Съвет за хранителен режим за покачване на ММ.

07.03.16
16:17

Здравейте!
Ходя на лостове от около година и половина. Тренирам 5 дни в седмицата. Висок съм 187 см., тежа 73 кг., и съм на 20 години. В добра форма съм, но искам да кача малко чиста мускулна маса, понеже изглеждам слабичък.(поне 76-78 кг.) Възможно ли е това без тренировки във фитнес, а само с лостове и стабилно хранене?(имам 10 кг. жилетка с тежести) Ектоморф съм и качвам трудно.  Готов съм да инвестирам някакви средства в храна, и евентуално в добавки. Мога да си набавя конско месо, извара, яйца, ориз, картофи, орехи, сурови фъстъци, мед и малко плодове и зеленчуци. Можете ли да ми изготвите някакъв примерен хранителен режим с дадените продукти? Всякакви съвети ще са ми от полза.
Благодаря предварително!

Темата беше редактирана от nksnks на 11.03.16 17:25.

07.03.16
18:36

Здравей!
Изгради си добър хранителен режим. Гледай да си в излишък. 3200-300 калории биха ти свършили добра работа. Тренирай здраво. Вместо да инвестираш в добавки по - добре в карта за фитнес. Ще можеш да качиш ММ на лостовете, но във фитнеса мисля, че ще ти е по - лесно. Относно хранителния режим - него сам трябва да си го изградиш, според твоите предпочитания, цели и възможности. Успех!

07.03.16
20:37

Ще обмисля варианта с фитнес картата. Нещо, което забравих да спомена, е че в момента работя само нощни смени и рядко успявам да се наспивам добре(повечето пъти спя по 4-5 часа на денонощие). Има ли смисъл да започвам при това положение, или да изчакам докато сменя работата?

07.03.16
21:06

Това ти си го решаваш, но мисля, че с тези 4-5 часа сън на денонощие няма да я докараш до никъде.Остави другото, но вредиш на организма си. Ако имаш възможност спи поне по 8 часа.

07.03.16
23:04

Ще го имам предвид. А кой е най-подходящия режим за ектоморф? Мисля да пробвам РБД. Някъде бях чел, че ектоморфите трябва да приемат поне по 3 гр. белтъчини на килограм телесно тегло. Това вярно ли е, защото ако е така, ще ми дойде малко трудничко. ☺

08.03.16
10:15

Няма такива хранителни режими за ектоморф, мезоморф или ендоморф, просто трябва да следиш калориите и да видиш на какъв излишък качваш и дали е мазно или по-чисто. Това става само като пробваш, всеки човек е различен, така че сам трябва да разбереш кое е най-доброто за теб. Иначе ще е добре да тръгнеш и на фитнес, резултатите ще дойдат по-бързо. И един въпрос правиш ли упражнения за крака, защото те са доста важни и помагат много за качване на мускулна маса?

08.03.16
11:17

Съгласен съм с Aesthetic Un. Най - подходящия режим е излишък.
Относно упражненията за крака - ако не мислиш да тръгваш на фитнес може да си измислиш пак някакви клекове и напади с жилетката, която имаш, но фитнеса си е друга бира.

08.03.16
14:50

Краката главно съм ги тренирал със спринтове и упражнения със собствено тегло. Резултатът отново е релеф, но не и маса. Явно ще трябва да се влиза в зала..

EDIT: Дайте предложение от какво да си набавям калории, че тези от месото, ядките и ориза ми идват крайно недостатъчни. :)

Мнението беше редактирано от nksnks на 08.03.16 16:11.

казано от nksnks на 08.03.16, 14:50:

EDIT: Дайте предложение от какво да си набавям калории, че тези от месото, ядките и ориза ми идват крайно недостатъчни. :)

Храни, съдържащи повечко качествени мазнини - бекон, краве масло, сметана и маскарпоне, сирене и кашкавал (включително синьо сирене, зрелите сирена от рода на Brie и Camembert, пармезан, Cheddar, Emmental, Gouda и т.н.), сурови семена и ядки (всякакви), тахан (от каквото ти е вкусно), маслини и зехтин, авокадо...

Мнението беше редактирано от Кольо Пияндето на 11.03.16 17:47.

Вземи здравето си в свои ръце. Ето как:

Научи повече
back-arrowbb-hexcalendarcheckoutfacebook-iconforumgoogle+instagramlinkedinlogo-smallmailmessagesmy-bbprofileprogressreadingsearchseparator-carrotseparator-dumbbellseparator-shoeservicestoresubmit-arrowtop-arrowtwitteryoutube1 forum-blockforum-deleteforum-editforum-favorite-postforum-flagforum-followforum-lockforum-mergeforum-moveforum-new-postforum-quoteforum-recommendforum-subscribeforum-unlock1