Тренировъчни дни

22.01.16
15:07

Здравейте,искам да ви попитам как е по-добре да се тренира 
(3 дни в седмицата или 5 дни седмично,както правя аз )

Защото момчета ми казват,че много съм тренирал и не мога да се въстановя напълно само за 2 дена  (Събота и Неделя) и така......

Според вас как е по-добре?

Благодаря ви ;о))

Темата беше редактирана от Вероника Налбатска на 22.01.16 17:17.

Изящна граматика.

Ако се чувстваш енергичен и силен, то се възстановяваш....

22.01.16
18:42

Зависи какво, как и колко тренираш.
Ако тренировките са с висока интензивност, голям обем, обхващащи голям брой мускулни групи в един ден и тн. то е хубаво да нямаш 5 последователни тренировъчни дни. Например има тренировъчни методики, които са на принципа- Ден тренировка/ ден почивка/ ден тренировка и тн.
Ако тренировките ти са по- скоро леки, без особено голяма интензивност, обем и прочие, то може и да си тренираш 5 пъти седмично.
Както казаха по- горе, зависи как се чувстваш. Ако нямаш някакви сериозни амбиции и си тренираш за кеф, просто си тренирай когато ти се тренира.
По принцип не винаги “повече тренировки” са равни на “по- големи постижения в залата”.

Вземи здравето си в свои ръце. Ето как:

Научи повече
back-arrowbb-hexcalendarcheckoutfacebook-iconforumgoogle+instagramlinkedinlogo-smallmailmessagesmy-bbprofileprogressreadingsearchseparator-carrotseparator-dumbbellseparator-shoeservicestoresubmit-arrowtop-arrowtwitteryoutube1 forum-blockforum-deleteforum-editforum-favorite-postforum-flagforum-followforum-lockforum-mergeforum-moveforum-new-postforum-quoteforum-recommendforum-subscribeforum-unlock1