на година да се влошават, не правейки нищо. А аз продължавам да им предлагам, а те продължават да отлагат и да си търсят “няколкото месеца” и за съжаление да се влошават. Продължават да търсят супер системата, да мислят че трябва зала за мускули или кардио за отслабване, да подценяват лекото, да надценяват тежкото, да търсят вълшебното хапче и да не вярват в простичките неща:
Тялото ни се нуждае от движение или “се разваля”.
Никога в миналото на вида ни не сме имали толкова толкова много енергия в “храната”.
Никога не сме били толкова изолирани от природата и сезонните промени.
Ние не сме дебели или слаби, ние сме болни от цитираните по-горе неща.
Постоянство е най-добрата система.
Образа ни в огледалото е това, което правим или не правим в момента.

Мислех да опиша тренировка, но стана късно, пък и не беше нещо различно от хилядите предишни. Димо, виж си данните от “* Предизвикателство Плочки Лято 2018 * категория мъже” и ги сравни с тези от 2019 г.

Защо бе хора

11.01.19
23:39

казано от Dymag на 11.01.19, 23:35:

в която не мога да участвам :( , защото не мога да измисля нищо, което да искам да променя по мен до лятото ...

Ми много ясно,че няма да участваш...щот си нацепен широкоплещест урод.

11.01.19
23:46

На мен не ми е проблема че не правя нищо, напротив, откакто открих спорта нямам ден в който да не съм спортувал нещо и това е вече от години. Нито пък се напъвам с тежести или тренирам кампанийно за плажа или нещо такова. Това с бийчбодито за плажа е да има апломб и закачка 🙂 Проблема ми е че съм хедонист, обичам да си хапвам, уви.

12.01.19
00:21

Не е вярно - нормален съм си и съм далеч от “масивен” или “нацепен” ... тънък ми е врата и контрастира с раменете 🙂 Това че имам повече маса в раменете е нормално, след като толкова години съм работил с хват в ръцете и тялото ми за тежест ... то от къде да мине другаде. Промяната си е една малка еволюция - тялото се приспособява към условията в които го вкарваме. Без условия няма промяна. Моята еволюция беше супер бавна - не съм си давал зор. Сина постигна всичко, като можене, че и като визия, което аз съм направил за 15 години, за 2, което директно постява под съмнение възприетите за маса бройки в серия - ние рядко прескачаме 5 повторения в серия от тежките неща. Не познавам човек с по-бавен напредък от мен на лостовете, поне за нещата, които може.

Няколко познати, взеха че ме послушаха и спряха да консумират “безалкохолни, тестени изделия и неща в шарени опаковки”. Самия аз съм се стресирал от резултата - гледам ги и не мога да ги позная, а после съм ги питал добре ли са, че много отслабнали ми се виждат за толкова кратък период ... ще ми изгорят бутчетата

12.01.19
12:44

С двата ластика като двоен скрипец веднага се намести като упражнение фаворит ... току що намерих линк в тубата

Кросоувъра също си намери място, както ниско пред тялото с високо окачване, така и високо над гърдите с ниско окачване. Срещу тези движения, естествено, опитах срещуположните движения - двустранно раменно разтваряне с прави ръце, на съответните височини. 35-ките ми се оказаха тежки да работя на същата бройка, но избор нямам - ще се свиква. Иначе продължавам да редувам ластик-тежко дърпащо със собствено-обратен ластик-тежко бутащо със собствено-крака, 5 или повече кръга. С една ръка и един ластик също продължавам да работя - друго е съпротивлението на тялото. Пробвах и усукване на торса с двата ластика едновременно и моите 90 кг. с дрехи и обувки не могат да им се противопоставят, освен ако не съм добре вкопан 🙂

18.01.19
22:48

Тази година все още имам един ден без тренировка, на 9-ти. Днес, обичайно за мен, съм тренирал. Мисля си за друго - за алкохола, за храненето, за други навици - вредни, полезни или най-вече каквито ни казват че са и за статистиките. 1/3-та от смъртните случаи в света и почти половината от тези в Европа били предизвикани от неправилно хранене, което било повече от тези, предизвикани от алкохол, тютюнопушене, спин и наркотици, взети заедно. Имат в предвид основно наднормено тегло, сърдечно-съдови заболявания, кръвното налягане, някои ракови заболявания – рак на ендометриума, гърдата, дебелото черво, инсулинова резистентност в периферните тъкани (диабет) и т.н. които били пряко свързани с храната. Не зная как са решили кое е пречинено от неправилно хранене и какво я щяло да бъде с правилно, но зная как всеки истински българин ще обясни надълго и нашироко ... или пък съвсем накратко, че това са пълни глупости и запалвайки цигара или отварайки поредната енергийна напитка, ще обясни, например, колко е вреден алкохола. Мисълта ми е, колко избирателно осъждаме или толерираме вредните за нас неща, според собствената си черга и как, аджеба, нищо не се отнася “точно па за мене”.
Разсъждавам си просто
Наздраве

ПС: Това синьото не го яжте - правят го от въглищен катран чрез органичен синтез ... и 5 ракии да вкарате, пак няма да отървете астмата

18.01.19
23:02

Ама ти пиеш ли бре, Димаг 😎 Като те чета, как безкомпромисно ежедневно тренираш в студ и пек, правиш впечатление на пълен трезвеник. Капка не близва.
Пф, радвам се, че не съм само аз злоупотребяващият, а има и бая ячки, които споделят тез удоволствия.

18.01.19
23:06

казано от Dymag на 13.01.19, 20:28:

Аз ако остана само на бира ще съм направо трезвеник ... трябва да пробвам да видя какво ще стане 🙂

Това, трезвениците, не са ли нещо като веганите?

Е, ми, то това с вредата от алкохола не се отнася “точно па за мене” 🙂

19.01.19
17:15

Днес спокойна тренировка, по-лека за нещата със собственото тегло и по-тежка за тези с ластика, а и в предвид верашната, която беше без ластици и с големи бройки от тежки, раздвижени неща със собствено тегло.

10 нисък кросоувър с двата ластика с високо окачване
10 набирания с успореден хват, Х2 на всяка ширина - 6, 5, 4, 3 и 2 напречни стъпала на хоризонталната стълба между хвата
10 пак затваряне с двата ластика с високо окачване, но зад тялото
10 набирания, Х2 от всеки хват - зад врат, пред гърди, раменен, тесен, подхват

10 двустранно раменно разтваряне с двата ластика с ниско окачване - с водещи лактитите. Тежко е за прави ръце с толкова ниско окачване - големите мускули на гърба са изолирани
10 кофи
10 пак разваряне с двата ластика с ниско окачване, но зад тяло. Може би най-подобното движение в зала е гребане с щанга зад тяло, с тази разлика, че ластиците дърпат не само надолу а и навътре
10 кофи

10 висок кросоувър с двата ластика с ниско окачване
5 повдигане на торса с J-набиране с успореден на 5 стъпала ширина (мн.широк)
5 J-набиране без отпускане на торса на 3 стъпала ширина (раменна ширина)
10 двустранно раменно разтваряне с двата ластика с високо окачване, този път с прави ръце
5 кофи на една тръба пред тяло
5 зад

10 cable push-pull, в моя случай с ластици
4Х редуване на 1 силово (подхват, тесен, раменен и широк) с 1 L to HS
10 пак ластици push-pull
5 тюлена, Х1 на всяка ширина - 6, 5, 4, 3 и 2 напречни стъпала на хоризонталната стълба между хвата
5 L to planche

10 напада с ластик през челото и окачване зад тялото
10 отпада с ластик през главата и окачване пред тялото
... тук нещо ми се губи

1 “Невъзможно”
1 “Възможно”

Когато пиша набиране, винаги имам в предвид от пълен вис с отпуснати рамене до пипане на лоста с гърди. Много рядко правя прости набирания и кофи, много са ми лесни, но стоя на малки бройки защото лакътя ми пращи само при тях - при силови, кофи с мах и т.н., въпреки че пак има сгъване и разгъване на лакътната става, не пука. ... това всъщност е много интересно. Вчера имах силови на 10-ки, кофи с мах с разтваряне на краката и в двете положения на маха, от опора на успоредката->стъпване пред опората->обратен планк->през flying ass стъпване зад опората и индийска лицева - звук не се чу. Защо ли е така?

Прескочи до:
Препоръчани продукти
back-arrowbb-hexcalendarcheckoutfacebook-iconforumgoogle+instagramlinkedinlogo-smallmailmessagesmy-bbprofileprogressreadingsearchseparator-carrotseparator-dumbbellseparator-shoeservicestoresubmit-arrowtop-arrowtwitteryoutube1 forum-blockforum-deleteforum-editforum-favorite-postforum-flagforum-followforum-lockforum-mergeforum-moveforum-new-postforum-quoteforum-recommendforum-subscribeforum-unlock1